Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най - добрият процесор (клас до 1000 лева)


MaPT0_T

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

... което е една достатъчна причина, която автоматично изключва Вокса от схемата.

 

Реших да сменям педалчетата с процесор

 

На мен пък ми е любопитно, какви ефекти си ползвал до момента?

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми хайде:Процесори съм имал следните,по хронологичен ред:Zoom 505,Zoom G7,Digitech rp 250,Digitech GNX 3,Line6 pod 2.0(ей ама по-две ги взимам-мамата си трака),и мнението ми е че евентуално от тях може да се ползва някой от моделинг ефектите, но за драйв яко се губи динамиката,да не говорим че ако свирите с групата почва едно надцакване-барабаниста блъска,ние се усилваме,басиста се губи и той се усилва,и накрая всички с големи бухнали кратуни,докато с обикновено аналогово камионче го няма този проблем.Сега човека има 1000 лв. за даване,ми не е зле да го увериме да пробва с наличните ресурси какво може да направи,отколкото да се набутва и след 2 месеца ще пише теми в "Продава".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
....

 

Подобни мняния могат да се обособят в отделна тема. Тази няма такава насоченост :drummer:.

Надявам се, че ме разбираш правилно, целта на моите подкани не е заяждане.

Макар това, което казваш да е частично вярно, то не се отнася за всички ситуации, което означава, че има случаи в които процесорът е подходящо решение. Всеки си има глава на раменете и сам си преценява. Темата има конкретна насоченост, която не е добре да се подменя, понеже това я обезличава.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм в последователност,Boss GT-8,Vox Tonelab LE, Line6 PODX3 Live,Rocktron Utopia G200.

Роктрона ми харесва най-много,защото има 5 преампа и всичките са прескрасни като звук. Първите 3 процесора са доста сложни/без Вокса/ ,излишно много симулации ,от които 2-3 стават.Да не говорим ,че за лайф потъват в саунда.

Това е моето мнение.

Дижитех GNX300 е доста добър процесор ,но вече поостаря.Иначе преди той ми беше фаворит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

открих нещо , което по интернет ми хареса като звук Digitech RP1000 има функция педалборд, което ще ми е много от полза . Някой имал ли е Digitech RP серия ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично с Boss GT-6 съм правил по-добър звук отколкото с Boss GT-10

Boss GT-10 е претъпкан с функции и ефекти и макар да е с по-лесно управление от Boss GT-6

и да има USB си остава труден за направа на готин sound

и си иска занимавката

С Yamaha DG Stomp пък съм правил по-истински звук отколкото с Boss GT

Сега съм Line 6 POD Studio UX2 и за домашно свирене ми допада най-много :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокса ми хареса доста, но по-тежки бленди няма. За клийн и лек драйв е ОК.

Роктрона наистина е страшна машина - малко симулации, но яки! :)

 

ТС Електроник мисля е в бая по-висок ценови клас. :)

 

Босс и Лайн Сакс... Мерси, не пуша! :godbless:

 

Офф: Имам Пийви Класик 30, изобщо не си го чул какво може, супер машина е!

И много ми е чудно как след лампи ще тръгнеш да свириш с проц... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Еми лампата си е лампа , звукът размазващ и жив , което е най - важното , но няма нито хорус , нито флейнджър , нито по твърд дисторшън . Варианта с педалчетата го обмислях дълго и дълго , ама не става трябва да дам 2500 лева за да имам възможностите на процесор от 800 :/ Ама да не превръщаме темата в Падалчета vs. Процесори . Пък и процесорът дава възможност да се пуснеш директно в пулта , когато свириш в някой клуб и няма начин как да "отпушиш" лампите . Иначе наистина Класис 30 е страшна машина !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.