Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

едит: Оу да! Ще откриеш предимствата на mapple фингърборда съвсем скоро! Какъво ще свириш на нея?

аз съм любител и не ми остава достатъчно време за свирене. по принцип си падам по blues, hard & heavy и най-вече доста велики китаристи (YJM, Satriani, VAI, SRV и т.н.), но не ме интересуват и други стилове.... а ще свира - каквото мога :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всяка година на 22.Май,в USA честват(или по скоро обръщат внимание) т.н.'Buy a Musical Insrument'Day.Хората(които му обръщат внимание) купуват някакъв муз.инструмент(често със символична стойност и значение),за да покажат отношение и съпричастност към музиката изобщо.Понеже идеята ми допада,се опитвам да се включвам.Т.г. на 22.05 си взех неща,които са не само "символични",но и пригодни за някакво ниво на Pro-работа,до такава степен,че да заслужават "да се похвали човек".Правя го сега(30.05),защото нещата пристигнаха при мен вчера.

 

Marshall 8412 Lead - 4x12" guitar cabinet

Marshall Valvstate 8008 - 2x80w power amp

 

Извън "честването"(бях ги поръчал по-рано)пристигнаха и:

 

Sylvania 12AX7 NOS 2бр.

RCA 12AX7 NOS 2бр.

RCA 6L6 NOS 2бр.

 

и др.,не толкова "хвалебствени" tubes.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка година на 22.Май,в USA честват(или по скоро обръщат внимание) т.н.'Buy a Musical Insrument'Day.Хората(които му обръщат внимание) купуват някакъв муз.инструмент(често със символична стойност и значение),за да покажат отношение и съпричастност към музиката изобщо.Понеже идеята ми допада,се опитвам да се включвам.Т.г. на 22.05 си взех неща,които са не само "символични",но и пригодни за някакво ниво на Pro-работа,до такава степен,че да заслужават "да се похвали човек".Правя го сега(30.05),защото нещата пристигнаха при мен вчера.

 

Marshall 8412 Lead - 4x12" guitar cabinet

Marshall Valvstate 8008 - 2x80w power amp

 

Извън "честването"(бях ги поръчал по-рано)пристигнаха и:

 

Sylvania 12AX7 NOS 2бр.

RCA 12AX7 NOS 2бр.

RCA 6L6 NOS 2бр.

 

и др.,не толкова "хвалебствени" tubes.

Са6ко, цветомузика ли 6те си прави6 :);) :green: :green: :green:

4естито !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а честито и от мен

8008 съм го имал

изобщо добър избор

 

за момента моята мечта е малко по амбициозна

маршал 4х12 - със грийнбекс или винтидж 30-съответно 1960 с -1960 в

а пауърампа- пак да е маршал - 20-20, 50-50(9100), 100-100(9200)(тоя най малко ми трябва, че е прекалено мощен)

не че бих оказал 8412

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а честито и от мен

8008 съм го имал

изобщо добър избор

 

за момента моята мечта е малко по амбициозна

маршал 4х12 - със грийнбекс или винтидж 30-съответно 1960 с -1960 в

а пауърампа- пак да е маршал - 20-20, 50-50(9100), 100-100(9200)(тоя най малко ми трябва, че е прекалено мощен)

не че бих оказал 8412

Благодаря много!

 

Всъщност 8412 го взех с идея за reload с EV.Конкретният box е мой "бивш",който си купих обратно и който си "върви" с посочения 8008(даже ,още преди,бях преустроил 8412 за стерео работа).Иначе използвам няколко варинта на Marshall 4x12" - 1960 ;1960AV ;JCM800 series,a осн. amp(когато работя с rack конфигурирани устройства) е ЕL34 50/50.Планирам и cab. w. "Greenbacks" ,но не ми е фаворит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на всички. Аз пък вече имам тунерче KORG GA-30 :bravo:

:7a2b01c6badec803f26aa060d4c6840c.jpg

Напрово е желязно, много му се кефя.

Честито ! Имам същото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам, но черен. Разцепва. Честито!!!

 

@docc - Тия RCA 12AX7 NOS яки ли са? Аз не съм пробвал супер много варианти, но най ме кефят Джей Джей. А конкретно тия за първи път ги чувам дори... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RCA вече не съществуват като компания(както и Sylvania).Техни модели са използвани в някои класически модели tube amps през изминалите години и са с доста сериозно реноме(в случая - особено Sylvania),във връзка със специфичното им(и търсено) звучене и надежност.NOS(New Old Stock) се наричат продукти и материали,които вече не се произвеждат,но могат все още да се намерят някакви,в повечето случаи ограничени складови количества.NOS модели напр. на Telefunken;Mullard;Phillips;General Electric;Brimar; и някои други са обект на повишено внимание - особено JAN(военен стандарт) вариантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 8412 го взех с идея за reload с EV.

EV говорители е слагал на маршала си Randy Roads

а да знаш кой модел????? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият,който планирам(преди немного време поместих нещо по въпроса в тази рубрика).

Става въпрос за EVM 12L (при R.R.).Серия "М" на EV отдавна не се произвежда и беша Р.А. насочена,но някои модели се използваха много успешно за приложение и при инструментални апаратури.През 2005,E.V. решиха да възстановят 12L,вече представян като китарен говорител и промотиран от Zakk Wylde,под наименованието EVM 12L "Black Label" - Z.W. Signature.Z.W.(самият той - почитател на R.R.)отдавна използва EVM 12L.

 

Преди около месец взех един "Black Label",за да поекспериментирам.Сега ще поръчам още и ще пробвам различни конфигурации( 2x12;4x12;2x12EV+2x12Cel....).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.