Jump to content
Българският форум за музиканти

Родни български китаристи


kolio_k

Recommended Posts

Виждам,че някои не са съгласни с моето мнение ,но все пак нека се изясним. Мисля, че бъркате понятието виртуоз с нещо друго. Не е достатъчно да бъдеш виртуоз,за да си добър китарист....(И стига с тоя Ингви Малмстийн-много яко свири,има страхотни албуми,но освен него има и други,също толкова бързи Виртуози).Добрият китарист е съвкупност от следните качества: креативна мисловност;сантименталност,отразена в творческия му път;комерсиалност (в известна степен);техническа компетентност. Идеята ми е следната:добрият китарист е продаван==>>ПОПУЛЯРЕН==>> уникален.

И все пак...какво от това,че някой е много добър,пък....никой не го е слушал??!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Има една, хм, мекица, дето тихомълком се е промъкнала насам и си трае, а е може би един от най-добрите блус китаристи, редом с Мархолев.

Не знам що си мисли, че ще му се размине...

Ало, Малине, къде така?

Ако не сте слушали Академик Неделчев, Воден дух с него и вече не знам къде се е запилял, представям ви Малин.

Никът му няма да казвам, да се предаде сам, докато е време. :(

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм разочИрован, че не съм споменат! ;)

Ама както казва колегата Аврелий, който прави парата , той е "Дъ мен"!

Ами какво да кажем за тия дето свирят за кеф?! Ъ? Те не са добри, те са само чикиджии дето си докарват хляба с други "гадни" работи а са оставили музиката за десерт. Света няма нужда от още един Ингуи,Ричи,Кърт(Кобейн) и т.н.

Да живеят самородните таланти!

 

Аз ще си дам гласа за един китарист в този форум, който няма претенците да е добър, но е уникат с почертано собствена мисъл и стил!!! С не малка доза самохвалство мога да заявя че аз бях човека ,който му сложи китарата на раменете...

Лейдийз енд Джентълмен!

Плийз уелкъм....The jFog!!!

:(;);):(;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една, хм, мекица, дето тихомълком се е промъкнала насам и си трае, а е може би един от най-добрите блус китаристи, редом с Мархолев.

Не знам що си мисли, че ще му се размине...

Ало, Малине, къде така?

Ако не сте слушали Академик Неделчев, Воден дух с него и вече не знам къде се  е запилял, представям ви Малин.

Никът му няма да казвам, да се предаде сам, докато е време. ;)

Предател! :hello:

Ай,ся четки,требва да черпя,а? :(

В този стил може да се каже за Ото(който замина да учи в чужбинско),Юлиан от "Кокаин",който е професионален оперен певец и има нямам думи ква колекция от винтейч китари и 2 жестоки албума,които май няма да видят бял свят,щото RNR-а не вирее в БГ...И много знайни и незнайни "гаражни"музиканти..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една, хм, мекица, дето тихомълком се е промъкнала насам и си трае, а е може би един от най-добрите блус китаристи, редом с Мархолев.

Не знам що си мисли, че ще му се размине...

Ало, Малине, къде така?

Тюх, как ме изпревари :( Исках аз да го кажа :think: Не знаех за тази тема.

 

Ако не сте слушали Академик Неделчев, Воден дух с него и вече не знам къде се  е запилял, представям ви Малин.
Тук го видях за последно :( , но е скромен, щото аз бях нагъл ;)

 

О, Малине

Предател! :hello:

Ай,ся четки,требва да черпя,а? ;)

Ми щом трябва ;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият китарист е този,който печели най-много!

A ве ти да не си бил военен :o:):o:o

 

Добър китарист е този който ми харесва, какво свири.

А най-добрия е този който ми харесва най-много.

И понеже постоянно чувам някой друг, който в момента ми хваща ухото и ми става любимия за момента.

 

Относно платежната теория. Кърнев печели много точки, но пък тоя тип свирене не ме радва изобщо.

