Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. Koobenot

    Koobenot

    Mods


    • Points

      3

    • Мнения

      1504


  2. Maestroto

    Maestroto

    Members


    • Points

      2

    • Мнения

      71


  3. DYLGIQ

    DYLGIQ

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      604


  4. axel

    axel

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      315


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 11/10/22 във всички области

  1. Ако трябва да сме докрай честни, никой инструмент не е таргетиран за нашите географски ширини. Има ориенталски модели, но те са строго такива - Турция, Индия, не могат да обхванат мешавицата която върлува на Балканския полуостров, а и - не я разбиртат тази музика. Няма как да стане. В общи линии аранжорите - съвременните де, са нищо повече от плеъри на семпли. Защото заводското е ясно - каквото производителя е направил - това е. Останалата история е качествени семпли и аранжировка. Сега. От корг са мега зле със заводския си саунд по причини, които за мен са неясни. Това не им пречи да искат една шапка с пари. От друга страна от Ямаха знаят как се правят инструменти - визирам от китари до пиана и т.н., няма какво да обяснявам. Затова и синтовете и аранжорите им доста наподобяват реални инструменти, което е добре. Също така конкретния модел е с изключително добра звукова карта, както и чете 32 битови семпли, с което никой инструмент още не може да се похвали. Куцата история идва в софтуера и това каква свобода ти дава аранжора за работа, саунд модулиране, чисто като аранжимент и функции. Корг са ненадминати в това отношение и няма нещо което да не можеш да свършиш НА самия инструмент. При Ямаха това куца. Винаги съм успявал да свърша това, което съм си поставил за цел, но е въпрос на желание, експерименти, време и много мамата. Нещата стоят така - корг е равносилен на андроид устройствата - много свобода и функции, но това им е както силна, така и слаба страна - има и нежелани странични "ефекти", не добре работеща ОС, забивания и т.н. От другата страна Ямаха е равна на Епъл. Чудно работи, без проблеми, но си ограничен функционлано. Толкова.
    1 point
  2. Брей, ти да видиш, дори не съм предполагал, че вече има онлайн туулове ... "остаряваме бавно, неусетно почти" ...
    1 point
  3. Ами аз не, защото не съм правил микс, който реално ще бъде издаден.
    1 point
  4. Тей, и тая песен я завършихме, вече я има и по платформите ... YouTube не ми изяде много, доволен съм, чува се компресия, ама се преживява. Ще ви държа в течение какво ще става за напред!
    1 point
  5. Хм, добър въпрос ... тоя казус е разискван от доста музиканти, какво чуват "простосмъртните" хора точно. От скромния ми опит съм разбрал, че те не "чуват" баш какво става, което ние чувам да речем, по-скоро усещат, че нещо не е наред, но не могат да дефинират какво. Това имам предвид средностатистически, има хора дето са си "акънъ глухи" и каквото и да им пуснеш, нищо няма да могат да дефинират ...
    1 point
  6. Колко много информация само.... Объркахте човека тотално. Bluetooth Bluetooth (Ver. 4.0; GATT compatible), Bluetooth Low Energy MIDI Specification compliant Жакове MIDI (IN/OUT), USB (to Host), Headphones x 2 (1/4", 1/8") Това нещо има всичко - дори блутут, но да не влизаме чак до там. ЮСБ кабела, който сте взели ви е напълно достатъчен. Има онлайн студио: https://www.bandlab.com/creation-features Цъкате на линка, бърза регистрация. Включвате си пианото с кабела към лаптопа и записвате в реално време колкото и каквото искате. Пиано ще се яви един вид външен миди контролер, който само ще подава информация - позиция на тона, динамика и т.н. Записвате с вградените инструменти на онлайн студиото. Ако вече искате нещо по-така, става малко сложно - DAW, VST плъгини и т.н. Но мисля, че за вашите цели, това ще ви върши перфектна работа.
    1 point
  7. Отскоро се сдобих с тези две медени корейки Aria FA70 и Aria AW75, прекрачили стабилно отвъд прокурорската възраст. Отново от ръцете на стари джазмени, облъчени с красиви честоти и разсвирени до зуко. Интересно е как дзаменът износва прагчетата абсолютно равномерно по целия гриф, докато рокаджията си има един диагонал от свободна шеста до 12 прагче на първа струна и оттам само първа догоре
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.