-
Мнения
856 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Топ дни
62
ciriljhonson's Achievements
-
Относно шкурката - може да почнете от 80 през 120/240/320 Това за дървото, за лака и полиране 500/800/1200/2000 и така до полираща паста. ВНИМАНИЕ! НИКОГА не шлайфайте перпендикулярно на фладера(това са жилите на дървесината) , винаги е по посоката. Относно кита - бих използвал автокит или бих си направил. За второто се иска малко опит. Успех!
-
Моля, не наричайте повече, човекът сторил това лютиер! Посоката ви е горе-долу вярна! В зависимост от вашите умения и условия, препоръчвам! Шкурене до дърво, мокрене, пак шкурка , кит, байц с подходящия цвят, лак(по възможност нитроцелулозен) няколко ръце.
-
5. Следва полирането! Това става посредством метална вълна, фини шкурки и няколко вида пасти! Прави се за абсолютния комфорт на свирещия! Освен, че изглежда добре, полираните позиции правят свиренето, с всичките му аспекти и техники, удоволствие! Накрая! Избор на позиции, като размер и материал е богат и голям. По принцип сребърно-никеловите са може би най-разпространени, стоманените пък бързо "изяждат" струните. В България, можете да ги намерите по магазините за музикални инструменти. Не са много и, за да не става реклама, ще се наложи сам да ги потърсите И не на последно място, тук у нас, има много специалисти които ще свършат цялата тази работа, професионално, качествено и с удоволствие. Цената за тази услуга не е кой знае колко, но си заслужава погледа, опита и ръката на лютиер. Желая ви успех!
-
Leveling и crowning - това са двете процедури от които твоята китара се е нуждаела, поне преди интервенцията ти. Макар и на пръв поглед, да изглежда лесно и елементарно, това "мероприятие" изисква опит, сръчност, търпение и подходящи специфични инструменти, за да стане както трябва! Ще се опитам накратко да обясня, подред, какво и как трябва да се прави. 1. Първа стъпка е демонтажа на грифа (ако това е възможно) и изправянето му посредством trus rod-a! Това е много важна подготовка, към добрият резултат. Как да разберем, дали сме изправили грифа? Има няколко начина, най-лесният е посредством достатъчно дълга линия от метал или най-добре с Straight Edge. 2. След като грифът е изправен и подравнен, облепете с книжно тиксо (ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!). Това се прави, за да предпази грифа от надраскване и замърсяване от шкурките, пиленето и пастата с която ще полирате на по късен етап. Досадно е, но повярвайте ми има смисъл! Тези пластини, които сте използвал, са за кратки и бързи корекции и не са подходящи за целта! 3. До тук добре...;) Следва, маркирането на прагчетата с перманентен маркер. Това се прави, за да имате поглед къде и колко да отнемете, а това пък се прави посредством шкурка, залепена на достатъчно дълъг, алуминиев профил. Как се прави? Чрез двойно залепяща се лепенка, залепете шкурката (не по едра от 120) за профилът и посредством движения - напред/назад, бавно, без голям натиск започнете да шкурите. Идеалната дължина на алуминия е около 500мм, а широчината 50мм. Резултатът който се очаква, навсякъде да "светне" метал - равен и чист! 4. Тук идва и тънката част, Crowning-ът! Трябват ви специални пили, те са няколко и по вид и по размер. С тях се връща профилът на прагчето, така наречената корона! Защо това е важно? Защото по този начин китарата ще продължи да свири вярно и интонирано! Просто е...струната се опира във върха на прагчето и колкото този връх е плосък, толкова се повече се измества, променя, мястото на допир. Съответно променя, тона/нотата. С малко, но достатъчно!
-
Колко такива органа има в България ? Hammond B3, C3, A100
topic отговори на ciriljhonson's byschmidt в Клавишни
Hammond RT3! Е, ако до сега го нямаше в България, сега вече има поне един! Сбъдна се една мечта! Интересното е, че именно този модел - RT-3, е използван от Beatles, Pink Floyd и други групи през 60-те години в студията Abbey Roads. video-1616604923.mp4 -
Колегата се казва Иво ВойКов и работи в Лютиерски център - София, ул. "Брегалница" № 57; тел. 088 889 5566 Успех!
-
Ако тук предоставиш готов чертеж във векторен вариант, ще ти отрежат всичко каквото поискаш...и да ще ти отрежат една бройка. Попълваш формата за заявка и офериране, получаваш цена, потвърждаваш, изработват ти детайла и го пращат с наложен платеж до теб с куриер. Успех!
-
Заслужава ли си да платя 18 Евро транспорт от DE онлайн магазин
topic отговори на ciriljhonson's a_panov в Изработка и ремонт
Не си избрал правилният магазин! В Banzzaimusic шипват до България, според теглото на пратката. В твоят случай щеше да ти излезе 7.95 евро(0-500гр.) -
Има разлика между ефектите Boss произвеждани в Япония, Тайван и Малайзия и то най-вече в използваните компоненти и чипове. Кое е по-добре няма да коментирам, това трябва всеки сам да прецени, но при старите платки, можеше да се извършват куп модификации, при новите, вече не...
-
...забравих да добавя. Това при теб е несериозно и е отбиване на номера. Позицията и размера са му такива, че първо грифа не ляга равно, възможно е даже да поусуква леко, а за резонанса няма да коментирам. Махни го и пробвай някой от другите методи. Ще трябва да пипнеш после малко шиша и седлата, но ще стане хиляди пъти по-добре! Успех!
-
Има няколко начина за корекция на ъгъла на грифа при китари от bolt-on тип. Първия е ясен - конструктора/производителя е заложил механизъм(винт), чрез който това се коригира. Втория е лесен - подлага се парче фурнир или перце със съответната дебелина в дъното на петата. Това май е твоят случай Третият е труден, но не невъзможен - изработва се тънка подложка с желаният ъгъл/градус - клинче. Има ги и готови, например в Стю Мак. Така не се губи контакт м/у грифа и тялото и загубата на резонанс е нищожен.
-
Втулката на trusrod-а дебела и груба, лепенките не на място и различен шрифт, тремолото, string tree, всичко в тази китара крещи менте! Но най-сигурните белези са, боядисването на тялото и нискокачествената дървесина! Тъмният кант на sunburst-а е дебел и плътен, направен е така, за да не се види фурнира, а аз не съм виждал до сега, фурнирован американец.
-
Именно, и там някъде е включен комфорта! Никой не говори през какво излиза звука, а как. Удобният, добре подържан и правилно настроен инструмент е разковничето.
-
Направих си го навремето от месинг, поставяш желана шкурка и дерзаеш. Сега разбира се имам набор от подходящи пили и др., но това е друга тема. Знаеш ли, радвам се когато някой иска сам да се справи с дадена задача и проблем, но се дразня когато не го довършва до край, поради куп измислени причини и доводи. Дали има смисъл да са полирани или не, аз не мога да те убедя. Пълно е обаче с "тъпаци", които с желание плащат за това, а всеки уважаващ себе си лютиер, няма да допусне финиш и предаване на инструмент, без тази процедура.