Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson LP Studio vs Gibson LP Standard


kolio_k

Студио и Стандарт  

58 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Доста отдавна Кольо беше правил пак сравнение ( май с еднакви адаптери) на Студио и Стандарт.

За клийн звук не мога да кажа със сигурност, защото моя клийн винаги е лек крънч, но както са записани китарите тук, а и на онова старото видео доколкото помня, аз съм твърдо за Стандарт-а.

Особено при крънч и драйв звучи доста чуваемо по-добре от Студиото според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е нормално Стандарта да е по добър,така ми звучи и на мен от демото ,все пак много зависи от ампове,ефекти ,а то Кольо и с орфей/кремона ще звучи,щото може да свири.

Кольо ,знам че не харесваш Маршълите,но ще е интересно сравнение на двете китари през такъв амп.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цената не е случаина,но все пак студиото е по осакатено от към звук.За сравнение не може да става и дума.Може би ще е по интересно да се направи сравнение между Студио и някой по скъп Епифон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да ви кажа, визуалното възприятие много повлиява.

какво му е супер по-якото на стандарта?

има по силен аутпут, криви повече. Средите са по-груби, и това така наречено задиране в чистия канал, направо го приемам за дефект.

btw, ако maple top plate има ефект върху тона правейки средите толкова груби резки, мерси. по-ясни високи, бива :)

---

Побърках се докато настроя в гитар риг корта,резачката, с някакви безумни хъмбъкери, които като изплющя и сигурно дават пик от 5 волта, със супер грозно изразени средни честоти, побърках се да си настроивам чист звук без да има хрущене-пращене.

Сега корта е супер мн. далеч от гибсън, но това ми е идеята.

---

И кво, взимаш студиото, вдигаш гейна, или слагаш хубаво бустерче и не е ли същата работа? Ще се оцвети тона не ами ще го запържи :P

Вероятно по-лошо съотношение гейн/сътстейн спрямо шум ще се получи от тази гимнастика ама.....

---

Иначе, наистина, стандарта като визия е просто ТРЕПАЧ отвсякъде :virtuoz: , просто кефа и вдъхновението сигурно си струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен също! Аз ги харесвам и двете, макар че предпочитам Стандарта (както повечето), в никакъв случай не бих казал, че разликата си струва парите )а тя не е 2000 долъра, това не е от най евтините Студио)

 

@Хилбили

Мерси друже, за съжаление не мога да направя такова сравнение, не съм имал Маршал от много отдавна, Иначе Гибсън с Маршалски крънч си е класика и това го харесвам. Аз имам несъгласия с чистия саунд на Маршълите

 

@shtur4o

Не си спомням да съм правил такова сравнение, сигурно е бил някой друг (или пък съм забравил, напълно възможно :-))

 

Радвам се, че темата ви се вижда интересна и благодаря за слушането и коментарите!

 

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега успях да го чуя като хората,страхотно звучене и на двете китари,има разлика в детайлите както каза Кольо.Много се изкефих на звука с бб преампа и браунито.Имаше такова сравнение пак между Студио и Стандарт ,всяка китара си беше с нейните адаптори ,само че Студиото мисля беше лимитед издание.Така като чета коментарите мисля ,че ако теста беше без видео щеше да стане много интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@shtur4o

Не си спомням да съм правил такова сравнение, сигурно е бил някой друг (или пък съм забравил, напълно възможно :-))

 

Е, добре, моя е грешката. Било Стандарт със Студио+ :P

http://forum.muzikant.org/topic/44101-aeaa-eaaniiea-n-iao-aaeaioaadhe/page__view__findpost__p__362012__hl__gibson__fromsearch__1

 

Кольо, поздрави за хубавите теми. Винаги следя с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност моя грешка, напълно съм забравил за тази тема. Мерси за напомнянето :D Там става въпрос за по стари мои китари, от които още имам само червеното Студио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Първо - мерси на Кольо за всички подобни анкети - винаги ги чета с интерес. (Понеже пиша от скоро, използвам случая да благодаря и със задна дата :) )

 

Второ - никога такава анкета няма да е обективна, ако се вижда в кой момент коя китара свири. И тук не става въпрос за "Аз имам Студио, затова ще си го хваля.", или "Никаква разлика не мога да хвана, ама Стандарта щом е по-скъп, значи е по-хубав".

Просто очите и мозъка понякога се бъзикат с нас. Най-обективният вариант е както беше сравнил ЛП Стандарт с Корт (не мога да се сетя за модела) - първо само звук и после видео...

 

Много ми е интересно също така дали има разлика в състейна между двата Гибсъна. Чисто любопитство...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^аз накарах жена ми да го пусне да не виждам :)

 

победител за мен е стандартът, другата ми звучи ужасно мътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.