Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно закупуване на китара от чужд сайт


go6o0802

Recommended Posts

Здравейте чудех се ако поръчам дадена китара от този сайт http://www.music123.com/Guitars/Electric-Guitars/Signature-Model-Electric-Guitars/Dave-Mustaine-VMNTX-Electric-Guitar.site7prod515169.product колко ще струва доставката до България въпреки че пише че продукта е с безплатна доставка.

Аз вече имам една китара на Дейв ,но ми е подарък и така и не разбрах от къде са я купили.А сега понеже търся нещо за племенника си който е голям фен на Мъстейн и китарите му мислех да му купя тази за това и питам колко може да струва доставката и до колко време ще бъде доставена :)

 

ПС: Имам и втори въпрос някой знае ли случайно от къде в България може да се закупи тази китара? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

в България няма от къде да я вземеш. Единственото място е да я поръчаш през визиартс. те предлагат и дийн китари обади се и попитай какво колко и т.н

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки сайт в хелп секцията има инфо за начините и дестинациите за доставка, както и за цените!

 

300 пъти по-лесно е от Томан (с помощта на MusicWorld.bg)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич и аз така изкам от там да си взема китара и ако може тези които са по напред да кажат какви са разходите например застраховки гаранций ала бала ДОставка

Ще следя темата ако стане нещо някой да пише ЛС :)

Поздрави Ицко :thumbs_up:

 

аа можели да питам и аз нещо ето за тази красавица http://www.music123.com/Guitars/Electric-Guitars/Solid-Body-Electric-Guitars/1957-Les-Paul-Custom-Reissue-Prototype-Electric-Guitar.site7prodH74447.product отстрани пише $4,832.00

MSRP: $6,821.00 You Save: $1,989.00 (29%

Какво е това MSRP аз знам че означава че произовдителят предлага на дребно на тази цена 6.821.00 така питам каква ще ми е реалната цена $4,832.00

или MSRP: $6,821.00

Също и от страни има едно

 

Platinum Coverage: (What’s This?)

* 3-YEAR Warranty for $499.99

* most popular 2-YEAR Warranty for $319.99

* Decline Coverage

 

Това застраховката ли е и какво да направя да си правя или не помощ :)

Поздрави Ицко :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, има поне 10 теми касаещи този въпрос. Ако искате да поръчвате от Томан, обърнете се към музикална къща Динакорд. Те работят заедно и ще ви асистират доста добре. Да не започваме пак от самото начало да дъвчем едно и също като информация.

 

Ицо, цифрата, която виждаш е нещо коренно различно от застраховка. Това е гаранцията на китарата, която можеш да удължиш чрез заплащане.

 

П.П. MSRP = Manufacturer's suggested retail price.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Не ми се пускаше нова тема и търсачката ме доведе тук. От няколко месеца ми се иска да си взема Gibson Les Paul standard 2008(конкретно тоя модел има мн удобен гриф-свирих на него в 1 магазин във UK ) и ровейки в нета попаднах на това http://www.musik-schmidt.de/gb-Gibson-Les-Paul-Standard-2008-HB.html -та въпроса ми е дали това е най-добрата оферта за тоя модел(за цвят бих направил компромис) в интернет.Виждам че може да се плаща и на вноски без ускъпяване,което направо е супер.Мерси за всички мнения!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 пъти по-лесно е от Томан (с помощта на MusicWorld.bg)

Или пък без. Не виждам защо трябва да има посредници за такова нещо, след като и без тях нещата си идват за нула време, без надценки и без проблеми (поне в моя опит е така). Пък ако искаш и на български може да общуваш с Томан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата разбира се е в 20-30 EUR доставка.

Плюс допълнителни изненади, ако се прецакаш да платиш с paypal, както ми се случи - вината не е никой освен моя де ...да съм гледал .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Chefo, Gibson има и в София. Драсни един мейл на Музикален център Икономов, които ги внасят, и ги питай имат ли го точно тоя модел, който си си харесал, и каква му е цената. Мисля, че и във Фактор имат, но от много отдавна не съм наминавал оттам, пробвай и там да ги потърсиш. По-добре е така, да отделиш един ден за мотаене (виждам, че си в Пловдив), и да си я пробваш на място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През Динакорд се изписва от Томан на каталожната цена, нито цент отгоре. Оставяш 20% капаро и поръчката идва след двайсетина дни. Получаваш си гаранцията, ако нещо не е наред,връщаш стоката. Ето ти линк за тая китара, макар че има някаква малка разлика в индекса.

http://www.thomann.de/de/dean_guitars_dave_mustaine_vmntx_bk.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки сайт в хелп секцията има инфо за начините и дестинациите за доставка, както и за цените!

