Jump to content
Българският форум за музиканти

Logic на Hackintosh


misterj

Recommended Posts

На няколко пъти съм инсталирал софтуеър за Интел на Г5 и работи. Обратния вариант не съм пробвал, но мисля си, че при разпакетирне на древните драйвъри ни верните места, може и да подкара легендарната карта. Става дума ако не се получи - нищо не губиш, а и ми е интересно дали ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес нямах възможност да правя нищо. Утре продължавам с един приятел да го умуваме и пробваме.

Иначе на машината преди имаше Уиндоуз с Лоджик.

Ще пиша до къде и как сме стигнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля, че имам Хакинтош и Лоджик 9.

Как се инсталира не мога да ви кажа, защото след еднодневно изнервяне, го дадох на един приятел, който днес ми го върна.

 

 

Първи впечатления - машината "фърка, фърка". А Лоджика го гледам като теле в железница. Толкова е променен от последната версия за PC.

Ако някой знае от къде мога да попрочета малко, за да вляза в час, ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 20 ГБ ДВД туториали за Лоджик, а далеч не съм свалил всички. ;)

Изгледай ги 2-3 пъти и ще си гуру!

 

Най-яките са на MacProVideo.com :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се регнах там, но не ми остана време да поогледам :thumbs_up:

Не би трябвало да имам проблем, но пустата му припряност и заетост. Тези дни ще го поразцъкам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля, че имам Хакинтош и Лоджик 9.

Как се инсталира не мога да ви кажа, защото след еднодневно изнервяне, го дадох на един приятел, който днес ми го върна.

 

 

Първи впечатления - машината "фърка, фърка". А Лоджика го гледам като теле в железница. Толкова е променен от последната версия за PC.

Ако някой знае от къде мога да попрочета малко, за да вляза в час, ще съм благодарен.

 

Става дума "фърка" с въпросната legasi карта или през някоя дънна?...

Важно е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мидито на картата не работи, ще се търси USB-Midi.

 

Сега един друг въпрос, който може би не трябва да е тук, но.

 

Със старата версия ползвах Hypersonic за някои звуци, който няма как да работи сега на Лоджик с Мак.

 

Дайте идея за подобен виртуален инструмент, който да работи с Лоджик 9 и Мак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя с интерес тази тема и вече не издържах и ще пиша :)

 

Има следния въпрос към занимаващите се с хакинтош - КОМУ Е НУЖНО?!?! И ЗАЩО ВИ Е ДА ПРАВИТЕ ТОВА :)

Наистина не разбирам защо трябва да прецакате хубавото PC и да му сложите операционна система дето е писана за съвсем друго нещо и проблемите които могат да ви споходят са 10 пъти повече от колкото ако си джиткате с WIN и който искате DAW????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво...

 

1. Новата ОС мак е писана за интел. а дъната на гигабайт се доближават максимално до ейпълските.

2. За две години и половина активно използване на ХАК не съм срещнал и един от проблемите на бозата

3. Със собствените си уши съм установил, че Лоджик има по-добър звук в сравнение с кубаце и сонар. До този извод не съм стигнал само аз, но и колегите с които работя и за това се налага да нося моя комп за всеки запис в студиото...

4. Не съм от фанатизираните маниаци на тема мак и лоджик или протуулс, но наистина от всичкия изпробван софтуеър до сега, а съм изпробвал всичко за боза и работех със сонар 7, Лоджик ми е най-удобен и благодарение на неговата по-добра аудио моторика съм постигнал най-добри резултати .

5. Смело мога да твърдя, че не съм си прецакал хубавото ПЦ, а напротив...Даже мисля, че сега му е по-добре.

 

Какво още...мога да се сетя куп други неща от сорта на

 

Инсталираш ОС за 15 мин в който има всичко необходимо за средно статистическия ПЦ юзер, който инак на боза не може да подкара тия и ония медийни файлове без тоя или оня плеъйр или кодек...

