Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара постановка на лява ръка, имам нужда от съвет


V.Vichev

Recommended Posts

Много е яко така, да! Китарист без палец на 6-та е за боклука направо!!! :godbless:

 

The Loner я има в Lick Library също... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Предполагам, че по някое време и аз ще намеря собствено най удобно положение на лява ръка,

 

но точно за това направих този пост защото ми трябва база, по горе някой беше писал да се заям с класическата постановка и постепенно да намеря своята. И от просвирването последните седмици мисля че е много прав.

 

какво забелязах в момента от цялата история.

 

В класическата постановка успявам да ползвам кутрето при това с по голяма сила (тона звучи чист успявам да притисна струните добре)

пръстите ми се движат значително по бързо и движението на цялата ръка по грифа става с по голяма лекота.

 

минус който предполагам ще изчистя с времето дърпането на струни не ми е толкова чисто ( не ми достига сила ), спрямо текущата ми постановка

с текущата ми постановка не мога да прескоча през тон показалец кутре на една струна (примерно сол -> си на 6 та) с класическата се получава при това добре.

 

мисля да почета още за класическата постановка и да продължавам да се придържам към немя, макар че наблюдавам как като се поувлека в свиренето я променям неусетно.

 

 

--> Hillbilly

"..я за домашно изкарай "Бърн" G на шеста " - дано не прозвуча класически тъпо, но какво е това не разбрах.... а аз обичам домашните от 3 ти клас :) - "домашна сланина, вино, надница, ракия, . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е имал предвид

.G на 6-та се свири с палеца в тоя случай и когато се правят бендове и вибрато палеца почти винаги е отгоре за опора,когато се свирят скали и арпежи,тогава палеца се поставя зад грифа(класическа постановка),позволява по-широк периметър на свирене .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

--> Hillbilly

"..я за домашно изкарай "Бърн" G на шеста " - дано не прозвуча класически тъпо, но какво е това не разбрах.... а аз обичам домашните от 3 ти клас - "домашна сланина, вино, надница, ракия, . . .

А,и яз ги обичам,са жената се връща от село с крушовица :)

Предположих,че след като горе-долу сме набори си слушал Дийп Пърпъл и хит-а им "Бърн" ,който в първата ми банда като ученици се опитвахме да изсвирим добре.

Блекмор свири с палец - G/Сол/3-то прагче на шеста..

едит-аз докат напиша колегата ме изпреварил..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........сме набори си слушал Дийп Пърпъл и хит-а им "Бърн" ,който в първата ми банда като ученици се опитвахме да изсвирим добре.

Блекмор свири с палец - G/Сол/3-то прагче на шеста..

едит-аз докат напиша колегата ме изпреварил..

 

Абе аз бързо вдявам само дето малко повече трябва да ми се обяснява . . .

. . . . аз това като/АКО го изсвиря веднага колим едно прАсе и вадим 20 каси бира. . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как си упорит ще го изсвириш някой ден,е гледай и лудия швед така го свири -

http://www.youtube.com/watch?v=fUFvKcE1kyE&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основния ти проблем е с китарата, вземи си нещо по-свястно вместо да се занимаваш с тунинг на тази. Гаранция, ще се се родиш наново

!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за нещо, което може би е от съществено значение за развитието на китариста, а именно възрастта - значи аз почнах да дрънкам на китарка някъде през пубертета и след година-две забелязах, че пръстите на лявата ми ръка са по-дълги от дясната, като най-съществено увеличение имах на кутрето, примерно 2-3 милиметра разлика между двете,което е естествено,понеже при свиренето на акорди кутрето,като най-къс пръст, се "разтяга" най-много.Затова е най-подходящо именно през пубертета да се почне, когато костната система расте интензивно,а пък съответно пръстите на лявата ръка ще се адаптират оптимално към свиренето и няма да го има тоя проблем като на колегата тук.

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ти ме хвърли в шок. Сега като погледнах и моите пръсти на лявата ръка са малко по-дълги :blink: Не знам от свирене през пубертета ли ще е или от друго, но е интересен факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно това с пръстите сте прави, организма се настройва спрямо усилията с които го натоварваш, принципно не е естествено кутретата да са дълги но при китаристите, които свирят от деца е факт. .

 

 

та да обобщя какво се опитвах тази седмица, тероризирайки това хубаво парче на

Гари

 

 

1. да се отпусна максимално (трудно ми се получава на Pull i UP подскачам) - рамената малко съм успял да отпусна,

2. да изчистя излишни допълнителни движения - май не ми се е получило много

3. вибрато на струните вчера се гледах и слушах и днес като посвирих си извадих много интересни изводи ( с безименният пръст ми се получава ... е не винаги. . . с средния също показалеца нещо ми се цепи от групата на шаро)

 

 

Като цяло мисля да последвам съвет даден ми тук . .. ще го оставя това парче така след седмица пак ще се заям с него да го посвиря.

 

 

- Класическата постановка нещо не ми се получи :(

- на 5 та и 6 та струна горе от МИ и от Си ми глъхнат :( нямат онази хубава продължителност, стисках дръпах това е,

накой ако даде съвет ще съм благодарен. . . Аз повече го отдавам на възможностите на китарата и липса на геар (поне volume педал да имаше щях да компенсирам предполагам, ама си наплюх тука един процесор 2 ра употреба.

 

иначе това парче ме разби тотално ми е променил мирогледа за свирене на китара. . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - поздрави за ентусиазма! Искренно ти завиждам, че можеш да отделиш толкова време на китарата, защото за мен това е невъзможно :( . Иначе и аз бих те посъветвал да скриеш палеца зад грифа, че на моменти сякаш не 5-та а 1-ва струна наближаваше ;) , а това краде доста от "обхвата" и скоростта на пръстите.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не ми завиждай много, свързано е с оная ситоация дето я дъвчат последните две години като стара дъвка по медиите . .. "Безработица" , и калпазанизъм от моя страна, но за без пари няма им работим ако ще ме наврат в кучи гъз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.