Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко простички въпроса.


Recommended Posts

Здравейте! Регистрирах се тук поради само едно причина и тя е да контактувам с хора, чийто кръгозор за музика се простира отвъд Linkin Park (колкото и да ги харесвам най-вече слушам Металика). Скоро, след близо седмица мисля да си купувам китара. Понеже само от там мога за това време, искам да ви попитам някой пазарувал ли е от тук?

 

Втори въпрос е колко може да струва една ел. китара. Става дума за тези, които са облегнати до стената на втората снимка, четвъртата - с цветовете на огън, бяло и черно. :music336: Даже си имаше дума за такъв вид компилация на цветовете, но аз нямам особена памет за такива неща.

 

Трети въпрос е дали мога да намеря някъде в окръга на Своге или в краен случай София уроци по китара. В София е ясно, но там ми е доста пътя, а в Своге съм там за 20 минути. Много ще се радвам, ако наистина има някой учител.

 

P.S. - Става дума за ниските нива на младежта :girl_witch: Демек съм на 13 години. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЕДИТ: Опа, сега видях, че имало Страт тип китара, която е облегната до стената и е четвъртата...

 

Тва е Stratocaster тип китара. Може да е Fender, Squier, Cort Stagg... Това е една от най-популярните форми за китара (ако не най-популярната дори). Цвета се нарича sunburst. За цената... Може да варира от 200 и малко лв. до няколко хиляди.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубава ел. китара за 180-200 лв. ?
хубавите са с 0 отгоре,тоест 1800-2000 лв,но засега не ти трябва такава,като поотраснеш и ако още ти се занимава с китара ще си вземеш такава.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, има две, три добри оферти за страт тип китари в Купувам/Продавам за около 200 лева. Е не са сънбърст, но според мене може да са по-добре от повечето по магазините. Друга идея, защо не си намериш първо учител по китара и с него да гледаш после, доколкото виждам не знаеш какво точно трябва да търсиш.

 

Виждам, че пишеш грамотно, поздравления, рядко срещан "талант" напоследък :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми... така е. Под хубава ел. китара имам предвид нещо за тея пари, да е хубава, да свири добре и все пак да не е за професионалисти. Някакви предложения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... за 180-200 лв. ? ... за тея пари, да е хубава, да свири добре ...?

Нова - твърдо не и не си давай парите, ако някой се опитва да те убеди в противното!

За такива и дори до два пъти по-високи бюджети по мое скромно мнение вариантът твърдо е китара на старо, продавана с атрактивна отстъпка от неаграрен собственик (т.е. такъв, който не е решил да си изкара едва ли не парите, които е дал, или се стиска да не изгуби още някоя десетачка от цялата работа). Но внимавай в избора на бройката и, за да има някаква база за това, първо изчети линковете на Евтим и всички други теми за евтини китари и прочее, които намериш, че иначе малко трудно ще се ориентираш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен :)

 

Поздрави за това, че си решил да се занимаваш с китара!

 

Предполагам, че в линковете към подобните теми е даден отговорът на твоя въпрос.

 

Личният ми съвет е да се разровиш по сайтовете, където се предлагат музикални инструменти и да видиш какви са цените на китарите. Така ще придобиеш някакво ценово съзнание, което е много важно, когато се отправяш към каквато и да било покупка. Другата ми препоръка е да следиш форума за актуални оферти - в секцията "Продава" понякога могат да се срещнат добри оферти :) Третата ми препоръка е да се опиташ да проследиш от пишещите във форума кой каква китара ползва... А все някога ще стигнеш и до тема, където хората споделят кой с каква китара е започнал :)

 

Също ако познаваш някой, които се има по-дълъг досег с китарата като инструмент, можеш да го ползваш за допълнителна информация или като отправна точка - т.е. получаваш начална информация, останалата си я изравяш от нета (доста ефективен подход).

 

Аз лично съм чувал, че CORT като марка не са толкова скъпи и същевременно предлагат добро за цената си качество.

 

Успех в търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А аз съм чувал,че лястовичките са сини...

 

Не, че имам нещо против Cort, но наистина има твърде много информация и темите назад съдържат И горните съвети.

Аз, както и повечето колеги по форум, поне 10-на пъти сме повторили едно и също , акакто и всички прилежащи ъм него странични съвети за избор на китара.

 

Затова мисля, че не е твърде добре подобни теми непрекъснато да висят по първите места в "китара".

 

Освен това, макар и наистина някои модели китари да си струват повече от други, смятам че не е добре да препоръчваме дадена марка непременно, когато става дума за по-общо питане, понеже дори и несъзнателно правим реклама на някого.

Ако ще сме всеобхватни - нека обобщим поне пазара у нас, а да не говорим за 1 или 2 марки...

 

Ако започнем с конкретни съвети(и пропуснем да дадем линкове към по-общи теми за начинаещи), не мислите ли че отнемаме на питащия възможността да се запознае с някои основни неща, които би могъл да прочете в специално създадените за това теми, преди сам да реши дали да се довери в нечий съвет?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Евто пак се впрегна:) ... не че не е прав.

 

Лично аз, колкото повече срещам подобни теми, толкова повече се убеждавам, че, ако има някаква полза от тях, то е евентуално да помогнат начинаещият да не бъде тотално излъган, но в крайна сметка целта да се направи оптималния и "правилен" избор от първия път не трябва да се абсолютизира. Колкото и теми да се изчетат и каквито и усилия да бъдат положени, като нямаш опит и завършена представа за себе си като музикант (доколкото такъв феномен въобще съществува на каквато и да било възраст), все ще е лотария. Накратко, по-добре да се пуца в един момент и да има китара, на която да се свири, отколкото човек да прекара месеци в колебания и музикално бездействие ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А всичко това може да се спести,като се пусне една тема "Първата китара" или нещо от рода и някой мод я направи важна.Така поне няма да се пускат 100 подобни теми на седмица.

ПП.-То верно има една такава тема,ама в нея почти нищо не пише,някой трябва да я ъпдейтне.

Редактирано от berki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.