Jump to content
Българският форум за музиканти

Мокра техника :)


maringtr

Recommended Posts

Проблема е следния, малко ми се понамокри един mix пулт, но наистина малко, най-много няколко капчици да са влезли вътре... та мисълта ми е, колко време да го изчакам да съхне, преди да го пусна пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е следния, малко ми се понамокри един mix пулт, но наистина малко, най-много няколко капчици да са влезли вътре... та мисълта ми е, колко време да го изчакам да съхне, преди да го пусна пак?

Сложи го на простира за едно денонощние и си готов :)

Иначе го сложи на по-проветливо и сравнително топло място (то и аз какъв акъл давам ... ) ... Предполагам до няколко часа ще е готов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е намокрен с вода,не би трябвало да има проблем,след изсушаване.Ако е с течност,която съдържа напр. захар,оцветители(предимо безалк. напитки),или е "мръсна вода" и изобщо - в случаите,когато след изпаряването има сух остатък,се налага по-щателно почистване.При такива условия,може да възникне и "маскиран проблем",който да се прояви по-късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено мокрените с вода неща изсъхват и не проявяват ниакакъв проблем, но това не за дълго. Понякога водата води до окиси и ликажи по платката, което се мие с кореселин. Въпреки всичко, ако количеството е малко няма да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе сушоар нямаш ли....пусни го около мястото дето си го намокрил и след 2-3 мин. е готово.

Най-доброто решение :):)

Май сешоар се пишеше - егати думата:lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също така кореселина влияе добре на повечето пластмаси  ;)

с кореселин се чисти само платката в разглобено състояние.

Абе и аз съм чувал за коресилина и платките, ама като знам какъв силен разтворител е....сигурно ли е, че няма да прецака нещо наоколо... ;)

 

@Evtim Djerekarov, да бе...така се пише, ама понеже "суши"... :happy:

То честно казано кореселин съм го срещал и като коресилин - и в двата случая беше на етикети на две различни фирми... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.