Jump to content
Българският форум за музиканти

Powerbox MK2 захранване за ефекти


Recommended Posts

Може би(за бъдещи разработки) можеш да сложиш червено/зелени светодиоди над всеки изход.

Би било много гот примерно в зависимост от напрежението да се променя цвета на 4 стъпки от зелено до оранжево(червено), а и мисля, че не е никак сложно за реализация . За да е просто, може да има диоди само за всяка група. Ако по-нататък мислиш да слагаш и защита по ток - могат да светят с трети цвят(трицветни), да мигат или каквото ти хрумне.

 

Просто идейка, иначе и така си е много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента има светодиод индикиращ наличието на напрежение на всяка група. При нормална работа всичките 5 диода светят.

 

Мисля, че това е оптимума. Така или иначе, почти няма свободно място по платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така мисля е много добре даже, че с всичките светещи и мигащи устройства вече направо не знаеш кое си пуснал и кое работи, кое "подмигва" закачливо ;) По-малко, но достатъчни светлини :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък разбрах как бачкат дип ключетата само от панела, без да чета документацията. Мисля, че е достатъчно ясно.  :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино се е получило.Поздравления :)

И аз разбрах комбинациите само от панела.Според мен, заедно с едно упътване ще е достатъчно.Пък и човек като си го настрои веднъж за ефектите, ще променя настройки само при смяна на чейна.Определено ме кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се направи по моя начин ще е полу-дурако устойчиво. Нали знаете че само вселената и човешката глупост са безкрайни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая е готово ръководството на български: http://n-audio.net/sites/default/files/Powerbox%20Mk2%20UM%20Bg.pdf

 

Снимките не станаха преди края на света, така че остават за началото на новия свят следващата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Време е за малко картинки ;)

 

Ето го най-накрая Powerbox-a 

Powebox-Mk2-fr.jpg

Powerbox-Mk2-inside.jpg

Powerbox-Mk2-PCB.jpg

 

Така хубаво да му се видят чаркулите :)

 

 

Ето така изглежда и шумът мерен през звуковата карта:

Powerbox%20Mk2%20noise.png

 

 

Измерването стана така: първо входът се замасява и се сваля характеристиката. После с източник на ток 5мА натоварих 9 волтова батерия, изход от супер стабилизираните групи и нормален изход, даващ макс 500мА.

Тъй, като звуковата карта не е средство за измерване на такива неща, резултатите са относителни, но се вижда, че шумът е изключително нисък. Под 120дб и неразличим на картинката между този на батерия и двойно стабилизирания изход.

Звуковата карта си има нейни си шумове - този 1kHz и неговите хармоници нагоре са от звуковата карта защото ги има при окъсен вход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПФффф.

 

Писането на ръководства хич не ми се отдава :( Не, че електрониката ми се отдава много, но писането ич....

 

Направих допълнения на досегашното ръководство, като го разширих още. 

Повече информация можете да намерите тук:

 

http://n-audio.net/powerbox-mk2-stompbox-power-supply

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

означава ли че всеки от първи 4 изхода има по 400мА?

защо последните имат толково ниска сила на ток?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.