Jump to content
Българският форум за музиканти

Уникална китара - мое дело


Recommended Posts

За да отговоря на въпросите за състейна, нали съм Величков, замислих велик експеримент.

Взимам една дъска. Горе долу съразмерна на китарна талпа. От масивно дърво. Закрепвам 2 еднакви струни с 2 ключа за китара и ги опъвам, дори настройвам на един тон.

1-вата струна закрепвам на тясната дълга повърхност на дъската. 2-рата - на широката дълга повърхност.

Убеден съм, че ще докажа, че струна 1 ще има по-дълъг състейн.

А Travelcaster-ът има 2 успоредни дъски, подобни на "царги". Виждат се от снимката на задната част на китарата.

Очаквайте снимки, даже видео.

Дайте предложения как да измерим състейна. С адаптер, пиезо или микрофон?

Поздрави от чичо Митко :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се интересувам по-скоро от глухите зони. Състейнът на отделните височини е различен, което е свързано с предното изречение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L.K., Не намирам глухи зони. Невероятно, но факт. Ела ми на гости, за да проверим всяка нота на всяка струна.

Аз си държа на мнението, че състейнът е по-дълъг, когато под дължината на струните има твърда конструкция. Това е при всички струнни акустични инструменти.

Извадих от "старата къща" едно парче Африканско кото (бял махагон) и ще го прежаля за експеримента, който обещах. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, то ако има пропадане и без мен ще го чуеш :)

Благодаря за поканата, все пак.

Заражда се в мен новобранският въпрос защо това парче дърво свири без проблеми, а къде-къде по-масивни талпи се дънят? Явно ще е заради монолитното дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте предложения как да измерим състейна. С адаптер, пиезо или микрофон?

Поздрави от чичо Митко

с обикновен часовник,Гибсън Лес-Пол държи много,но ми заглушава на първа си тона,другата ми талпа от някакъв азиатски махагон СГ заглъхва сол на трета,12-то,тия работи се оправят с играчка със струнник,тръсрод,но пълен кеф няма - е нищо ново не ти казвам :cheers2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, то ако има пропадане и без мен ще го чуеш :)

Благодаря за поканата, все пак.

Заражда се в мен новобранският въпрос защо това парче дърво свири без проблеми, а къде-къде по-масивни талпи се дънят? Явно ще е заради монолитното дърво.

Грифът е мейпъл и дължината на това парче продържава до бриджа. Ицо такова намери тогава. Фингърбордът е Венге.

Без да е включена свири по-тихо от другите ми китари.

Но като проект "Против самоубийство" :) много ме кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакахме 3 часа заради "новите правила", камери, 40мин. на автомобил, но пък успяхме да си поговорим. :) Моето Берлинго го водят като "баничарка" и се изръсих 60лв. Но ще си взема фактура за разход на фирмата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един ракурс на китарата - вижда се Пандората къде е закрепена.

Цвете за Гошо - 2007. Благодарение на Румен Александров.2007.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.