Jump to content
Българският форум за музиканти

Уникална китара - мое дело


Recommended Posts

DSC00515.jpgЗдравейте!

Аз съм Димитър Величков. Инсрумент - китара. Имам 7. За да не ви отегчавам представям само една от тях.

Travelcaster

Проектирах я и изработих през 2005г. Огромна помощ за дървената конструкция ми оказа приятелят ми - лютиерът Христо Георгиев. Огромна помощ ми оказа и инж. Тони Манов, който проектира и изработи Custom джаджа за смесване на сигнали.

Ето някои спецификации:

-Traveling Guitar Нормална китара, но по-малка за пътувания и ваканции.

- По-удобна от познатите Travel Guitars заради взаимствания от Страт тип китари горен и долен контур (извивки за гърдите и коляното). Тези детайли се разглобяват. Изработих ги от стъклопласти.

DSC00514.jpg

DSC00516.jpg

- Мензурата е 25.3/4 инча. Truss Rod.

- Headless. Безпрепятствен достъп до най-високите позиции.

- 6бр. сачмени лагери след бриджа със струговани улеи за струните, за да няма триене.

- Електрически звук от адаптер DeArmond Gold + Mid Boost на Eric Clapton, какъвто има в неговия Signature модел.

- Акустичен звук от вградено пиезо с корекции.

- Двата звука се превключват с ЦК ключе, но се захранват от една батерия.

Аз класифицирам муз. инструменти на две генерации.

1.FGMI First Generation Musical Instruments традиционните акустични и електрически муз. инструменти, създадени за музициране.

2.SGMI Second Generation Musical Instruments с вградени в тях процесори.

Моят първообраз на SGMI е с 4 процесора. В бъдеще ще ги направят в един блок. Първият е MP3 Player/Recorder с Lin Out. Той просвирва Backing Track. Оттам влиза в малко процесорче Пандора на Korg. Там влиза и китарата. От изхода на Пандората смесения стерео сигнал влиза в IN на Travelcaster Gadget на инж. Манов. Той има 2 изхода (регулируеми), като единият е за монитор (пулт, амп, слушалки), а вторият изход в Line In на втори MP3 Recorder/Player и записва в МР3 формат всичко.

Не всеки музикант в момента на свирене чува аналитично какво е изсвирил.

Целта на SGMI инстументите е да се прослуша изсвирения материал в следващ момент с отпочинал слух, критично. Това се препоръчва от много педагози. Сам или с чужда помощ музикантът преценява слабите моменти от своето музициране и работи само върху тях.

Втората цел на SGMI е, че не самоинструмента е Traveling, но и цялото Home Studio . На море или планина.

Трета цел е, че инструментът е полезен в репетиционната, както и на сцената, та дори за One Man Show.

Убеден съм, че в обозримо бъдеще във всички муз. инструменти ще бъдат вградени процесори. Така те ще бъдат включени в новата категория SGMI.

С Travelcaster-а участвам в това състезание.

Благодаря за търпението.

Поздрави на всички!http://www.youtube.com/watch?v=ZSWOhKTrWdQ&feature=plcp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо много интересно видях в тази китара, липсата на дърво в тялото на китарата, в форума доста обширно се дискутирало за дървото на тялото и негавата роля в звученето и. При тази китара липсва ,но не за сметка на звука който се чува от това демо. Интересно това ли е бъдещето на китарите ???

Моите поздравление на майстора ! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, ако ти опонирам, но дърво има. Грифът е дълъг по цялата дължина на китарата, до края на тялото.Просто едно цяло парче дърво. Това допринася за състейна. Страничните детайли не са от дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър проект, браво. Харесва ми, че си се старал с качеството на изпълнение. Идеята за разположението на ключовете е взаимствана от Travel Guitar, предполагам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мн. интересен проект! Значи 2005 е направена китарата, а сега финално довършване с електрониките?

Аз пък се кефя и на джема. Ето как се свири с мелодия, искам и аз така :)

//На корг пандора му бях хвърил око по едно време, мн. симпатичен бръмбъзък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При "чичо Митко" няма ала бала!

Човекът е достоен за пример, както с изпълнението на композицията, така и с изработения инструмент. Да не пропусна и отношението към това, което прави

Лъха професионализъм, който е за пример.

Учете се форумници и попивайте добрите примери!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички. Разни познати и приятели само повдигаха рамене при вида на китарата. Но музикантите, изкушените от китари я оцениха.

:pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички. Разни познати и приятели само повдигаха рамене при вида на китарата. Но музикантите, изкушените от китари я оцениха.

:pray:

Прости им невежеството китарата е супер! Даден човек, който не е музикант не би оценил това творение. Китарата е уникат със здраве да си я ползваш и много да и се радваш пък нека си повдигат раменете, важното е на теб да ти е гот! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чест и почитания за труда, нестандартния подход и желанието. Като притежател на Yamaha Silent китара, приветствам това начинание - подобен род китари си имат своя специфичен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека чичо Митко каже.Някакви резонанси, глухи тонове? Не очаквам да е перфектна в 4 октави. За електрониката нямам съмнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.