Jump to content
Българският форум за музиканти

Късане на струни :)


Dilian Nedev

Recommended Posts

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Рядко издържам с едни струни повече от месец! Късам струни много рядко - на Ibanez-a става на въпрос! Да ви кажа, аз съм остнал с впечатлението за следното:

 

1. Свирейки с 9-ятки късам струните много по-рядко и много по-трудно ги захабявам!

2. Принципно свиря с Да Дарио (9ятки) и съм супер доволен! Това са най-качествените струни на които съм свирил! (за ел китара става въпрос)

3. Ърнибол изобщо не са лоши, но вадят по-мек тон и атаката върху тях е по- мизерна! Аз съм фен на резкия звук и на китарите с по-отворено звучене(затова и свиря на Айбанец).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчително е струните да се сменят максимално често, задължително преди важни участия! Разбирасе не всеки има тази възможност. Много важно е и самото поставяне да става правилно. Според мен средностатистическия живот на струните е около 5 часа (свирене)! Някой мозе да изкара и повече, все пак всеки тормози китарата си по различен начин. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че сменянето на струни "максимално често" е правилният вариант, защото все пак струните имат и период на отпуснаке и "слягане", особено при по-дебелите... Дори да оставим настрана бюджетната страна на въпроса, особено ако си с китара с floyd не е хубаво да се сменят често, но ти явно не си с такава, та не можеш да знеш. А и животът на струните е МНОГО повече от 5 часа...Ако ти късаш нови струни за 5 часа свирене, значи проблемът е в теб :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях късал струна от 1 година докато не сложих Фендър-за една седмица

скъсах 5-та и 6-та, много калпави излязоха,същата работа и с ДаДарио-късат

се за нула време.Иначе свиря с ямаха 10-ки и струни рядко късам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз от около 2 години не бях късал струна, но вчера се случи. Настройвах си китарата да свири с една друга (акустични) и при опъването ми се спраска 1вата.. Може би беше малко раждясала или така ми се струва :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що ми се случи най-гадното - скъсах струна

Младежо,не забравяй,че да скъсаш струна далеч не е най-гадното нещо ,което би могло да се случи.Случвало се е примерно да се измъкнат пивотите(болтовете на които ляга флойда)от корпуса,щото китарата тогава става наистина неизползваема.Добре че беше на репетиция.

Освен това,една такава случка ще ти помогне да си изградиш полезния навик да имаш поне още един комплект в калъфа.10 лева не са чак толкова много..... :):):dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах с Ърни Бол Слинки, които не са лоши и са сравнително здрави, но сега съм с GHS Boomers и вече съм напълно доволен от издръжливостта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти не съм късал струнио даже хич само един път и то поради това че прекалих с "ръчката" , ама при мен работата е че свиря повече блусарски и бавни работи и рядко атакувам струните силно за да се скъсат иначе свиря с 9-ки просто съм свикнал най-вече с тях :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Различно

2. След всяко свирене ги бърша с един препарат на Jim Dunlop .

3. Различно - понякога долу при флойда , друг път горе при заключването .

4. Заради флойда пречупват се след определено време на свирене .

Редактирано от kirk-hammett
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам 0.08 Ernie Ball Strings

 

1. Издържат 2-3 седмици - при повече използване работата става фалшива или просто се късат.

2. Чистя ги със спирт и памук.

3. Скъсването става на различни места - и горе, и долу. :)

4. Късат се, защото просто пада яко свирене... :violin: :o

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи забелязал съм едно нещо - масовите струни като earnie ball, d'addario, Fender..., звучат много добре като нови, но потъмняват, ръждясват, и започват да звучат скапано само след седмица(поне под действието на моята пот:)).

 

Има струни като Cobra, Queen, и може би друго евтини марки, които са около 5лв. Те звучат МАЛКО по-зле като нови, но забелязвам, че издържат по 2-3-пъти повече време преди да започнат да потъмняват, и да променят звука си.

Ако няма да правите записи скоро, мисля, че тези струни са добро и евтино решение за свирене вкъщи и на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Доста време.Може би и няколко месеца мога да изкарам без да скъсам струна,но обикновенно не чакам толкова време преди да ги сменя.Гледам горе долу през 2 месеца да ги сменям,макар че още след 1-вата седмица китарата почва да звучи като шкав.

2.Нямам идея.Тоест идея имам,пари нямам. :)

3.Обикновенно от към страната на ключовете.

4.При някой по-екстремен бенд или още докато ги навивам(тва веднъж ми се е случвало,ама ме беше никак приятно). :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.