Jump to content
Българският форум за музиканти

Вградената кирилица смуче!


Recommended Posts

Не знам само при мен ли е това, обаче вградената кирилица ми прави много големи мизерии. Значи преди всичко аз си имам кирилица и не ми трябва вградена. Може би заради това като почна бързо да превключвам моята, нещо се прецаква и за да премина от един език на друг, трябва да правя двойни шифт-кликове. Интересното при това е, че ползвам другия скин, който не се предполага да е кирилизиран. Другото интересно е, че и при двата скина нямам иконка на вградената кирилица, обаче изглежда тя все пак работи. Използвам Файърфокс. Моля някой да го оправи това или да ми каже как да не ми се случва това, в една друга тема гледах, че не съм само аз. Толкова много се дразня на това, че направо ми иде да чупя и троша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се замислих следното. Моята кирилица се сменя с алт + шифт. Вероятно като сменя много бързо два пъти, вградената кирилица го регистрира като два шифта и се превключва. Та въпросът ми е - как да изключа ШИБАНАТА вградена кирилица???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз сменям само с Ctrl и нямам проблеми...

И аз съм с Файър-а и Флекс-и Кир :cheers:

И по принцип не ми се зарежда скрипта за вградената кирилица във ФОрума, просто го нямам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем с файърфокс - сменя няколко пъти кирилица/латиница и после само на кирилица ми пише квото и да сменям, въпреки че и аз не виждам бутон за вградената кирилица. М/у другото: ФлексТайп яко съкс!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свалете си плъгин-чето на INJINERA и няма да имате проблеми.

хе точно това плъгинче ме довежда до лудост. настроил съм го да се сменя с ctrl+shift за по-удобно. обаче винаги ми се налага по 4-5 пъти да ги натискам. просто като го натисна не ебава и полудявам. проблема не е в клавиатурата - смених 3 - всичките ги счупих

май ще го разкарам и ще сложа флекс тайп.....освен ако някой не ми каже защо така се получава

а премина ли от кирилица на латиница после пак със 300 зора обратно - ужасно е

 

а във файърфокса няма как да излезе вградената кирилица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се замислих следното. Моята кирилица се сменя с алт + шифт. Вероятно като сменя много бързо два пъти, вградената кирилица го регистрира като два шифта и се превключва. Та въпросът ми е - как да изключа ШИБАНАТА вградена кирилица???

Ами за сега няма такъв вариант.

 

Но ще помисля по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инжинерската кирилица също е бъгава и причинява косопад в някои ситуации. В Г-мейла пратих една читава кирилица (около 16к), сваляйте и се радвайте. И не слагайте никакви Флекс-шитс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен често стават мизерии с кирилицата на инженера - и във форума и извън него.. Във форума влизам през internet explorer... бтв едно от решенията понякога като не ще от клавиатурата е да цъкнеш на бутончето на екрана с мишката..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вградената кирилица се сменя с двоен шифт. Така, че ако много шифтосвате е напълно възможно да ви се сменя.

Другия вариант е да я махнем но така ще има хора, които няма да могат да пишат на кирилица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ама нали вградената кирилица беше само при стандартния скин? Сложете някой скин без такава или просто нещо да се модифицира кодът на форума, програмисти сме, ще помагаме, ако трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инжинерската кирилица също е бъгава и причинява косопад в някои ситуации. В Г-мейла пратих една читава кирилица (около 16к), сваляйте и се радвайте. И не слагайте никакви Флекс-шитс!

е къде е :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инжинерската кирилица също е бъгава и причинява косопад в някои ситуации. В Г-мейла пратих една читава кирилица (около 16к), сваляйте и се радвайте. И не слагайте никакви Флекс-шитс!

ако инжинерската е бъгава, то флекса е голямо лайно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.