След 2 години работа ОС си седи като в първоначалното си състояние, без излишни регистри длл-и и куп простотии. Бозата след 6 месеца работа, при все че един ден я настройваш да не смуче от компа ненужни ресурси, се омазва и забавя супер адски много... със инсталиран само сонар и нищо друго

За мен най-важните неща заради които разбрах, че си заслужаваше да прочета няколко дни за хак и да направя няколко неуспешни инсталации са

1. По-добрата ДАУ програма -лично мое мнение. не искам да влизам в излишни битки

2. за 2 години ОС не мръдва и се държи сякаш е инсталиран преди една седмица

 

ТОЧКА

 

Всеки, който успее да се убеди в горепосочените доводи не иска да се връща към боза...Това са доста от моите приятели, които след работа с моя комп - в студиото - и след като видяха и чуха по-добрите резултати ме изюркаха да им инсталирам мак. купиха си хард, а след това си преформатираха стария хард под ейпълска система и изтриха бозата. И след няколко скорошни инсталации, които станаха от първи път и щайгите се държаха като МАК - демек няма нужда от допълнителни драйвери за видео картата както беше навремето - се убедих, че ХАК е напреднал толкова, че с малко четене какво е необходимо да чекнеш при инсталацията за твоята конфигурация не си създаваме проблеми...само малко търпение и време е необходимо да се провери за дадената конфигурация, какво е необходимо от опциите при инсталацията

 

Айде със здраве

 

Музикман не съм те забравил...скоро ще ти се обадя за цд-тата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама не ... ;)

 

Като притежател на 2 (два) мак-а (истински) тея работи за рестартирането и перфектността ги разправяйте на някой друг ;)

Рестартира си се без причина има си и още един куп проблеми дето по нищо не се отличават от Win.

 

Кое обаче е предимството? Ми предимството е точно в това, че Епъл използват определен хардуер върху, който пишат драйвърите и операционната система и поради това Мак-а не създава проблеми с драъвъри и т.н. шитни, които са доста разпространени сред Win-a. С други думи слагайки тази операционна система върху каквато и да е хардуерна основа различна от тази дето Епъл са писали драйвъри ви вкарва точно в случая на PC-то където, кой ли не, пише какви ли не драйвъри и те все ще си намерят с кой друг драйвър да се скарат или да се сборят за някакви ресурси. Нали не си мислите че операционната система работи с хардуера с магическа пръчка ;)

 

 

 

Естествено проблемите за които говоря ги няма при марковите лаптопи или PC-та които за това струват по-скъпо защото някой е хванал и ги е тествал с определен хардуер и се знае, че не мърдат. Та абсолютно нищо не ви гарантира, че хардуера който имате ще работи добре с хакинтоша.

 

А за какво е всичко това?

MacOS 10 по нищо не отстъпва на WIN XP. Като графики даже новите windows-и го отвяват от всякъде, като производителност също.

За софтуера и по специално за обработка на аудио може да има по-добри резултати но ако сравним детерминирана система (като например оригинален мак) с не детерминирана такава (сбирщайн PC) и това идва от драйвърите както казах.

Така, че нищо не се печели от това да си качиш хакинтош на PC.

 

Да, с MAC OSX идват някои програми с които почти можеш да направиш песен, да обработиш снимки и т.н. които нямат аналог в Win, ама едва ли хора ползващи безплатна операционна система ще си купят оригинални програми. Най-вероятно ще си ги свалите от някой торент. Както бихте направили и на PC.

 

Другият плюс, обаче на оригиналния Мак е дизайна и пипането. Не сравнимо е с каквито и да било PC-та ама така или иначе и това го губите след като сте с PC...

 

Аз нито едно предимство друго не се сещам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера едно нещо... как тъй последната 10.6.6 като я пусна ми заема около 300 мб от рамта а боза 7 смуче почти гигабайт... това на страна

 

за да не превръщаме темата в битка между Бил и Стив спирам до тук...

 

няма никакъв смисъл да убеждавам някой в моите си гледни точки...който иска слага мак който не цепи на боза.

боза 7 са се постарали от към изглед..., но в разни тестове за хардуерна производителност при напълно нова боза - когато имах де - и при стара инсталация на мак на различни хардове естествено, един и същи тест показва по-добра производителност на мак. и така след всичките си одисеи на боза като горд ползвател на хак никога няма да се върна на боза...това е не защото съм фанатизиран. дори когато ми се спомена за мак бях негативен, но вече не искам да си спомням за безумиците които съм преживявал с бозата, а сега ми е кеф и ми е спокойно...това е

 

извинявай, но сравнения между мак 10 и уин хр за мен са недопустими...виж боза 7 и мак 10 по-може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега аз ще кажа защо исках да ми инсталират Хак.

