Jump to content
Българският форум за музиканти

Урок по китара на Борис Сотиров !


makedonetsa

Recommended Posts

Защо да реагират? Твоето арогантно поведение е всеизвестно тук. Някой трябва да те сложи на място. А какво съм изсвирил не е важно - аз не претендирам за титлата преподавател и добър китарист. Затова и не си показвам мазането :)

 

Принципно съм по-груб, защото имам алергия към самозабравили се хора, но днес съм си пил душевния алергозан.

Редактирано от 7thString
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ И предполагам вие, господине, сте равен по можене с Кърк Хамет и Робърт Трухилио, на чиито умения преди няколко дни правехте разбор?

 

Ама айде моля ТИ се...

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти никой не каза думичка за второто видео например. Всички повтарят едно и също, което беше казано още в началото и се чувстват големите разбирачи.

Не е изненадващо. Доста по-лесно е да се пише негативно, отколкото позитивно.

 

Това изобщо не е вярно. За негативно мнение се иска аргументация , а за позитивно не е задължителна. Разгледай "Авторска музика" и обърни внимание какви мнения преобладават.

 

Това да не можеш да носиш на критика при положение , че търсиш мнение е слабост според мен.

 

В случая , Борис Сотиров няма отношение , защото нито е качил видеото тук лично , нито е реагирал остро на забележките. Нищо чудно и той самият да си ги осъзнава.

 

Fats, според теб, първия клип и по специално първата демонстрация , на ниво ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ultramega

Иска се аргументация за негативно мнение, което да има някаква стойност. Не за всяко негативно мнение, а и дори тук, в тази тема, някои от негативните мнения не са хич подковани с аргументация.

Ето това, примерно:

http://forum.muzikant.org/topic/120975-odhie-ii-eeoadha-ia-aidhen-nioedhia/page__st__15

Не Ви ли е срам да се наричате преподавател, а г-н Сотиров?

Или това:

http://forum.muzikant.org/topic/120975-odhie-ii-eeoadha-ia-aidhen-nioedhia/page__st__15

 

Сега, аз не исках да коментирам, понеже не свиря на електрическа китара и стилът на Малмстийн или блусът са, всъщност, доста далеч от мен. Първият клип не ми допадна - не толкова заради свиренето, колкото заради факта, че човекът дъвче дъвка, докато говори. Нещо, което поне според мен не трябваше да допуска. Още повече, че това не е урок и да се представя като такъв е леко некоректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да реагират? Твоето арогантно поведение е всеизвестно тук. Някой трябва да те сложи на място. А какво съм изсвирил не е важно - аз не претендирам за титлата преподавател и добър китарист. Затова и не си показвам мазането :)

 

Принципно съм по-груб, защото имам алергия към самозабравили се хора, но днес съм си пил душевния алергозан.

 

Точно ти ще ме сложиш на местото ми, по-скоро ще ме умориш от смях. А като дрънкаш за арогантно поведение, нищо не си видял още, има да ти пищят ушите. И ще търкаляш кокалите на Спиров когато си поне равен по можене с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реагирал така, де-факто признаваш, че си сложен на място. Сега по-добре замълчи и си извади изводите как да се държиш културно сред хора. Никога не е късно човек да се научи :) Спирам диалога, защото няма смисъл да се дъвче. Успех с ваденето на изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно ти ще ме сложиш на местото ми, по-скоро ще ме умориш от смях. А като дрънкаш за арогантно поведение, нищо не си видял още, има да ти пищят ушите. И ще търкаляш кокалите на Спиров когато си поне равен по можене с него.

Нов съм във форума и не ви знам нито познанията, нито отношенията из останалите теми, но тук се държиш в пъти по-агресивно, арогантно и неприятно от човека, когото нападаш в момента. Не знам как сам не го осъзнаваш, честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това шега ли е?

 

Това се зачудих и аз като видях видеото ... Сериозно, това някакъв майтап ли е?

