Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ъгълче" за екзотични ефекти и (донякъде екзотични) усилватели


Recommended Posts

Еееееее !!!

Който си може, си може !

Дими, има по-висша сила с която ние нямаме досег и тя е решила че в този свят и в това измерение, ти ще си КИТАРИСТ... майна :) Режеш глави :) Изпотих се като го слушах....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова сериозно ли DR.BOOGEY правено от Jabs?? 

Toчно това стегнато и отчетливо звънтене на акордите и в ниските струни, без размазване..
Не е ли high gain effect? Или е записвано с гейн едва едва на ритъма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

lelee.. направо не мога да повярвам! Свирнята e номер1 !
SRV саунд на солото, с един невероятен теншън, все едно има добавен още някакъв ефект - примерно  на 0:36/7, бендинга от soundcloud записа.
Звука на акордите в началото е направо убиец! Прилича ми малко на това:
 

 което правих, но саунда му изобщо няма това звънтене.

A звънтенето на акордите в твоя запис е още по-яко!


Цецo EL34 ми каза, че се съмнява записа на vox ac15 heritage да е без fet транзистор отпред. На кой му трябват лампи.... viva J201!!! :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дими, вече на свежа глава, въпрос: п

Пръсти (много важен елемент в чейна)   :) ---> китара ---> буги --->  ?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно се е получило харесва ми много не се обиждайте но според мен не му е тук мястото. И аз ползвам импулс симулации и спрямо EQ-то и кривоча, който влиза и това, което излиза нещата нямат нищо общо! Според мен темата е за DIY ефекти и това как те звучат, а в интерес на истината и с най-гадния ефект можеш да изкараш подобаващ саунд след комбинация от симулации и манипулации направени от човек който разбира. Та направено по този начин тук младите колегите ще извадят грешно впечатление! Вярвам, че всеки желае да покаже най-доброто от себе си но в стила на темата според мен нещата трябва да са сурови. Но кой съм аз да давам акъл, приемете го като размисли и страсти без наличието на професори :greenball:

 

 

Еваларско направо сте нагодили динамиката на шишенцата имате един огромен + от мен бай дъ уей :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@lyu_records

Много е важно какво влиза в симулацията. Комбинацията е 'екзотична' :).
Усилвателя може да не е истински, но ефекта си е съвсем истински и звучи по един начин в симулиран амп/кабинет, както и би звучал по различни начини в различни истински ампове.

Поздрави за Jabs, най-продуктивния DIY фен!


Не може на входа сигнала вече да ти е клипнат, изкривен, с някаква смотана честотна характеристика, и после да се надяваш всичко да оправиш дигитално.
В общия случай с обикновена китара и интерфейс с обикновен преамп, китарата звучи умряло в софтуеърна симулация без нещо преди това.
Същото и с евтините и не толкова евтини процесори. Бичи някой мазен дистър, защото драйва и чистия/буустнатия тон на границата на изкривяване е супер грозен и за нищо не става :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тенкю Емо :)

Lyu, имаш право в известен смисъл - семпъла на Дими не е съвсем в стила на другите представяния, където има ефект-амп, максимум малко ривърб. Без да съм арбитър, просто мое мнение - той повтаря схемата, но елементите са софтуеърни. Така че, мисля си, дава идея за характера на ефекта. И има още нещо ценно - показва друг подход - педал забучен в софтуеър. Аз лично се зарибих и снощи си свирих няколко часа с различни драйвове вкарани в POD амп-симулации, оттам слушалки. Не е чак толкоз зле. Дими е майстор на такъв чейн и вади страшен звук защото има много опит и знае как да пипне нещата. Което показва за сетен път че до храма има много пътища, стига да си упорит и да катериш стръмното с постоянство и талант  :)

 

P.S. Имаше преди много години един филм - "Покаяние" на Тенгиз Абуладзе. Страшна работа, който не го е гледал да го намери. Та там една бабка пита зяпач на улицата:

"Чедо, този път води ли до храма?"

Отговор: "Не, не води"

Бабата: "А защо съществува тогава? За какво е един път, ако не води до храма?"

 

Wink, wink :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ентусиазмът заглъхна. Лято е, кой на море, кой на планина, кой на екзотични островчета...

Покрай моята тема за ретро/Vintage, се зачудих, някой дали ще се заинтересува от синтезатори, синтезаторни модули и устройства свързани със синтезаторите?

Огромна тема, с много материал за DIY/CPY, но... малко по екзотична от екзотичните ефекти.

Говоря за Аналогови синтезатори. Онези с многото кабели, комутационни полета, осцилатори, ADSR, Pitch to Voltage Convertors, Модулатори, VCO, Sequencers и тем подобни нещица.

Вярно е, че се изисква повечко упоритост, знания и способности за такава тема, но като имам опит с форумните зевзеци, си мисля, че може и да стане нещо.

:Piano:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ентусиазъм има и готови неща има. Какво ти море, от работа няма време да ги снимам и да запиша семпъли :)

Иначе всичко ново/старо и екзотично е добре дошло :)

 

Горната дискусия по трафовете все още се чудя да я местя ли в отделна тема или предпочитате да си стои тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже разбираме от тънки намеци ;)  

Ето тук един митичен драйв, вървящ обикновено с цитати от the holy bible. 

Landgraff Dynamic Overdrive. Както напоследък се оказва и той е успешна модификация на TubeScreamer, малко по-рафиниран и с повече опции. Негова модификация пък е още по-обвития в мистика и магически прашец от падащи звезди Clay Jones Overdrive, който е на практика същия драйв с BurrBrown OPA2134 opamp. Тъй като отдавна бях решил да си направя някакъв TubeScreamer вариант избрах LDO+BurrBrown и съм много доволен от резултата.

Освен плюса в звука имам още едно потвърждение защо от 30-ина ефекта насам не взимам предварително разпробити кутии, но понеже ми беше останала една от незапомнени времена и все се чудех какво да я правя, реших да я използвам тук и с известни мъки (Слава Богу почти без да използвам тесла за набутване на платката ...почти :) )...

Все таки, ето го известния сред някои среди като Grandlaff Dynamic Overhype

9214884027_bb1a23c86a.jpg 9214879225_8dc5e0e782.jpg
 
Strat, backing - Drive at 0, Volume 3/4, Tone 2/3, lead - Volume 1/2, Tone over 1/2, Drive 1/2 (asymmetric drive)
 
...пфю... остават ми само още 4 готови ефекта за кутийки и представяне;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.