Jump to content
Българският форум за музиканти

Peavey Clasic30


vlai4o

Recommended Posts

някои знае ли нещо повече за това кубе Peavey clasic30- интересува ме откъде мога да си го купя и колко солено ще ми излезе, въобще си нямам идея вмомента кои внася Peavey в България, също и някой ако е чувал или пък свирил на тази машинка може да си каже мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаждам се! :)

Машината е свръх супер яка! Мога да говоря с часове по темата - плюсове, минуси, настройки, т'ва-онова...

Но тъй като няма как да си го купиш в БГ, освен втора ръка, не знам има ли сми... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на 5-те кюшета София - магазина на Динакорд - имаха такова

ако са го продали - питай дали не могат да внесат друго

 

сега ако е останало - значи далго е застояло и може да поискаш намаление- просто се пробвай

 

определено за дет не е усилвателя - МАршал Велвстейт - е правилния избор тук

не че сьм свирил с тоя модел - но от името ми става ясно че Пиви гони клсическия лампов звук на Фендер - тоест -рок,блус ,кьнтри,джаз,фьнк, дори метьл - с дистер отпред.

вьпроса е че за скуп метьл тон - по добре е усилвателя да не е лампов

 

Томас - я кажи впечатленията - какво прави усивателя

и собствения му гейн - докьде стига

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и така тука се говори за Peavey и имам един въпрос

Peavey TransTube Series BackStage 10w извади по слаб звук от един Park By Marshal не знам повече подробности за него само че и той беше 10w

що туй не знам, въпреки че звука на Peavey-to си беше по як за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и така тука се говори за Peavey и имам един въпрос

Peavey TransTube Series BackStage 10w извади по слаб звук от един Park By Marshal не знам повече подробности за него само че и той беше 10w

що туй не знам, въпреки че звука на Peavey-to си беше по як за мен

а въпросът какъв е????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вьпроса е че за скуп метьл тон - по добре е усилвателя да не е лампов

 

Това не ми стана ясно.Определено има много метъл групи ,които свирят със изцяло лампови усилватели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DEATH - тези който основоположиха стила

Messuga

полват или са ползвали Маршал Велвстейт

така де- дет метьл с изцяло лампови ампове - не става много добре

валвстейтите са хибридни- имат лампа в предусилвателната си част

пантера сьшо е с транзисторни усилватели

така че транзисторния звук сьщо си има своето приложение

 

естествено повечето хеви , че и спийд и траш банди са с лампи

но скуп метьл тона е по различен звук от стандартния метьл саунд

 

Определено има много метъл групи ,които свирят със изцяло лампови усилватели - да може да изброим хиляди - които обаче не са ДЕТ МЕТЬЛ

(макар че може пьк да има дет метьл с лампи знам ли)

но не и това Пиви

 

колкото до тава че 2 - 10 ватови усивателя от различни фирми звучат различно като акустична мощност - НОРМАЛНО Е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E тва не е така точно. Alexi@Children of Bodom си използва изцяло лампи... Има и много други.

Абе бях се зарекъл вече в такива теми тип "може ли да се използва за " да не пиша, ама все ме прихваща понякога.... а отговора е някъде около - "ми ако ти звучи добре защо не".

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък четох някъде (във форумите на http://www.globaldomination.se/ - б.а.) че в Sunlight Studios ползвали точно Peavey Classic 30 и понякога Bandit - това си било стандартното оборудване в студиото и с него са записвали ранните албуми на Grave, Entombed, Dismember, etc. (С дист. педал пред Classic 30 естествено. ) Това го беше написал някой от Grave, но не ми се рови точно да вадя откъде, а Gооgle нещо се ослушва. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grave, Entombed, Dismember -тези са класически дет - явно грешката е моя

 

Alexi@Children of Bodom - това е много яко - но не е дет метьл звук отникьде

просто Алекси рулз - ама си е здрав шред - пьк това че пеенето му (сигурно и текстовете) са малко кьм (даже дали избщо са) дет -ок

 

шред - изнесени среди напред

дет скуп тон - тотално орязване на средите

например настройки на велвстейта

за Металика(е как да изкараме Металика звук с ВС - защото нямаме буги)

ниски и високи - почти докрай - мидьл на 4(11 часа)

за дет метьл - ниските и високите докрай - средите на нула

 

не казвам това да е 100% валидно - но е горе долу - така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писна ми да чета глупости. набързо сглобих едно семпълче със следния гиър:

пиви волф уса -> classic 30 w/ wintage30, cathode bias -> sm57 директво във вграден микрофонен вход на лаптоп и уиндодският саунд рекордър

 

семпъл

 

няма ефекти, икю или каквото и да е, но записа леко премодулира на места (например около 10та секунда). гейна на ампа е солидно напомпан, но не е на мах, особено този, който може да се извади от пауър секцията. на записа не се чува и 50% от това, което е на живо, но пак е отправна точка. ако това не ви върши работа за метъл - незнам какво ще. а ся си представете един бос г7 на входа или лупа, както и добър пре амп за микрофона с балансиран вход и тюнване на нивата ... и това е само началото.

 

а пък за чий 'уй ще скупвате средите не ми става ясно. точно те играят главната роля при оформянето на добрия саунд.

 

бай дъ уей прискърцването дето се чува по паузите иде от страплока на колана :-)))

 

П.П. на този амп наистина не му тича драйв педал на входа ...

П.П.П. аз от дет, шред и други такива не разбирам - харесвам жици [от ББКинг до Мегадет и обратно]

П.П.П. усилвателям ми е КОМБО, а не КУБЕ и точно по тази причина мислех да не давам мнение, че по тази тема ще бъде офтопик :-))))))

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wolfgang поздравления че си си направил труда да запишеш нещо

това сьвсем доказва че не иде много метьл(става и за метьл - по стандартен)

а пьк за дет сьвсем - не

не знам защо казваш че не иде за камионче отпред

неговия си гейн - не е лош - но не е и достатачен дори за як метьл (мегадет с неговия гейн - трудно ще излезне )- от това което чувам

 

П.П.> КОМБО и КУБЕ - са едно и сьщо нещо

 

а пьк на сьздалия темата вече му пратих телефоните на динакорд - да си се разбира с тях

 

а за дет метьл - така си е измислен саунда - нито от мен - нито от теб

вече бая години - хората в този жанр си свирят скуп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, дет не го знам какво е, а и не ме интересува. Усилвателят ми не е плешив, но за сметка на това е комбиниран (с кабинет 1х12 инча). Точка по въпроса. Мегадет излиза без особен проблем от него, но не и докато е сток. Динакорд отдавна не внасят ПиВи по причини, които няма да научите от мен :-)

Най-добрият вариант за доставка май е guitarbargains.com, като според мен повече си струва новото classic 30 head, който може да се плъгне в някакъв друг каб (заводският спикър на комбото ама никак не ме впечатлява).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.