Иначе лицето HillBilly е един от най-грамотните китарджии, които слушам

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не разбрах как така някои хора станаха толкова големи разбирачи че да определят кой колко добър е и колко добър трябва да е, за да стигне европейско ниво.

П.П. а Цветан Недялков къде го пропуснахте? това е китарист със собствен стил :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. а Цветан Недялков къде го пропуснахте? това е китарист със собствен стил 

 

 

Да,той е наистина е кадърен свирач.Не ми допадат музиките които свири в момента,но това му е работата.А съм го слушал и преди с други неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що го пропуснахте тоя отгоре ^ ве.

 

Кольо Карагеоргиев (баце, ако съм объркал няма да се сърдиш ше го опрая веднага).

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е четка ве. След казарма (аз съм служил (тука има емотикона, която се бие в гърдите) со тоя омбре) те гледах гледах една Аполония. Жазът не ми е стихия, ама татко викаше: "- То си личи кое е лъжичник, кое е пърдичник"

Да не мислиш, че не ми се свири CminJam, ма заради горната поговорка не смея

 

И друго. Нема мно'о хора у нас, които репетират с Били Кобъм :

 

Здравейте ето няколко снимки и от мен

 

На тази:Диката, Майк Стърн и аз(от ляво на дясно) след концерта ми в рамките на Langnau jazz nights със Swiss jazz Orchestra

 

http://putfile.com/pic.php?pic=main/8/21412504146.jpg&s=f10

 

 

Pierre Sottas Bill Cbham и аз по време на репетиции с Bill Cobhams bigband

 

http://putfile.com/pic.php?pic=main/8/21412492439.jpg&s=f10

 

 

 

По време на записи със същия бенд

 

http://putfile.com/pic.php?pic=main/8/21412470267.jpg&s=f10

 

Даже и такива, които печелят пари.

"Ма кой е тоя Били Кобъм 'е - язе го не познавам" (сарказъм)

 

Въобще никви четки.

 

Да допълни с още иструментални изверги изпод тепетата. Лицето Д. Гюров. Жоро Брусев (може някой да спори, но мен ме кефи).

Пловдивската школа е мно'о яка. Нещо ме заля вълница на провинциална гордост. Black Corsar-инът (човек който знае точно какво му е нужно). Пламен Бомбето и Ицо - съграждани (Димитровград) на посочения (тия последните 2-ма даже и пари вадят със свирене). Справка 1-я албум на Деси Слава.

'Ми Зашев? С 2 кухарки една - връз друга разказва истории (нищо че се не спъва на Вай и прочее), Има един Димо от Бухово - музикант брилянтен. Налбантов биде споменат. Краси Табаков и Порто (Блустрафик) Ше изтърва някой затова се спирам.

 

И сега ше се самоцитирам:

"Добър китарист е този който ми харесва, какво свири."

Така, че това СА МОИ ПРЕДПОЧИТАНИЯ! и хора коитосъм изброил, съм имал възможност да слушам НА ЖИВО! А не на фул плейбек на поредния "М-тел здравей" концерт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного ти благодаря за комплиментите и съм изцяло съгласен за Пловдив.Наистина много кадърни китаристи идват от там.Само искам да спомена плюс всички споменати от теб(в Пловдив и другаде и много се кефя,че повечето ги познавам лично) ,моя персонален номер 1 за БГ.Лицето Здраво Гулов.Този пич е лично отговорен за факта ,че се интересувам от блус и Джаз.Също така бараше китарата така както рядко съм слушал където и да е по света :godbless: Предполагам че хора не го помнят тук(в форума),той замина кам Англия някъде към 97ма.

 

В Пловдив и сега има много яки китаристи,като наример колегата Henderson(Ангел).

 

П.П.Жоро Брусев е супер голям и е 100 процента един от най-добрите траш китаристи на БГ(а и със сигурност един от първите) :godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще спомена един човек, който е слабо известен, но когото уважавам страшно много като китарист - Николай Копринков. Едно време свиреше с кака Роберта (не че това е голяма хвалба, но трябва да се живее :godbless: ). В момента, за съжаление, не се изявява като музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.