Jump to content
Българският форум за музиканти

Logic на Hackintosh


misterj

Recommended Posts

Хаха, Цецо, как бе ;) Аз съм си сектант, зарибявам постоянно хората за всякакви епълски продукти, ама тука като гледам са се събрали само макаджии, та викам все пак и да разсеем някои митове, дето витаят често из средите и карат хората да почнат да изпадат в култ и да приказват врели-некипели :) За мен маковете имат доста предимства, но те са свързани и с оригиналния хардуер също така, както и стандартните програми, дето идват с него, един вид използваемостта на целия пакет така както идва от кашона - хардуер, софтуер, вградени програми. Отваряш и работиш. Обаче стигне ли се до това да сглобяваш хардуер и да слагаш хакинтош, пиратски софтуер + някакви драйвери и хакове, тогава не ме търси, предпочитам PC с Уиндоус "на 100%" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, в твоя случай с кинаджийските неща предполагам цакат яко за хардуера просто щото се ползва за кинаджийски неща. Епъл са си изедници по принцип ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Пак съм сигурен, че може за 3 бона и на win да свършиш работата. Щото винаги риска остава дали ще можеш да подкараш хак. Да не говорим, че най- скъпия мак про е към 7 - 8 бона по цени в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за последно пиша в тази тема за ос-ите...Разлика в звук има осезаема при запис... а и при използването на плъгините, но карай...няма значение. да вземем да приключим темата. щом сте видели минуси ок. за сега аз не съм. наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Пак съм сигурен, че може за 3 бона и на win да свършиш работата. Щото винаги риска остава дали ще можеш да подкараш хак. Да не говорим, че най- скъпия мак про е към 7 - 8 бона по цени в интернет.

Този от който пиша в момента е 12 смятал съм го на цени на дребно излиза 3 и нещо, пропускаме designed in California. А под уиндоус има раминавания в гамата в един точно определен формат на Аpple, който доста от новите камери, рекордери и т.н. подържат нейтив, НО!!!

Не е в това въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си го написал. Дългогодишен потребител на Кюбейс.

Даже се чудя защо си си купил МАК. Аз съм многогодишен потребител на Лоджик и за мен е важно да си продължа на Лоджик.

Старият МАК си стои и ми напомня за доброто старо време, а новото PC е облечено в чудесно облекло, което ми позволява да си продължа с любимата програма.

 

В момента съм зает да програмирам ударни и бас за нов репертоар и ползвам стария Лоджик на лаптопа, но не вярвам новия да ми отнеме дълго време.

Какво може би ще ми липсва - този HyperSonic за определени звуци. Не знам още дали Autotune и BBS Maximizer е правен за МАК, но ще потърся.

 

Ами това е.

И пак казвам - ако имах възможност, бих си купил оригинален МАК и ъпвам стария си Лоджик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мак съм си купил не за музика, а защото исках (искам) да пиша приложения за iPhone в свободното си време, понеже съм програмист, а и защото намирам големи предимства в MacBook Pro, например това, че батерията му държи много. Покрай другото го ползвам и за музика, дори за живо свирене. Имам един MIDI-контролер, който върви с лицензиран Cubase LE (инсталирал съм го и на мака), но се оказа, че за сегашните ми нужди, които са само свирене на живо, вграденият Garage Band ми върши много по-добра работа. Иначе за сериозни неща си имам декстоп с Уиндоус вкъщи, но без проблем бих ползвал и мака. Отделно от това съм и фотограф-хобист и ми харесват цветовете на дисплея на мака, това също е голямо предимство на това да имаш оригиналния хардуер. Както каза и Роко - гама, това-онова, тия неща са си важни. Иначе може и с хакинтош да мина, ама ще трябва да калибрирам монитора и т.н.

 

Иначе със Steinberg Hypersonic драмата е голяма. На мен това също ми е (беше) любим софтуер, но се оказва, че той вече не се поддържа за новите версии на Mac OS, даже ако не се лъжа не се поддържа изобщо за Intel-ски процесори, но по-лошото е, че съм правил страшно много търсения в нета за аналогичен софтуер, но няма нещо, което да го замества. Единственият софтуер, който се доближава (далечно) е SampleTank, но на мен изобщо не ми харесва. Точно Hypersonic е и една от причините за записи все още да ползвам PC с Cubase SX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък как нямам никакви оплаквания под Windows? Разлики в звука между различните DAW може да има наистина, само че такива мнения нямат статистическа тежест, докато не са резултат на ABX тестване. Да експортнеш нещо със Sonar, а после с Logic и да кажеш кое е по-доброто, знаейки кой файл кой е, не е особено надеждно. Едва ли е нужно да обяснявам защо, можете да се досетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И преди бях писал, че съм правил експерименти с едни и същи неща...запис еднакъв...и експорт...както и да е...каквото съм установил съм си го установил за себе си. мир и спокойствие да има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прост отговор -> компютърът който ми трябва за да работя добре струва 12 000 лева от Apple.

Ако аз го събера стават 3 000.

От хак до хак има разлика

 

Тези цени включват ли софтуера. Щото ако говорим за високия клас МакПро - ценовите разлики между това да си го сглобиш и да го вземеш готов са нищожни. Най-малко напомпания 12-Core започва от цена 5000$. Двата шестядрени Xeon-a в него струват около 5200 лева по цени на дребно с ДДС... Към това добави и останалите компоненти и пак ще се върже подобна цена.

Иначе съм съгласен, че при по-слабите конфигурации цената е драстично в полза на Хак-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Днес скалъпих набърже един Hack Pro с два FullHD монитора използвайки вградената HD4000 карта - Снимка

 
Ето един шот и с Logic - Снимка  ;)
 
Дъното не е от най-подходящите за Hackintosh, но за пробата става:
Gigabyte GA-H77-D3H
Intel i7-3770
2x8GB DDR3 1600 MHz Kingston
120GB Intel 520 SSD
2TB WD Red
CoolerMaster K380 Case
 
За съжаление трябва да му слагам Win, за да може някой задръстен програмер да го хаби с VisualStudio и други сходни тъпни... :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.