Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара постановка на лява ръка, имам нужда от съвет


V.Vichev

Recommended Posts

Ами не ми се получава да го зарежа сиа туй паче ;)

 

Така втори опит не опит The Loner - можете да чуете тук.

 

Това което открих не знам колко съм на прав път но си оставих китарата леко усилина . . да бруми от долу иначе не ми се получава добър звука на високата част на солото,

опитвах да свиря по легато. . за себе си открих че бързам защото не съм сигурен дали ще хвана следващият тон.

 

Защо свиренето седнал е по лесно от свиренето прав ?????

 

Абе имам поне още 1001 въпроса :( ама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми не е лошо. Има тук-там някой бъг за украса, ама к'во от това. ;)

 

Пробвай да изсвириш тоновете на 02:30 с бързи бендове, както е на лайва, много кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще го погледна, то има хиляда красиви неща в това парче като:

 

има едно трак по струните, предполагам се затискат струните с дланта минаваш с перцето по всичко от 6 та на долу и като достигнеш до струната която искаш да звучи отпускаш дланта за да извадиш тона от точно тази струна но при мен се получава мармалад с домати. . .

 

Как да извадя по продължителен тон на високи те ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... ам докато го свиря това стана цяла седмица не мога му избягам, ей това ми се изтърколи измежду пръстите:

 

Ако си ида някък не разбран

Ако си ида скучен, мрачен, зъл, изритан.

 

Ако ме помните в сълзи облян

Ако ме помните забулен, свит, различен.

 

Ако в забързаните дни

изчезне спомена, умората . . тъгата.

 

Ако и мене времето ме заличи

ще бъда само свита болка във душата.

 

Ако поне един разбулил ме докрай.

Със вик за мен налее сълзи сред звездите.

 

Животът ми ще бъде оправдан

и няма в мрака дълго да се скитам.

 

 

 

. . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е лошо. Има тук-там някой бъг за украса, ама к'во от това. ;)

 

Пробвай да изсвириш тоновете на 02:30 с бързи бендове, както е на лайва, много кефи!

 

Мога да пробвам ,но точно там китарата на високите китарата ми никак не звучи, звука изчезва след 2 рата макс 3 тата сек :((((((. . каво ли не пробвах да вкарам ехо, брилл, ама няма . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но точно там китарата на високите китарата ми никак не звучи, звука изчезва след 2 рата макс 3 тата сек (((((. . каво ли не пробвах да вкарам ехо, брилл, ама няма . .

 

Смени струните! :rolleyes:

 

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми Дърварио имат живот 2-3 часа... :)

 

Причината може да е къде ли не, комплексни са нещата - пръсти, гриф, струни, пикапи, ефекти, АМР...

Много често се губи сигнала от много и/или кофти връзи и ефекти. Нареди 5 Босс самосвала и се пробвай да изсвириш нещо с остатъка от сигнала. :greenball:

Също често при директно свирене в комп се смотват нещата. Ако свириш със софт намали малко нойз гейтовете, че в повечето случаи слагат нелогично много в пресетите и това реже яко.

 

Мойта китарка примерно е с малко поостъргани фретове и на някои позиции нямам добър състейн. :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си знам интензитета на свирене, да си пиша дървариото умрело ;)лошо,.... няма пари за други имам още един комплект и ша карам с тоя докато умре съвсем. . .

 

аз карам само през компа най ценото ми нещо е един соунд бластер на цреативе мноо000 канален доволен съм и си има собствено Creative ASIO което може се пусне до 5 за разлика от стандартното на 40,

за мен е повече от китарата от 10 12 то прагче на татък повечето прагчета са протъркани,

 

колко много нова терминология ми навря за четене горе . . . :whistle: . . . .

 

 

 

МодЕдит: Не цитирайте предно мнение, моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, за момента май това е най доброто което мога да изкарам от себе си и от китарата.

