Jump to content
Българският форум за музиканти

Peavey Clasic30


vlai4o

Recommended Posts

радвам се, че те кефи

имаше тема за кубета и комба

може да си я намериш

там бе обяснено - че названието кубе идва от роланд серията CUBE

кубовиден - а не плешивец(явно от японска фирма идва това име)

заблудата е твоя

КОМБИНЕЙшЬН - СИ ИДВА ОТ ОСТРОВА - ясно какво е комбо

така де - на ингелизите им викат че са комбо нейшьн :)

(което си е факт - в английските пьбове предпочитали да жулят с комбота -

в щатските сьс стакове)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф, Тони, това го обясних АЗ! разрови темата и ще видиш ;-)

не искам да ги дробим повече офф, ок?

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Класик 30 е почти сток версия, само е ретюб-нат и е сложен малко по-читав спийкър (но пак ялов). Утре ще запиша няколко неща да чуете долу-горе за какво иде реч. С wolfgang тествахме преди време през Скайпа и неговия АМР бе ЧУВСТВИТЕЛНО по-злобен предвид модовете и т.н. Но все пак ще чуем какво ще успея да тейпна и аз утре... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го е на едно малко семпълче:

PeaveyClassic30

 

Настройките са:

Pre - 11, Post - 2, Reverb - 5, Bass - 7, Middle - 2, Treble - 9. При Post под 3 АМР-а не звучи съвсем като хората, но в апартамента - толкова. Един път го пусках усилен на 3 и се нагънаха тапетите :metalist:

В началото на файда чейна е само китара-комбо, а на 20-тата секунда (то се чува) включвам между тях TS-7 като буустър.

 

П.П. Микрофона е компютърен китайски от 0,80 лева, след това Аудиджи 1, Кюбейс 3. Китарата е тази от сигнатурата ми. Вчера на баскета си прецаках дисталната фаланга на средния пръст и малко ми е като чужд, особено на бендовете... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, трогнат съм от оценката ти, но не мисля, че е чак толкова супер. Май прекалено много маже на драйв 12 + ТС-7 за буустър. Аз по принцип го държа на 9, но исках да се чуе сам какво може АМР-а. А за микрофона и некадърната свирня е ясно... :metalist:

 

Edit: Всъщост като правихме теста с Wolfgang се оказа, че долу горе еднакъв звук се получава, когато при мен драйва е на 12, а при него на около 6. Не знам дали е от "по-горещия" адаптер на китарата му или от Мастър Волюм МОД-а, който си е правил, но разликата бе ушевадна! :green:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бейби томас - чудесен звук. представям си какъв кеф ще е да го тейпнеш с хубав микрофон и малко да го поусилиш......браво!! чудесен саунд! забелязвам значително напомпване с тюб скриймъра - наистина върши ли работа? тоест напомпва ли гейна достатъчно, без да маже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TubeScreamer-a е една вълшебна играчка! Хем моя е смао 7-ма версия и то Китайска и без МОД-ове. Специално за теб (ако искаш) ще запиша малко ритъм/соло със и без Тюба. Между другото и на клийн канала има готин ефект, звука става...абе малко на границата преди да почне да криви - много интересно усещане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си искал да напишеш левъл до край... Но не го ползвам така. При настройка 5-5-10 (съответно за Драйв-Тон-Левъл) малко ми се губи от характера на АМР тона. Освен това като усиля драйва (особено след 5) излиза един шум, който е крайно нежелан!

Ползвам стандартата за буустване настройка 0-5-10. И така се променя тона (нормално), но действа по-скоро като EQ, отколкото като промяна на самия тон. Тоест запазва се готиния лампов драйв тон, слага се малко EQ, което прави звука "по-пънчи" и разбира се най-важното - лампите започват да пищят! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За няколкото желаещи ето още ЕДИН запис.

1. Първия файл - клийн АМР канал без и с Тюба (0-5-10).

2. Втория файл - клийн АМР канал без и с Тюба на мах драйв (10-5-5, +Хот суича).

3. Третия файл - драйв АМР канал с Тюба (0-5-10) + ДиджиДилей-я как хваща фийдбек.

 

П.П. Повечето от "файдата" не може да се усети с моя микрофон за съжаление. Освен клипването. Ама го чух като бях прибрал всичко. Смотана работа. Иначе бях записал сигурно 10 мин. приложение на Тюба в най-различни ситуации (ритъм, соло, различни адаптери, хармоници), но просто на записа не си лични нищо. Съжалявам за което... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.