 

Аз съм Лоджик потребител от 1994 година.

- Купен оригинален Мак Перформа и после Power Mac 7100 - последния модел с НУБУС карта, преди да започнат PCI картите. Още имам Лоджика с 2 хардуерни ключа (един за миди и един за Аудио, купен оригинално за над 8000 крони.

Наред с него имам рак версия 8 ин 10 аут миди + 8 ин 8 аут аудио. Мисълта ми е, че аз съм си купувал всичко легално и оригинално.

Така, после поради други дейности си купих и PC и то не сбирщайн. Имам последната PC версия на Лоджик, която съм я инсталирал на Дел лаптоп и с която обработвам бързо файлове за групата, в която свиря.

 

Така - преди няколко месеца си ъпнах компа с ново дъно, повече РАМ, по-голям хард. Да, но Лоджика въпреки всичко към 15 трак започна да се бъгясва.

След като вече нямам тези възможности, които имах преди, разбирай нов МАк + нов Лоджик се реших на ХАК.

 

Защо ли? Можех да си сложа Кюбейс и да започна да го разучавам и да си блъскам главата поне 2 месеца.

Ами предпочитам да правя това с Лоджик.

И преди да започне войната коя ДАУ е по-добра, да ви кажа, че имах Кюбейс на Атари 1040 през 1992 :headbang::hysterical:

 

С една дума - Искам Лоджик да ми свири на Хака :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това, че Mac OS X заемал 300МБ го забрави. Една от особеностите на Mac OS е точно това, че гълта страшно много памет, затова и върви сравнително бързо. Иначе и аз като Рафо - тия работи с хакинтоша са ми малко странни. Идеята на мака е фактически да го ползваш с оригиналния хардуер, иначе не виждам защо трябва да се напъва човек да е задължително на Mac OS X, като така или иначе ще слага някакви пиратски програми, дето и на PC ще си ги слага. Да речем, че човек има много опит с Лоджика - ОК. Ама в случая е точно обратното, очевидно ще трябва тепърва да се гледат ДВД-та, да се четат уроци. Цялата работа е един пълен мазохизъм. Това за по-добрия звук на Logic ще ме извинявате, ама е тотална глупост :) Без да се обиждате. Един вид ползваш някакъв плъгин, примерно Synthogy Ivory, записваш си едно парче, експортваш го в Лоджик и там става с по-хубав звук, отколкото ако го експортнеш в Cubase под Уиндоус? :hysterical: И да отбелжа за протокола - ползвам MacBook Pro (обожавам го) и като цяло съм голям фен на Apple, но това не ми пречи да намирам за абсурдни доста от твърденията в темата.

 

P.S. Преди време пробвах да инсталирам Лоджик на лаптопа, но ми се видя прекалено сложен и различен от това, на което съм свиканал (дългогодишен Cubase потребител съм). И реших да го махна, та от там дойдоха страхотни проблеми - ми то няма деинсталатор. Можеш да вкараш иконката в коша и да я затриеш, ама това нищо не прави. Остават хиляда и една шитни по директориите, които трябва на ръка да се трият, като за пълното им махане е дори необхдимо да се пишат някакви sudo команди в конзолата на ръка, едно по едно да се трият разни пакети, та дори и да се отвори един plist файл с пакети и от него да се сравнява къде какво има инсталирано, за да се махнат някакви dependency-та на пакети. Обаче след това се наложи преинсталация на Garage Band, защото Лоджик беше омазал неговите неща. Доскоро същият проблем с деинсталацията го имаше и със средата за програмиране XCode. Изобщо така недомислица с деинсталацията на Mac OS X, която уж би трябвало да е само "драгване на иконката в коша", но всъщност се налага инсталиране на допълнителни third-party програми (които не са безплатни при това), които да се грижат да разчиства боклуците от изтрити програми досега не съм виждал при други ОС. Така че недомислици и там си има много. Но както казва Рафо, хардуерът е добре проектиран, ОС-а е написан точно за тоя хардуер и човек може да преглътне някои от минусите, защото идват доста плюсове. Но с Хакинтош се лишаваш и от тези предимства и какво остава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.