Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ потребители

  1. CyberGene

    CyberGene

    Mods


    • Points

      2

    • Мнения

      1835


  2. Steppenwolf

    • Points

      2

    • Мнения

      1824


  3. Evtim Djerekarov

    Evtim Djerekarov

    VIP listed


    • Points

      1

    • Мнения

      8667


  4. Panzergrenadier

    Panzergrenadier

    Members


    • Points

      1

    • Мнения

      214


Най харесвано

Showing content with the highest reputation on 03/04/21 във всички области

  1. Мерси, това за сефте го виждам, изглежда монументално и много интересно. П.П. Всъщност в началото на темата съм писал същото ? Дано тоя път да намеря повече време да го прочета... Без да забравя ?
    2 points
  2. Всъщност, защо се опитваш да редиш миди-барабани след като имаш двама барабанисти с които работиш - Пепи и Емо?
    1 point
  3. Книгата все още може да бъде свалена тук: https://www.docdroid.net/5gy4euE/kirilov-harmonyinbulgarianmusic-pdf
    1 point
  4. И аз използвам SW по този начин и го намирам за много полезен. Знаят какво правят и имат много положителни отзиви. Нека поясня по другото: 1. Disable спрямо Quit внася ли такава разлика, от която "не можем да си познаем слушалките"? Не, доколото специално тествах одеве на моята машина, Sonarworks версия и слушалки. Нямам нищо против да го направя утре отново и по-внимателно. Или да асиситрам в двойносляп тест, за да определи някой за себе си дали чутото действително е там (повече от 18 от поне 20 опита). Чувам до 17.5—18k, но това не е от съществено значение за описаните ефекти. 18kHz @ –20dBr звучи 4 пъти по-тихо, а енергията в тази част от спектъра на реален музикален материал обикновено е много ниска. Предвид и маскиращите ефекти, 18kHz в музика може да чуят предимно децата и юношите. Но не е коректно сравнението на едно явление по памет отпреди Х време и с недоизяснени условия спрямо друго сега, когато съм активен потребител на текущите SW версии. Съвсем не мога да изключа и разлика/бъг в по-стара версия. 2. В примера с магнитната лента няма никакво приравняване, а се изтъква очакването на участниците касетата да звучи по-лошо от MP3 @ 160kbps, респ. чутата разлика в тези случаи обикновено се отдаваше на нея, макар че често тя оставаше неразличена от WAV (по спомен). С уговорката, че записът беше с висок модел дек. Имаше и не познали нищо, както и случайностни резултати. Но това не значи, че при други условия, с други монитори или слушалки не биха. В случая всеки опита за себе си със своите. Въпросният тест, по Интернет, не е при равни други условия, както и не беше класически ABX тест. 3. Не съм оспорвал разликата между DT770 с различни импеданси. Според усреднените измервания на Sonarworks върху 10-ина екземпляра от всеки модел, високите и средите са по-напред на графиката с 2—3dB спрямо баса при 250Ω, което предполага относително по-басово звучене за модела с 80Ω. Докато първите са малко по-остри, носейки повече присъствие и детайл във високите. Според разгледаните отзиви от собственици и на двата модела, изглежда наистина е така. Измерването на АЧХ на слушалки е специфична задача и е добре да се сравняват резултати от един доказан източник, при установена постановка. В мрежата може да се открият някои значителни разлики между различни източници за един и същ модел. Плюс е, че SW измерват по няколко бройки от модел.
    1 point
  5. Покрай занимавките с MIDI педалиерата, почти направих и едно многоезично меню за контролер за кафемашина с Arduino (отанаха малко статус екрани извън менюто, както и възможност за запис на настройките в EEPROM паметта, един вид Save Settings...). Може би трябва малко да го оптимизирам още, да харчи по-малко RAM, но като цяло работи. В интернет има и различни PID библиотеки, с които може да се реализира контрол на температура и налягане. Разбира се, трябва да се направи отделна, галванично изолирана платка за силовата част. Не е сложно, но не съм я разчертавал. Оставил съм менюта за настройване на параметрите на PID-овете за температура / налягане. Хубаво ще е, ако при тестване, данните могат да се точат и да се онагледяват графично, за да може човек по-лесно да си настрои регулаторите. Ако някой знае нещо, нека сподели. Мисля, че Arduino UNO-то ще има достатъчно пинове за: -PID Контрол на температура. -PID контрол на налягане. -Датчик за наличие на вода в резервоара (по избор). -Дебитомер (по избор) - ако има таквоз нещо, тогава кафетата може да се настройват не на време, а на обем, което би било гот. -Може и човек да си свърже съществуващите бутони за кафе/пара, като shortcut-и. Главното затруднение е намирането на свестен датчик за налягане и нагаждането му вътре в машината (нарязване на резби, ползване на адаптери и т.н.). Ако има мераклии, мога да го доразработя. Ако има и желаещи да се включат, може да кача Arduino проекта в Github, примерно. Всякаква помощ и информация за достъпни елементи е добре дошла.
    1 point
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.