Jump to content
Българският форум за музиканти

Band-in-a-box алтернатива?


Recommended Posts

Тия дни търсих някакви програмки, с които да мога да задам някаква акордна прогресия и да ми се генерира поносимо тракче с барабани, бас, брейкчета, в/у което да мога да си стържа с китарата. Единствената, която открих и върши тази работа е band-in-a-box, обаче... как да се изразя културно - отдавна не бях виждал по-лайнян за работа софтуер. Някой сеща ли се какво мога да използвам за да си генерирам такива тракчета в реално време? Примерно задавам основната структура на песен, акордните прогресии и вида ритъм - балади, две каси, пет каси, бързо-бавно, и то да генерира там някакви глупости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно информацията. Тегаво е на пръв поглед, но програмата има много възможности, интуитивно няма да разбереш нищо. Аз помолих технически преводач да ми прочете всичко за да не пропусна нещо. Освен това може да въвеждаш миди файлове (в последните версии се отварят и мр 3) и да променяш тоналността, темпото и състава на бандата. Е, не е съвършената програма за случая, но върши работа ако я разучиш добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се наложи... не виждам нищо друго подобно. Срамота е обаче 2012 реколта софтуер да е с такъв интерфейс. Чувствам се визуално изнасилен като я отворя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Банд ин а бокс - Супер много възможности, наистина огромни..Обаче те объркват.

интерфейса е Супер гаден и кофти, и миди саунда не ме кефи.

---

Пробвай guitar pro 6. Малка и много прегледна програма. Много по-музикантски и интуитивен интерфейс. Възможностите са много по малки, но е по проста и прегледна и служи ти да си правиш неща, не ти акомпанира автоматично, нито има толкова стилове заредени. (Всъщност, нищо няма заредено да свири само :P)

Зависи какво искаш да правиш - всъщност правят доста различни неща двете програми.

Aко искаш да си направиш ТВОЙ бактрак - тази е по-подходящата програма.

Получаваш професионална нотация, но не е нужно да пишеш сам ноти - имаш бас/китарен гриф, пиано клавиатура, лесен интерфейс за ударни и перкусии. Нотите ги редактираш, за да оправиш ритмическите трайности.

---

28i3j4l.jpg

---

После въпросната нотация се свири. Инсталирай RSE и саунда е доста добър. Ето семпъл на нещо върху което работих, но го зарязах :)

http://soundcloud.com/emil-nachev/the-concept-f-min7-1

---

Имаш ограничен избор от саундове, но приличат на истински. Няколко вида китари, басове, клавири.

Сега, ритъм китари с дистъри - не знам доколко ще ти допаднат. Трудно се програмира реалистичен и жив саунд на китара с гейн, направо невъзможно.

Ударни само с един саунд и различни перкусии. Имаш имитация на реални ефекти. Тонкорекция като на пулт - канал по канал.

Ако си поиграеш с нотните символи за легато, пицикато, динамичните знаци форте пиано, т.н. може да си напишеш примерно мн. прилично звучащa бас линия. Така или иначе при запис баса се компресира, за да звучи по плътно и равно като основа, докарва го.

Така и ще свикнеш с истински ноти и нотация. Може да понаучиш и коя нота къде е по грифа, то ти показва.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не не, не ми е идеята да я редя, за тия цели ми е по-удобен Сонар-а като че ли. В случая ми трябва нещо семпло дето като ми хрумне по нощите някоя бърза идея, да я развия колкото да имам хармония и ритъма отдолу. Бе кръчмарите на техните свирки нали имат такава функция дето генерира хармония + ритъм автоматично дори по мелодията която свирят на клавиатурата в реално време - аранжор ли се казва, секвенсер ли, не съм сигурен...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това за което питаш се казва Livestyler.

 

Ето тук bashmaistora е написал една много добра тема /статия по въпроса.

 

Хитър Петър Family

 

http://forum.muzikan...iaaoudh-family/

Редактирано от programista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това JamStudio ми хареса, само дето е доста ограничено от към звуци в безплатната версия.

Освен това мисля, че няма начин в един такт да се сложи някаква последователност от акорди. G G Am D примерно.

Иначе е доста приятен и удобен интерфейс.

За правене на бектракове за кънтри-поп, поп-рок и подобни става, но е доста компромисно.

Общо взето играчка, но положителната му страна е, че за 10 секунди (буквално) си готов с основа, с която след това да експерименитираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.