 

300 пъти по-лесно е от Томан (с помощта на MusicWorld.bg)

 

^Друг път!

 

1. Поръчахме техника с групата за над 3000лв. чакахме 5 месеца! Бях оставил капаро от 500лв.! След тези 5 месеца казаха че камиона най-вероятно бил тръгнал и да се надяваме в него да е техниката ни! Е НЕ БЕШЕ!!!

 

2. Поръчах си 2 говоритела пак оставих капаро, щеше да дойдат за 1 седмица чаках 2 месеца, като ми се караха, че съм им звънял всяка седмица да питам за това спрях да звъня. На края на 2-рия месец, след като им звъннах се оказа, че ме били забравили!!!

Те все пак дойдоха! :greenball:

 

3. Поръчах си футсуич и този път ми заявиха, че не е нужно да оставям пари защото ме имало в системата и съм бил сериозен клиент. Щеше да дойде за седмица, те щели да ми звъннат. Чаках месец и случайно видях, че го имат наличен в сайта им и пак никой не ми се е обадил. Звъня им да питам в кой магазин се намира за да ходя и да си го взема защото не ми се чака да го пратят до вкъщи.

Цитирам:

Аз: Динакорд добър ден, бихте ли ми казали в кой магазин имате футслуич "бляблябля" за да дойда на място и да го взема?

Женски глас от другата страна: Секунда господине "следва музика тралалалалалала" нямам идея в момента сме в намален състав и не мога да се занимавам с глупости!!! Е те това никога няма да го забравя!!!

 

4. Обаждах се и за едни врътки за китара, разговора беше същия като този който цитирах пак имаше музика и ме прехвърлиха до сервиза им по телефона, без да ми кажат и там един господин беше много учуден къф е тоя идиот и кви са тия врътки!

Нямам идея как подобни фирми оцеляват или имам лош късмет но аз приключих с Динакорд

 

Така, че по-добре ползвай Томан поръчвал съм от там и са много коректни!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата разбира се е в 20-30 EUR доставка.

Плюс допълнителни изненади, ако се прецакаш да платиш с paypal, както ми се случи - вината не е никой освен моя де ...да съм гледал .. :)

Кажи по-подробно. Аз чрез Пейпал съм потрошил голяма сума, проблем не съм имал.

 

П.П Това одобрение на първите 20 мнения само спъва бързата дискусия. И не виждам как ще спре някой ако наистина иска да спами форума, не пречи набързо да натрупа 20 мнения и после да си прави каквото иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах по горе поръчвахме от Томан доста неща. "6 камиончета на бос, китарна глава с кабинет, глава за бас, адаптери, куфар" и още какво ли не, на партия с групата. Имаше малък проблем, защото картата беше с лимит, писахме на Томан дали ще могат да дръпнат парички на два пъти и от тяхна страна всичко беше ОК. Нещата дойдоха за няколко седмици пред вратата и падна мъкнене голямо. До момента проблеми с Пейпал не сме имали а доста неща са взимани така!

Доставката от Томан е 30 евро до БГ, каквото и колкото щеш да поръчаш от тях. Хората са точни и нямаше никакви ядове за разлика от Динакорд.

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм имал ядове с Динакорд, чат пат не съм имал и ядове с Томан. Напоследък обаче имам. И тези, които са по телефоните и мейлите нямат връзка с тези, които правят/отговарят за нещата. Пишат ми тези от връзки с клиенти, че един усилвател ще закъснее още (след като вече закъсняваха с 8 седмици, по абсолютно тяхна вина, тъй като по една случайност имам връзка с производителя), след което бях меко казано доста разочарован, а тези които движат нещата пишат тук е - днес го пращаме - и го пратиха.

Пейпал, ако ти се наложи да платиш повечко пари в чужда валута е добре да се обърне внимание на курса. Доста е неприятен :/ като с 10 стотинки на евро неприятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българска работа.Няма кординация,няма нищо.Оставам с впечатление че Динакорд чакат да посъберат поръчки и тогава заявяват стоките.Два три месеца си е много време все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.