Jump to content
Българският форум за музиканти

СТОТЕ ГРУПИ НА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА


Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ае майна, не се научихте. Чалгата я наливайте колкото искате, ама като не те кефи концепцията да колиш хора с брадва и да караш мотор, просто не я коментирай. Стой депресиран с окъсани дънки и бъди грънч айдъл, никой не те закача.

Hillbilly, така е в булгаристан се слуша чалга, само че като казвам да съберем де кво е китарист, става въпрос за по-света, щото класацията не мяза да я е правил ахмет доган, а някой американец. А общо взето тва е страната с най-много китаристи. Ама Япония може да бие тука вече не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае майна, не се научихте. Чалгата я наливайте колкото искате, ама като не те кефи концепцията да колиш хора с брадва и да караш мотор, просто не я коментирай. Стой депресиран с окъсани дънки и бъди грънч айдъл, никой не те закача.

Hillbilly, така е в булгаристан се слуша чалга, само че като казвам да съберем де кво е китарист, става въпрос за по-света, щото класацията не мяза да я е правил ахмет доган, а някой американец. А общо взето тва е страната с най-много китаристи. Ама Япония може да бие тука вече не знам.

 

Ами и по света не всички, на които им се свири на китара са метали. Аз доста често давам уроци в едно местно музикално училище (в Швейцария ) , а и познавам доста даскали по китара, все пак заедно съм учил с тях. Та това, което най често виждам, поне що се отнася до Швейцария, Австрия и Германия е че повечето дяца мераклии биха искали да свирят някой и друг РнР, махаленски акорди и песни на местните поп гуровци на деня. Което разбира се не значи че няма много мераклии за метъл, последния е наистина отново в някакъв възход. Но например много повече се котира Брит рока или пък например Ска всред прохождащите китарджии

 

п.п. А иначе това за брадвата и мотора е турбо 80тарска концепция и по тази логика би трябвало мен ( като стар метъл ) да ме кефи, а не сегашните тиинове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто казвам, че аз не мога да разбера тази концепция, MrDeath! Нищо повече.

Музиката е начин на експресия. Трябва да носи дълбоко и смислено послание. Независимо от стила.

Аз за мене съм намерил, че да се напомпиш като говедо, да си бръснеш гърдите и да носиш кожен потник не е работа.

 

Пък и да, по-добре сдухан тъпир, отколкото хеви-простак.

 

Поне ще съм по вдъхновен да създавам нещо смислено...било то боза.

 

Та-да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не,не е нормално,в булгаристан се слуша или чалга или метъл -двете крайности на селянията,а къде отиде добрия стар РОК?Или китаристи като Клептън,Хендрикс,Ангъс и т.н. не струват ?

От кога двете неща са еквивалентни ? :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето пак. Всичко, което искам да кажа е че когато казваш нещо, говори за себе си, а не че е така по дофолт. Просто казавш, че не можеш да разбереш концепцията и тва е, а не да я сравняваш с чалга (която няма еквивалент по света) и да казваш, че било тъпо, просто и т.н. Щото ако за тебе е, за други хора не е. Ето Hillbilly си знае, че метал=селяния и тва е. Не свириш ли като Ангъс, Ерик или някой подобен, значи че си простак със сравнително ниско IQ, лоши обноски и дивашко поведение. Съответно оня пич дето свиреше неокласическите си "глупости" е "бафти тъпия спортист", но някой напише ли, че Ангъс Йънг е бахти заспалия охлюв - тежко му и горко. Става малко аз мога да говоря както си искам, щото съм регистриран преди 10 години, а ти като си от два месеца, ше мълчиш и точка. Не мисля, че е много правилно тва. Вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Виж,за това е форум -да споделяме лични мнения нали?Лично на мен не ми допада позьорщината при метълите -(от сорта да ходиш с кожено яке посред лято и други такива),да не говорим че всички хеви банди са тръгнали от Добрия Стар Рок.Като бях по млад също бях извадил повечето парчета на Металика и ги свирехме,но човек уляга с времето.

