Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои музикални програми ползвате и защо?


aarab

Recommended Posts

@dedomito, адмирации, защото Tracktion не можах да го изтърпя - и него съм пробвал, за да се уверя, че има най-ужасния интерфейс. :surprise:

 

 

"Въпрос на вкус казало кучето ..." :-) . Е , чак най-ужасния интерфейс не съм съгласен . Знам че не е най-разпространената програма във форума , но преди години , когато си търсех програма за запис и по цели нощи инсталирах , деинсталирах, настройвах и тн именно Тракшън не ми се опълчи много . Като поработих известно време с нея се уверих , че има добри / според мен / възможности . А когато ми светна гениалната идея да изгледам и демо видео за програмата от 3 часа вече разбрах , че има наистина добри възможности / не само според мен /. Единственото с което ме дразни програмата , е че като го слушам преди миксиране звучи по-добри , после самия микс куца / най-вероятно аз куцам някъде ама мани .. /

На мен например Cubase ми се вижда страшно сложна . Инсталирал съм я около 4 пъти , разглеждам , разучавам , но накак си не ми допада , накрая при експортването започва да ми дава - не си настроил канали и тн , започвам едно ровене , чудене и накрая - деинстал . :-) .

Все пак Тракшън е една от програмите , които определено могат да са от полза при записи в домашни условия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ползвам Guitar Rig 3 , понеже ми е най-удобна като интерфейс , а още със миксове и тем подобни не се занимавам. Гитар Рига си го ползвам вкъщи просто защото не ми се мъкне постоянно усилвателя. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е всеки си има вкус , аз си предпочитам Fruity Loops , Hip Hop eJay , Dance eJay , House еJay и Techno eJay а други си имат други предпочитания е аз казах и другите програми , който научих САМО , ЧЕ eJay програмите са за начинаещи а Fruity Loops за напреднали или про-та , който изка да си изтегли Fruity Loops 7

в www.arenabg.com я има B)

Редактирано от thesicretboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам много ВСТ-програми, за китарки програмите на MusicLab, за всички други инструменти Hipersonic 2 XXL на Steinberg(не за всички) за органи и пиана(eл. и акустично rhodes) от Native Instrument, Симфонията от Miroslav philharmonik na Ik Multimedia, ако ще записвам китари за ефекти ползвам или Guitar Combos(за мен PLEXI COMBO е най-добро от трите-Маршал) и Amplitube na Ik multimedia.За хостваща програма Cubase или Nuendo(повече ме кефи), но най-важното е Izotope Ozone и Antares Mic Modeler, ако можете да бачкате със двете VST-та добре и отгоре посочените програми за семпли, може да се изкара приличен звук, естествено без китарите на MusicLab.

Барабани - ADictive Drums

Редактирано от Stelian Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Работил съм с Cubase, Reason, Ableton Live, малко поназнайвам и от Digital performer и Fruity Loops, нo от както си купих Logic другите почти не ми се налага да ги ползвам.

Не ме разбирайте погрешно , останалите програми съвсем не са за боклука.Всяка си има своите достйнства и предимства, така че ще си кажа мнението за всяка една по отделно.

 

Ableton Live върви много бързо и стабилно.Няма нужда да спирате музиката докъто включвате изключвате плугини или извършвате каквото и дае друго с програмата, което я прави много подходяща за концерти.

 

С Reason се работи много бързо.За нула време може да се спретне парче независимо в какъв стил.А като се врътне панела на обратно с кабелите могат да се правят всякакви магии.

 

Cubase си е Cubase.Преди Logic ползвах нея за Host и бях много доволен, но поради ред причини между които красив и упростен interface, интуитивност и маняшки инструменти и ефекти Logic ми легна на сърцето най- много. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програми за запис - REAPER 1.870

Ефекти за китарата - Guitar Rig 3

Китарен симулатор - MusicLab Real Guitar 2L

Барабанен симулатор - EZ Drummer

Бас симулатор - Broomstick Bass

:lol:

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дарко,с reason-a не се прави чак толкова бързо музика,освен ако не ползваш САМО готови неща:)И въпреки това важна е идеята и фантазията.Нямаш ли ги,всякакъв софт ти се струва труден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Искам да ми кажете кои са най - добрите програми за музика, откъде си теглите семпли и т.н.

Благодаря!

 

 

здрасти пич ас съм клавирист и акордеонист и това работя на palma de mallorca ,в една издателска къща която работи за така известното предаване operacion triumf. а в българия когато бях работих същото само че в milena records там кадето румяна едно време си записваше касетките и първите тогава излязли дискове.та......... на темата ти.

