Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя звукова карта да си взема?


injov

Recommended Posts

TRS вържи. С небалансиран кабел евентуално ще ти шуми повече. Това при условие, че има балансирани изходи картата, в момента не ми се проверява дали е така.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в някой музикален магазин, в Бургас са ми правили такива кабели, добре  по поръчка, защото сам определяш каква дължна искаш. За мониторите е добре да имаш оптимална дължина на кабелите.   http://www.solentcables.co.uk/acatalog/Connector_Guide.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за офертата, но мисля да пропусна.

Един познат ми наду главата с TASCAM US-322 кажете си вашето мнение?

Цената е доста приемлива, но въпроса е ако взема тази звукова карта и останалите пари 

ги вложа в колони? Вие как мислите добро решение ли е? И ако някои я използвал да сподели, дали

при запис има проблем с шум, драйвери и т.н?

 

Благодаря :)

 

 

Не знам дали вече си сторил своя избор, но някой по-нагоре беше препоръчал Konnekt 6 на TCE - смятай, че издухва всичките кандидати, които си изредил. Нямаш FireWire? Вземи си една PCI карта (с Texas Instruments chipset), и си готов. http://www.kalea-informatique.com/mag/fr/product-972668.htm

А по повод съмненията около FW - в близките десетина години най-вероятно ще продължава да се поддържа, това не се спира току-така. И има своите преимущества пред USB, което вече сме дъвкали, но не мога да открия конкретната тема отпреди година-две. So don't buy into that bullshit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава карта е Konnekt 6, но още по-добра е Impact Twin. Задължелно е използването на карта с тексас чипсет, иначе се започват филми с губене на буфер и забравяш за запис с мониторинг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Искам да попитам нещо. Забелязах,че при използването на звуковата карта TASCAM US-322 в един момент се получава забавяне на звука,
смисъл звука си се чува както трябва, но започва със закъснение и при запис има забавяне, но след като изкл. звуковата карта и я пусна пак всичко си
се оправя. Чудя се дали е драйверите? Все пак в момента съм с най-новите, ако някои има идея да сподели? Да не би звуковата карта да е фабрично развалена ?
и по-интересно нещо, забелязах,че при запис на вокал, ако инструментала не е в програмата с която правя запис се чува пукане в слушалките, но
на самият запис го няма това пукане. На какво може да се дължи това? записвам с FL STUDIO ?

Редактирано от injov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.