Jump to content
Българският форум за музиканти

Обсъждане на новата система за продажби


Recommended Posts

Оказа се, че не е много интуитивен (може би невъзможен?) начинът да се възстанови активния статус на обява, при която някой е цъкнал "Купи", но сделката по една или друга причина не може да се осъществи. В този случай обявата ми се озова в секция "Приключени" и единственото, което (поне очевидно) можех да направя, е да я копирам и да я пусна като нова обява.

 

Имаше и опции за смяна на статуса, но всички те бяха свързани със стъпките по привеждане на обявата към "Окончателно приключена", т.е. артикулът е изпратен, цената е платена и всички са доволни.

 

Това, разбира се, резултира в още 1 обява по-малко от квотата ми за месеца.

 

Надявам се, че аз пропускам нещо? Защото ако не, то тогава явно имаме налице своеобразен недостатък на системата...

 

И накрая - нали знаеш, че не е нужно да си оставяш данни като скайп и т.н. Ако има интерес може да ги пратиш тези неща на лична кореспонденция в базар-а.

 

Късно разбрах някои от детайлите (вътрешните съобщения в системата например), но няма проблем - напълно осъзнавам, че ако ми задръстят Skype-а сам съм си виновен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре се прехвърлих.

Верифицирането с Пейпал - да, разбирам го и го одобрявам, но и те са леко бъгави.

Имам и долари и лева в акаунта си.

"Тъпите" америкаци, обаче не ми взимат от лева в лева, а минават от долар през евро и накрая в лева.

Не че и нашите банки мразят да прилагат същият номер.

Сумата е минимална, но вече ме дразнят с този номер, защото не го въртят от вчера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми даде грешка PayPal като се опитах да се верифицирам

 

You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.

 

С тази карта (дебитна Виза електрон) принципно съм си плащал не веднъж неща в ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням как точно се отразява това в ибей, но ако някой по една или друга причина натисне бутона "купи", а след това се откаже от сделката, продавача е в правото си или да пише негативен коментар на мнимия купувач, или да се обърне за съдействие към системата. В крайна сметка незнанието не е оправдание. А поради факта, че не малко хора не са наясно с ибей поради езикови, географски и всякакви други пречки, макар че доста други БГ сайтове за продажба са на същия принцип, новата система за тях ще е доста сложна и със сигурност особено в началото ще има неволно натискане на бутона...а може и да е волно ;) но ето още един начин за заобикаляне на системата-натискаш бутона, после ти хрумва друго и се отмяташ с извинението, че е било грешка. На първо време аз ще последвам примера на продавачи в ибей с надпис във всяка обява "купувайте, ако сте сигурни". Но пък и в самата система ще е добре да има някакви мерки по този случай.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем като n1k0,после опитах ръчно да наредя сумата - иска имейл ваш...

Мисля ,че ако има вариант да се плаща и през касите на Изи пей ,ще става също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много ги хвалех PayPal но ето, че и при тях има бъгове. От този проблем се оплаква доста народ.

 

^^ Вихро е прав, ще бъдат взети мерки тези обяви да се възстановяват. За сега това ще става чрез свързване с мен през новата система - от тук

Ако смятате, че някой нарочно ви цъка на обявите - пишете му негативен рейтинг и ми го докладвате. Има начини да огранича определени потребители да могат да купуват по веднъж на ден, но за сега не искам да го правя. да започнем с добро :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с Пей Пал и Ибей и преди съм имал ядове и опити за 'дискриминация" и доста солени епитети отнесоха докато влязоха в час ...

Предполагам и сега е така , който е платил през тях да каже стъпка по стъпка кое как -да не е станала грешка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах в предвид, че се оплакват в световен мащаб. Проблемът не е локален. Пусни един сърч по грешката и гледай какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

error.png

 

Честит "Базар" - много е наточен, ще стане голяма борса, много добре изглежда, харесва ми. Като функционалност не мога още да се ориентирам, защото не ме верифицира - същата грешка с PayPal и ще трябва да почакам да се разкарат дяволите, за да се пробвам пак! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е драма на PayPal, от която пищят много наши клиенти в офиса, в който работя. Направо си е ежедневие. Беше прегледано всичко от страна на "базар" скрипта и няма причина от наша страна, която да води до този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Не мога да публикувам обява в bazara. Излиза ми, че полето за местонахождението ми не е попълнено а не е така. Излиза най-отдолу автоматично, предполагам, че го взаимства автоматично от профила ми.

Действието не може да бъде извършено поради една или повече грешки.

Моля изпратете отново формата след като направите следните промени::

  • Полето "Град" не може да бъде празно

 

 

Какво ще ме посъветвате да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявам, че за момента бонус обявите се дават на потребители от група MEMBERS.

 

Последно реших броят на позволените обяви да бъде както следва:

  • регистриран потребител - 10 обяви за месец.
  • потребител на форума от група MEMBERS + 10 обяви на месец.

 

 

 

 

Имам въпрос - прочетох, че който пусне обява до 25.03.2012 ще получи 10 лв бонус.

Освен това аз съм регистриран потребител и съм от група MEMBERS.

 

Защо след като пуснах своята обява в базара, ми остава право на още само 4 обяви, а не на полагащите ми се още 19?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен пише 5.

 

П.С. Остава 1 седмица до края на март, затова може да са отпуснати толкова обяви, което е резонно.

Редактирано от Sasho_Crasho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.