ние както преди така и сега сме работели само с ЧЕТЕРИ програми и почти на всякаде е така, това са:

CUBASE, FL STUDIO, KAKEWALK-SONAR И COOL EDIT , . вси4ките тези са на професионално ниво в зависимост коя за какво щте се използва. на пример CUBASE ползва FL STUDIO като VST инструмент което значи че и дори самостоятелно ако не звучи то работеики през cubase има невероятни възмогности, зна4и fl studio владее две краиности от чалга до техно и така на татък, но работеики като vst instrument на cubase.

другата програма с неограничени възмогности е cubase - защто?- защото това е единствената програма която работи с оригинални софтуери на електронни инструменти( синтезатори). на пример аз чрез cubase свиря на 20 различни синтезатора като почнеш корговете всички почти pa 80 50 800 тритон roland G 600 ,800, EM 2000 VA 7, E 50 и много други как става това, ще ми пишеш на пощата и ще ти обясня :weltmaester@abv.bg защото е много писане. значи ще ти обесниа по много прост и елементарен начин. cubase се явява като един windows за музикантите и като се инсталира започваш да го помпиш с допълнителни софтуерни продукти. както например ас съм сложил 200 неща че като ми зарежда проектите 15 минути ги зарежда и то с последен модел компутри. друга възмогност която има cubase и се използва много, е възпроизвеждане звука на оригинални акустични инструменти.

как става?-сложно, но става. записва се даден акусти4ен инструмент вкарва се като VST INSTRUMENT и се свири с него. аз на пример имам всички български народни инстрменти запосани с оригиналното им зву4ене и звукът на моита SUPITA и свиря с тях и ако само слусаш бес да ме гледаш не могеш да познаеш 4е свири cubase мислиш си 4е е оригинален акустичен инструмент но за всичко се иска много четене и опит.

за последно искам да ти кажа 4е cubase работи със вси4ки музикални софтуерни продукти но ги ползва като подчинени. за да разбереш ,трябва да си я вземеш и наи важното после да четеш описанието и инструкциите и мегду редовете щтото там са наи големите тънкости на CUBASE.

а останалите две горе посочени програми обикновенно се използват за по на таташната обработка на дадена песен или композиция след монтажа в cubase.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах нерви да изчета целия пост, след като е толкова неграмотно написан. Но все пак видях доста глупости. Или пишеш наизуст или имаш само бегла представа от изброените от теб софтуери.

Би ли ни обяснил как FL Studio работи като VST инструмент в Cubase?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ще използвам един цитат от подписа си по повод изявление на един потребител на един друг форум. Извинявам се за английския и прилагам превод.

"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions." Fletcher

 

"Дезинформацията на този сайт започва да придобива легендарни пропорции". Флетчър.

 

Мда...FLStudio работи като VST Instrument, но "всички програми" е силно преувеличено твърдение, освен че не е вярно ;)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за последните Флстудио, но съм го пускал като ВСТ инструемтн в Кубейс ;)

 

Иначе, от скоро съм с Самплитуд 10 ПРО. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах нерви да изчета целия пост, след като е толкова неграмотно написан. Но все пак видях доста глупости. Или пишеш наизуст или имаш само бегла представа от изброените от теб софтуери.

Би ли ни обяснил как FL Studio работи като VST инструмент в Cubase?

 

 

ами първо си инсталираи едно cubase като хората не пиратско после почети малко и сам ще си отговориш на въпроса че ма мързи да ти пиша и обяснявам тука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ще използвам един цитат от подписа си по повод изявление на един потребител на един друг форум. Извинявам се за английския и прилагам превод.

"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions." Fletcher

 

"Дезинформацията на този сайт започва да придобива легендарни пропорции". Флетчър.

 

Мда...FLStudio работи като VST Instrument, но "всички програми" е силно преувеличено твърдение, освен че не е вярно :surprise:

 

за всички музикални да е лъжа и ас не казвам за всички музикални софтуери никаде в моя цитат а за определени но които е в час с cubase може би и ти жинаги ще упровергава всякакви други. а големите разбирачи нали вигдаш колко са в час

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за последно искам да ти кажа 4е cubase работи със вси4ки музикални софтуерни продукти но ги ползва като подчинени.

Ами аз това "вси4ки" го чета като "всички"... а това дефинитивно не е вярно.

А какъв е проблема, че не можеш да използваш 'ж', 'ч' (и проверка на правописа?)? Ако можем да съдействаме нещо, защото така е доста нечитаемо честно казано и трудно, аз поне, ти следя постовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.