 

The Loner - ЦЪК ;) мерси

 

сеа да видим с кое парче да се заядем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да ти го напиша предния път, ама сега като слушах тази версия се сетих пак ;)

 

Махни тоя ривърб изобщо или ако го оставиш нека е съвсeеем малко, така китарата звучи много "на майната си", все едно си на сцената зад дръмера (примерно). Нелогично и странно е някак си...

 

Другото е да направиш повторенията на дилея да са в темпото на пиесата. При лайв се прави с копчето tap tempmo, на софтовете си е в милисекунди или BPM, ако е в мс ще трябва да го сметнеш (в нета има калкулатори). Едно от най-гадните неща при солиране (за мен) са неточните бендове и дилей извън темпо (особено ако е в обилни количества). ;)

 

Съветите са според моята си визия за нещата, разбира се. Просто насоки за експерименти ти подхвърлям. Опитай като ти остане време и прецени дали те кефи повече така. Успех!

 

П.П. Long Live Gary Moore! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ V.Vichev - от това, което чух/видях, останах с впечатлението, че си музикален и изпитваш истинска страст към свиренето на китара.

Пожелавам ти да намериш подходяща работа, на която да се хванеш, и когато свободното ти време стане лукс, пак да продължаваш да свириш, защото си личи какво удоволствие изпитваш от това.

 

п.с. - темата ти вече е за раздел кавъри ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby Thomas, отново искам да ти благодаря за отделеното време съветите ти са безценни,

 

Също искам да благодаря и на всички останали аз просто не очаквах толкова много хора да обърнат внимание, понеже се движа и из други общности май музикантите ще се окаже, че не са загубили онази хубави неща солидарност, съпричастност и взаимопомощ за което съм безкрайно благодарен на всички.

 

не се бях сетил за закъснението да го сметна в темпото на парчето, наистина ценен съвет знам как се прави даже имам тулчета за тази работа. . .

 

@Slacoth в представянето си писах, че съм се занимавал с музика, която изоставих (признавам макар и късно най най голямата ми грешка в живота :( ) За моя най голяма радост тя не ме е изоставила съвсем надявам се:), Благодаря ти за пожеланията има светлина в тунела надявам се в най скоро време и аз да се измъкна от групата на калпазаните.

 

Това което постигнах от изсвирването на това парче благодарение на много съвети, последното изсвирване беше абсолютно без никакво напрежение. малко не съм в ритъм :( поне аз така се чувам. Успях да по прибера палеца зад грифа не на пълно, но разликата за мен в лекотата на свирене е видимо голяма. Загуби се и онова безумно стискане на грифа с надеждата че няма да изтърва тон, както и да получавам вибрато единствено и само с движение на пръстите не да ми се мандилка цялата ръка от рамото надолу с все китарата.

 

Ето това: Joe Satriani - Always with me, always with you ми се струва че ще можа да преборя надявам се :)

 

още веднъж ви благодаря най искренно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Правилно си констатирал, че музикантите сме все още много задружни и солидарни, защото винаги ни е обединявала една и съща мечта - да станем звезди от световна величина! За съжаление, тази мечта на никого не се е сбъднала , но може би така е по-добре, защото иначе задружността ни може сериозно да се поразклати :)

 

Относно упражненията ти смятам, че е най-добре да тренираш без дилей или реверб, на теб ти трябва да чуваш натуралния звук и да подобряваш звукоизвличането, а прилагайки дилеи и реверби, се разконцентрираш в съвсем безполезни и излишни за теб проблеми(поне на този етап), като това да превръщаш ms <-> bpm, съгласи се, че това са глупизми, ти бакалин ли си или китарист?

 

Нека биде рок :rocker:

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А какво правите, когато в мазолите започват да се получават канали :)

 

не знам до колко е добре, но на места ми пречи особено на показалеца и на средния имам каналчета от струните с дълбочина почти милиметър, нормално ли е или пак злоупотребих.

 

Аз направо си мисля го изпиля с шкурка това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.