Не свириш ли като Ангъс, Ерик или някой подобен, значи че си простак със сравнително ниско IQ, лоши обноски и дивашко поведение. Съответно оня пич дето свиреше неокласическите си "глупости" е "бафти тъпия спортист", но някой напише ли, че Ангъс Йънг е бахти заспалия охлюв - тежко му и горко.
Извърташ ми думите ,никой не говори за нисък интелект и поведение,Клептън и Йънг съм ги споменал ,защото можеш да ги разпознаеш от 2 тона по характерното звукоизвличане и вибрато и според мен музиката не е до това колко тона ще изсвириш в секунда. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Форумът е за споделяне на мнения. Само че има много начини да споделиш мнението си. Думи като "бахти тъпия", "селяния" и вече не помня какво още беше са характерни за младеж навлизащ в пубертета, който иска да изкрещи на целия свят, че тва което слуша е най-якото, че всичко друго е тъпотия и че майка му не му дава пари. Обаче когато ги говори (пише) възрастен човек нещата стават малко по-различни. По-горе си написал, че чалга и метал са двете крайности на селянията. И ако в българския език селян, селяния са синоними (неофициално естесвено) на прост човек, което само по себе си значи, че е и с нисък коефициент на интелигентност и лоши обноски и други подобни качества, значи грам не извъртам думите ти.

Естестествено целта е да се изразяват мнения, ама тряаа се съобразяваме малко нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе си написал, че чалга и метал са двете крайности на селянията.
Пияните чалгарчета и метълчета не се различават особено по поведение,Не обичам ПОЗЬОРЩИНАТА при метълите,да се повторя.С тази разлика,че едните имат шанс да поумнеят след годинки.

Ясно ми е ,че тук повечето потребители са на фаза бунт в тийн възраст и моите изказвания ги дразнят,но който ме познава е наясно,че ми е по-хаплив речника и не ми се връзва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ти е хаплив речника е видно. Ясно е кой имаш предвид с "Ясно ми е ,че тук повечето потребители са на фаза бунт в тийн възраст и моите изказвания ги дразнят" ама е малко повърхностен начинът ти да накараш някой да се почувства кофти ли знам ли и аз. Иначе не съм тръгнал да водя кампания срещу теб (разбирай специално срещу теб) като пиша нещо се надявам приказката за снахата да е валидна. То е ясно, че няма да оправя целия форум, не ми е и тва целта. Силнно се надявам поне изказвания като "процесор ли е начи му е пластмасов звука" или "шредър ли е значи само лъска бастуна и не е музикант" ако не да спрат, то поне да намалеят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е кой имаш предвид с "Ясно ми е ,че тук повечето потребители са на фаза бунт в тийн възраст и моите изказвания ги дразнят" ама е малко повърхностен начинът ти да накараш някой да се почувства кофти ли знам ли и аз.
Не,внушаваш си,не искам някой да се чувства зле,по скоро говоря от позицията на малко по-дърт :)
Силнно се надявам поне изказвания като "процесор ли е начи му е пластмасов звука"
Това е истина ,поне евтините процесори за свирене на Живо потъват и се чува една жалка мазня..

Как да е ,обърнахме го на чат и предполагам ,че някой модератор ще разчисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дано да е така :). Иаче да на чат го обърнахме модовете бая теми ше изтрият заради нас. Относно процесорите не става въпрос за евтините, а за уж по-УБАЙТИ. То е ясно кой е ама аз и него ше подхвана някой ден хахахах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, пичове.

 

Защо водите такива спорове? Какво значение има дали свириш на процесор или на квото и да е?

 

Забележете, има хора, които са правили ЗАПИСИ с разтроени китари...И дори така, пак си личи дали е правено от сърце! Няма значение с какво свириш, а какво свириш.

 

Относно шреда, незнам как го разбирате, ама...да свириш 10 минути по 100000 тона на секунда, наистина нещо не мога да го схвана. Макар, че има неща, които са с доста шред и носят атмосфера. Ама кво да се прави, тоз китарджийски комплекс у някои индивиди е в повече. И то навсякъде по земята.

 

И поне според мене няма смисъл да се делиме на млади и стари. Винаги съм гледал на хората като на индивидуалност. Просто светоглед.

 

Сори, ако съм засегнал някой.

 

Свирете си, утре може и да ни няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Хубав пост.

Знаеш ли какво е тъжното според мен-повечето 20 тина годишни след някоя годинка ще са изпоженени с продадени музикални инструменти и мечти за нещо по-друго.

Както си гледам съучениците от едно време-бивши метъли щъкащи из квартала по джапанки,шушляк и педалска чантичка на шкембето..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното наистина е така, но според мен си е в реда на нещата. За повечето хора, свиренето на нещо е наистина временно явление. Навремето познавах страшно много мераклии китаристи , никой от тях не свири вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.