Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Питай Никифена - май само той знае точно.До колкото съм чел тук из форума е моднат Ibanez TS-9.Само добри думи по адрес на тоя ефект се чуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Както каза Никифена, вече е далеч от Tubescreamer и е къде по - добър. Идеален овърдрайв/буустър, който има най ламповото звучене което съм чувал от аналогово ефектче. Дори да го сложиш в чейна амо за да оцветява звука правилно и да изчиства тона си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си, че го държах в ръка (може би и точно същата бройка) и го разглеждах въпросното ефектче, ама ме досрамя да си поискам от бат' Ники да го чуя :metalist: Анадем, някакви сампли? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля от 3 дена съм горд собственик на DUNLOP Cry Baby ZW-45 Zakk Wylde SIGNATURE WAH . Много съм доволен от WAH-a , доста добре обажда :angry::):D:angry:

PXDNAF-ZW45-f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Никифена, вече е далеч от Tubescreamer и е къде по - добър. Идеален овърдрайв/буустър, който има най ламповото звучене което съм чувал от аналогово ефектче. Дори да го сложиш в чейна амо за да оцветява звука правилно и да изчиства тона си струва.

 

 

Нищо лошо не искам да кажа за Никифена,напротив пича е страшно кадърен и много ме кефи как работи.Просто изхождам от опитта си -Тюбскриимърите са си доста добри и това дали някой ефект е по добър или по лош от тях си е до голяма степен въпрос на лично предпочитание.Непременно ше го посетя (Ники),като се прибера в къши следващия път и ще го пробвам.Аз съм голям фен на бустерите и с удоволствие ще се сдобия с още един.

 

п.п.Използвам поста да благодаря на Никифена за експреснотои много качествено ремонтиране на един мой приамп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Съгласен, уточнявам, че това е мое мнение. Просто е станало нещо доста различно :) Пък и аз го използвам единствено и само като бууст, така че сравненията са трудни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време не съм се хвалил със нищо, а има с какво :) Ако върнете доста страници назад, можете да видите "еволюцията"

 

След като днеска си направих и 'the final touch', сиреч удължители за захранването, реших да се похваля с готовия продукт

DSC01502.JPG

 

и да покажа в последните два месеца "ъпгрейда"

 

Сдобих се с Behringer CS 100 - компресорче, от което съм доста очарован за цената му от 23 евро

и със Boss NS-2 - супер як гейт

 

и ето как изглежда всичко в този момент

 

DSC01501.JPG

 

едит: за съжаление съм си все същия некадърник :thumbs_up:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре - тоя берингер не ти ли скапва звука - нищо че е 23 евро?

не сьм ги пробвал - не знам

 

малко ми напомняш - онзи дето е хакнал Меса Буги глава вьрху Харли бентьн колона

така де - 3 готини боса - и един берингер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, не бих казал че го скапва повече отколкото кубето ми, дето е Trans Tube Peavey 158, 15 Вата и когато и да го хвърля, все ще е късно... :)

 

Всъщност не, компресора е добър за нещата, за които го ползвам и в другите случай е офф. Ползвам го като свиря ритъм, чисти акорди, тогава звука му много ме кефи и когато ми трябва състейн, сиреч, като почна разни импровизации и подобни (Searching, For The Love стил)

 

Ако се поровиш из нета, ще намериш адски много ревюта относно това педалче и много хора споделят мнението, че е доста добро и че спокойно може да се мери със еквивалента му на Бос, а ако не е моднатия Бос, си е и пред него. С една дума, едно от малкото от тея, които не са толкова лоши колкото ги изкарват.

 

А разлика във звука, когато е във и извън веригата, поне през тоя усилвател аз не мога да намеря.

Все пак това е моето мнение за нещата

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чейна ми е абсолютно същия като на Fenix, обаче нямам noise gate. Съответно компресора се ползва САМО за чисти китари - в комбинация със Зоната става мазало. Много благо звучи камиончето, нереално евтино е за звука си. Та търся си noise gate...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко пристигнаха;

Overdrive/Booster pedal: Fulltone - Full-Drive 2 - Custom Shop 10th Anniversary MOSFET Edition

Кабели("инструментални"): Mogami

Монитори: Genelec 1031A - 2бр.; Genelec 1092А(Sub)

 

Снимки - по-късно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от три дни съм щастлив собственик на Behringer V-Amp2. Знам, че не може да се сравнява с аналоговите ефекти,

но мен адски си ме кефи. Поне засега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.