Jump to content
Българският форум за музиканти

Работилницата на Щурчо


Recommended Posts

^Защо бе? Той никъде не пише, че и девствениците вървят с него.

Освен това в подписа ми съвсем точно е изчислено от какво зависи тона. Най-много в десетомилионните някъде да е сбъркано, но порядъка е там някъде.

 

Иначе аз съм фен голям на изработката :) И съм в дълг на shtur4o ...от мноого време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станал, много добре изглежда.

Относно цената:

изработката на подобно нещо е свързана с обикаляне до неУзнаваемост по магазините за ел. части, като сложим труда и мераклийската изработка е напълно нормално да е толкоз.

Поздрави и евала! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 99% от 34-те поста дотук, се обсъждат капачките по цветове, буксичките като форма и дори съвета за подмяна на кабели, беше обоснован с търсенето на пригледност, а не брой жила, тип изолация и сечение на проводниците ... Жалко за форума.

 

Щурчо, пропуснал си да напишеш как е правен записа (първия с лек крънч) - линейно или през амп?Със или без DI box?Хъмбъкери или сингъл адаптери?Дърво, липа или талашит.

 

В никакъв случай не се правя на отворен, аз съм скромен тип, а и нямам подходяща позиция от която да ръся мозък.

Просто съм чувал, че тия неща са определящи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пропуснал съм, защото пуснах паралелно и тема в "Семпли", където има подробна информация.

Разбира се, ще я повторя и тук.

 

Gibson LP Standard ---- Orange Tiny Terror 1x12" Combo Celestion G12H ------- Shure SM57

 

Няма кривене от ампа, настроен е на "clean".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блазе ти :slap: , с такъв инвентар що си мисля че и в 7 ватов режим ще звукне достатъчно убедителен крънч.

 

Интересно би било как този ефект ще накара да звучи един Squier или Cort в линейна връзка към звукова карта.

 

Gibson адаптерите имат много силен аутпут, което "бууства" допълнително на входа на ефекта и не е ясно кое са възможности на ефекта и кое се дължи на сериозната инвестиция в останалия използван чейн.

 

Все пак крънч ефектите не са дисторшън с намален гейн, а обхващат съвсем отделен периметър от диапазона на кривене, където характера на звучене произлиза от други критерии.Самото тоно-извличане е много по-определящо отколкото при един high-gain ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За съжаление нямам под ръка Корт или Скуаяр-че ;)

 

Иначе всички ние, свирещи на китара, си пречупваме нещата през собствените си уши и предпочитания.Аз лично никога не съм ползвал друго освен амп за китарните ми звуци. То и затова, нямам представа как ще е в линейна връзка. Но, всички тези бутикови ефектчета си заслужава да се купуват само ако другия чейн е повече от задоволителен. Всяко добро овърдрайвче е като притурка, грим, привкус към основния ти лампов тон. Основната грешка, която повечето млади колеги правят е, че си купуват драйвчета, мислейки че ще се отърват от скъпата покупка наречена лампов амп :) и ще имат невероятен драйв звук. Според мен, трябва да се тръгне точно по обратния път - купува се възможно най-хубавия лампов амп съобразен да ти пасва най-добре на музикалните вкусове и нужди и вече с различни драйвчета да получаваш малко по-различни драйв бленди. Това разбира се е само мое мнение и не искам да ангажирам никого с него.Просто леееко лирично отклонение провокирано от Slacoth :)

 

Slacoth - Гибсъна ми е с Бърстбъкър-и, които са си реплика на ПАФ АлНиКо. Аутпут-а им е далеч от "силен" според мен.

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Основната грешка, която повечето млади колеги правят е, че си купуват драйвчета, мислейки че ще се отърват от скъпата покупка наречена лампов амп :) ...

 

И така ще е до края на света !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

Вчера завърших един "British Style" по поръчка на нашия съфорумник nolly. Поствам две снимчици за да се види ефекта в един съвсем друг облик. Аз мисля, че се получи един много специален педал. Дано да се хареса на новия собственик.

 

028041027-big.jpg?r=0

 

Вътре естествено няма изненади, разликата е само във външната визия.

 

028041028-big.jpg?r=0

 

Честито на nolly !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да изразя само благодарности към Щурчо,много любезен,отзивчив човек и професионалист :)

Ефекта утре ще е при мен и веднага ще бъде показан на голямата сцена......to be continued :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.