Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ми е нужно за да запиша собствена песен?


Recommended Posts

Имам предвид рап песен. Не искам да правя някакви хитове и т.н, просто хоби да се занимавам, харесва ми.

Разполагам с 200лв.

 

Аз до колкото знам ми трябва вокален микрофон стойка и още нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С толкова орязан бюджет и без стойка може да минеш. Един динамичен микрофон за 40-50 лева, един аудио интерфейс (саунд карта) за 150-тина и си в играта. При голяма мотивация и желание за малко по-прилични резултати и дългосрочност на апаратурата, не е зле да се бръкнеш малко повече.
И се разчети повечко в раздела. Знанието е най-важното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре се свържи с някое студио и говори с тях какво точно и как. При готов плейбек тези 200 лева ще ти стигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, сега се усетих, че може и да не съм доразбрал. Ако става въпрос само за една/две песни, не си струва да купуваш оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, въпроса ми е, мога ли с един вокален микрофон+стойка и слушалки да запиша една нормална песен..

Не искам да правя кой знае какво просто хубаво качество да е песента нищо повече ако може да дадете някакви предложения за микрофон+стойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те отчайвам, но не знам 200 лева до къде ще стигнат. Потърси в онлайн музикалните магазини кое на какви цени, после отиди и пробвай в някой.

Ясно е, че софтуера ще го вземаш нелегален. 

Или пък си купи мобилен рекордер с вграден микрофон. На старо са около 120-140 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре иси в студио и си запиши песента ;) Иначе за да запишеш каквото и да било ти трябва микрофон, стойка, кабел, поп-филтър, звукова карта с преусилвател....

Примерен вариант за 200лв:

Behringer 302USB - 84лв от Динакорд.

Кабел - 10лв.

Поп-филтър си направи от чорпогащник, има във форума подробна тема ;)

Микрофон - за 100лв е трудно да вземеш какъвто и да е микрофон, ама опитай с някой динамичен, ако не разбираш какво е това потърси в гугъл ;)

Ама, ако трябва да съм откровен, дето ще ги вземеш тия боклуци и ще се чудиш : "Защо има шум, защо не ми звучи, по-добре намери някой с техника да ти направи нещата и му дай тези 200лв., Във форума и сериозни хора,които сериозно разбират от това :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример: писалите по-горе биха ти свършили чудесна работа :) (masterj, Mairomaster, има и доста други разбиращи хора със студиа, кажи от кой град си и какво точно искаш и все някой ще ти помогне) В едно студио ще ти вземат доста над 200лв ;) Там смятат на час запис, едитинг, миксинг, миди орбаботка, мастъринг, ефекти и т.н....

Редактирано от aarab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко от тебе зависи. Има колкото искаш примери за разни изгрели таланти, дето са почнали от записване с микрофонче за 3лв в Тубата, после някой е видял, че има хляб в тях и са станали известни :) Важно е желание да имаш.

 

Конкретно, по въпроса ти - с 200лв можеш да си вземеш бюджетен микрофон, бюджетен интерфейс и кабел. Толкоз. С тях можеш да запишеш неотвратително звучащ вокал и след подобаваща обработка, да го вкараш в някакви допустими граници за да го насложиш в/у песен. Дали знаеш как става това и дали ще постигнеш резултат в близките 1-2-3 години - с много четене и учене на материята - може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужно ти е да имаш познания. Ако нямаш такива, ползваш познанията на някой друг срещу заплащане.  Преди да купуваш каквото и да било е добре да знаеш как се ползва. 

В една книга прочетох нещо, което за мен е изключително вярно. Перифразирано звучи така: "Техниката, която ползваш може да ти улесни или вгорчи живота ( в зависимост от това знаеш ли да я ползваш или не ). Тя сама по себе си няма да направи песента ти да звучи по-добре или по-зле."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре иси в студио и си запиши песента ;) Иначе за да запишеш каквото и да било ти трябва микрофон, стойка, кабел, поп-филтър, звукова карта с преусилвател....

Примерен вариант за 200лв:

Behringer 302USB - 84лв от Динакорд.

Кабел - 10лв.

Поп-филтър си направи от чорпогащник, има във форума подробна тема ;)

Микрофон - за 100лв е трудно да вземеш какъвто и да е микрофон, ама опитай с някой динамичен, ако не разбираш какво е това потърси в гугъл ;)

Ама, ако трябва да съм откровен, дето ще ги вземеш тия боклуци и ще се чудиш : "Защо има шум, защо не ми звучи, по-добре намери някой с техника да ти направи нещата и му дай тези 200лв., Във форума и сериозни хора,които сериозно разбират от това :)

Поздрави!

 

Аз тая звукова карта нямам ли я вградена в компютъра? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази в компютъра, не можеш да включиш качествен микрофон най-малкото. Отделно и доста други предимства си има външната карта.
Ама май не ти се чета в раздела, да се пообразоваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи вариант (и с оглед на това какви въпроси задаваш е най-добрия за теб поне за момента) - http://eshop.bg-audio.com/vmchk/Sekwenseri-i-zwukozapis/M-Audio-Avid-Vocal-Studio.html (има включена и малка стойка) включваш и записваш като ти остават и пари за поп-филтър.

Втори вариант - http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_36688/BEHRINGER_XENYX302_USB.html http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_5485/BEHRINGER_XM8500.html http://www.musicworld.bg/bg/c_2258/i_21149/Proel_CHL250LU3.html + някаква стойка и поп-филтър.

Трети вариант - http://www.musicworld.bg/bg/c_1508/i_15635/BEHRINGER_C_1.html http://www.musicworld.bg/bg/c_2258/i_21149/Proel_CHL250LU3.html и следиш за някой аудиоинтерфейс втора ръка, + стойка и поп филтър

Разбира се не трябва да се очакват някакви фантастични резултати, щот не техниката а човека който работи с нея прави нещо да звучи качествено или некачествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Funkyto

Може ли да дадеш малко информация за 1вия вариант, какво точно представлява. Само микрофон стойка и драйвери ли е или микрофон стойка драйвери и някакво устройство в което се свързват слушалки микрофона и т.н?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то си пише на сайта, бе човек - USB микрофон, демек - микрофон с вграден АЦП + USB връзка към компютъра! Слушалките - в изхода на вградената звукова карта.

 

p.s. обикновено този клас микрофони са предвидени за подкастинг, та не съм твърдо убеден в пригодността им за звукозапис....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.