 

П.С. Току що прочетох цялата тема и станах свидетел на полемиката - явно няма майтап тука :)

 

Не познавам въпросният човек/преподавател, но критичните мнения по-горе съвсем не са неоснователни. Човека свири адски НЕЧИСТО и с много киксове. На моменти в определени (много добре познати за нас) рифове му липсват повече от един тон един след друг - а това, за човек, който е преподавател и представя образователен материал е не само недопустимо, а и неучтиво към зрителите!

 

Имам чувството, че целта тук не е урока като такъв, а скрита реклама. Надявам се да греша. Обективно смятам, че нивото на този "урок" е под всякаква критика, и най-малкото, което можеше да се направи в случая, е поне да бъде презаписан и грешките да бъдат изчистени. Още веднъж казвам - не познавам човека и не искам да го обидя, но качеството на този материал е много слабо. Поправете ме, ако греша.

 

Надявам се бизнес интересите да не стават повод за опорочаване на изкуството и истински се надявам да съм се заблудил.

Редактирано от visiondann
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има бизнес интерес, той би трябвало да е на колегата Fats, т.к. уж се прави на голям виртуоз, а си затваря ушите за такъв "материал", значи има някакъв друг стимул да защитава с нокти и зъби. Така ли е, колега? :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм професионално заснети уроци и демонстрации и обикновено като свършат,има 2 минути надписи - режисьор,редактор,продуцент и т.н.В този случай ЦМИ могат да си направят извод как не трябва да си рекламират дейността защото,въобще не е направено като хората.В случая г-н Сотиров няма никаква вина,дори мен ми хареса една от частите на презентацията,личи си че в chiken picking-а е профи.@Fats-в доста теми нарушаваш добрия тон и си причина те да променят посоката си към дребни закачки и дрязги.Ако си наистина искаш да те възприемат насериозно,би трябвало от този пиедестал,от който говориш да имаш по-скоро друга позиция.Дори като видя че си отговарял някъде автоматично подминавам темата.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност къде може да се чуе въпросната му група? Мисля, че ще си заслужава. Споменава се в сайта, че забивали в клубове, но никога не съм чувал инфо за тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да затворите темата, аз бих желал да коментирам (ако разбира се не възразявате много).

 

Изгледах видеата и прочетох всички коментари. Мисля, че темата е доста полезна за всички. Особено за авторите.

 

Урок номер 1 за авторите: Благодарение на интернет хората вече са информирани и имат база за сравнение - тоест могат да разберат ако са лъгани.

 

Урок номер 1 за всички които се изказаха негативно - от всеки може да се научи по нещо - дори от този който мислим че за нищо не става. Стига да искаме.

 

 

Не познавам лично Борис Сотиров. От това което видях във видеата мога да кажа че има добри познания за изпълнение на кънтри музика. Във видеата показва това което ( и колкото) знае за това което му се е наложило да научи през годините.

Тъй като темата беше за коментари и препоръки, бих препоръчал на Борис като преподавател да намери по- подходящ начин за поднасяне на информацията за кънтри музиката - чисто теоритично и дори исторически - развитие на този стил, най-известни и важни изпълнители. На всяко негово твърдение може да се зададе въпроса ЗАЩО - би трябвало да може да има конкретен и уверен отговор.

 

От Борис Сотиров може да се научи много - не заради местата на които е бил (както беше коментирано по-горе) , а заради дългогодишният му стаж като професионален музикант в сферата на развлекателната музика.

 

 

Извод?

 

Учебните центрове - не лъжете хората за пари! Вярно е че не всеки ученик иска да стане Паганини и че повечето искат само да се позабавляват известно време. Но има и такива които може и да са следващият Паганини! Дайте им шанс!

 

Учителите - научете си уроците преди да преподавате - practice what you preach!

 

Останалите - не подценявайте никой (никога) поради липса на достатъчна информация (а дори и тогава).

 

Това ми е мнението и препоръките. Наздраве!

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.