Jump to content
Българският форум за музиканти

СТОТЕ ГРУПИ НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА


Recommended Posts

Хахаха, класацията е измислена разбира се, но това, че ТИ не си чувал/а хора като Франк Запа не означава, че те са световно неизвестни. Определено в световен мащаб Запа е по-известен от Джудас Прийст. Така че - питай гугъл :icon_shithappens:

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Frank Zappa and the Mothers of Invention ??

 

Creedence Clearwater Revival ??

 

Sly and the Family Stone ??

 

Кви са тея групи въобще, не съм ги чувал никога пък са над:

 

Ебахти помръжляците са я правили тая класация! :)

 

Тва братле , че ти липсва музикална култура май си е твой проблем.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За мен класацията си е доста обективна въпреки че не съм съгласен с второто място на Бръмбарите.

А иначе многото критерии които са поставени,периода от време от които е извадката, различието на стиловете поп, рок, хард рок, метъл, пънк и т.н. могат да претендира за няква представителност. Иначе е ясно, че е пречупено през американската призма тва, ако класацията е британски със сигурност няма да изглежда по този начин ;)

 

А на младежите, за които има неясноти за банди от класацията да си сверяват часовника ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, много ме радват първите места на Пинк флойд и компания, НО гаврата с Диип пърпъл е супер тъпа !!!

 

Което за мен означава, че класацията е ТЪПА !!!

Съгласен съм също и за Мейдън и Джудас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ много ясно , че всеки един от нас би подредил групите по съвсем различен начин . Аз за тва спрях да ги гледам тия класации - за да не се дразня. Не знам дали някой от вас наскоро е пускал Vh1 , но там понякога положението е плачевно , найстина да се хванеш не за главата , а не знам къде ... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисли човек, разбира се, че няма двама души с еднакви музикални препочитания.Абсолютно излишна класация.Пълна гавра.Това, че на някой му скимнало да ни покаже свойте любими групи, е направо... ;) .Пък и какво означава стоте групи, за Бога.Я ми кажете на каква база се прави сравнението между Металика и Black Eyed Peas (тия последните каквито са рокери особено ;) Класацията е за рок групи, все пак ) и между Slayer и Боб Марли.Дебилна е както класацията, така и създателят й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То идеята за такава класация е идиотска. Може да има критерий "продажби". Останалото е крайно необективно. Аз съм сърдит, че ги няма Назарет, например. :ok: А как им мерят техническите параметри, недоумявам. :P

Ама пък какви изказвания сте направили, мили колеги :music336: Отдавна си мисля, че трябва форумът да се преименува на "металар.орг" :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу... няма да коментирам, само ще кажа, че съм съгласен с топ 3! :)

Топ 3 е почти така и според мене, ама това е лично отношение :) 1. The Beatles 2.Led Zeppelin 3. Pink Floyd/4. King Crimson/.ама това са си лични вкусове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е нормално повечето, които са на възраст под 17 години, ако слушат музика правени с китари, ще да слушат метал. И като тегли човек чертата и събере де кво що има по света, което има най-елементарни знания с китарата и го наречем китарист, то сигурно 68% е металист (тяйната мама фашистичка). Гет юсд ту ит. Пък класациите то верно голям кяр от такива няма. Ако наистина не се направи по брой продажби или по брой фенове внасящи членски внос и посещаващи клуба на фена всяка събота, просто няма смисъл всичко е чист субективизъм. Не че казах нещо ново ама да се отчета и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не,не е нормално,в булгаристан се слуша или чалга или метъл -двете крайности на селянията,а къде отиде добрия стар РОК?Или китаристи като Клептън,Хендрикс,Ангъс и т.н. не струват ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази класация не дава обективна оценка за стойността на групите , които са включени , а по-скоро за групата хора , които са гласували. От тази гледна точка пак е интересна. Ще бъде интересно да се направи такава и да гласуваме във форума. Така ще се видим какви сме...

Аз не мога иначе бих направил , ако има някое уеб програмистче да направи една таблица и всеки да си даде вота например между 500 групи...да видим какуй ще излезе :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не,не е нормално,в булгаристан се слуша или чалга или метъл -двете крайности на селянията,а къде отиде добрия стар РОК?Или китаристи като Клептън,Хендрикс,Ангъс и т.н. не струват ?

 

Чалгата е начин на живот.

 

Другата крайност е да слушаш Менуор, които в една тяхна песен казват 23 пъти думата "метъл"...или пък израза "if you're not metal, you're not my friend"...Концепцията да заколиш човек с брадва, карайки мотор е забавна. Страхотно. Чалга бе, ама хамериканска!

 

Къде отиде музиката, която ни докосва до сърцето? Напоследък особено по-нашите ширини, все повече се забравя, може би хората им е писнало да мислят. Жалко...

 

Мизерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.