Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой е най - добрият процесор (клас до 1000 лева)


MaPT0_T

Recommended Posts

аз имам боса,готин е спор няма,но има едно НО.... Всички скъпи процесори са натъпкани с ефекти,хиляди,стотици настройки.Аз лично от тоя процесор използвам няколко симулации на педалчета и една симулация на амп.Боса тежи около 8кг което го прави доста труден за носене.За такива пари може да си позволиш да свириш през лампа,верно може да е "handmade",но ще е в пъти по класен звука отколкото една симулация.Давам просто идея :greenangel:

Ако пък използваш прекалено много звуци,тогава наистина процесора е твоята машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и на мен вокса ми харесва като звук , само че никъде не мога да му намеря пълните спецификации като възможности на експрешъна и точните ефекти от къде са взаимствани .

 

Aми често казано, не съм се заигравал твърде много. Доколкото знам, едно от предимствата му е, че си има хардуерна симулация на лампово крайно стъпало(мисля, че си има малко изходно трансформаторче вътре), което може би е предимство. Харесва ми и как свири на живо.

Естествено, най-добре е да ги чуеш всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Нека не намесваме лампови усилватели, че темата ще се превърне в "Педали или процесори 2"

^^^Под процесор по-лесен за работа разбирам процесор, от който по-бързо и със значително по-малко усилия може да се изкара приличен звук. Определено има някои процесори, в които има излишни ефекти и настройки, които мисля, че усложняват работата на потребителя, а това може да се спести. Има и други процесори с известен брой ефекти, които лесно се намират, лесно се модифицират един по един и се получава много готин звук за отрицателно време.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лампов усилвател , вече имам . Само че ми дава обикновен лампов звук и то такъв , че става за AC DC , Deep Purple , но за по яка жица - не . А това за което ми трябва процесор е да мога да направя различччни звучи , аз не свиря само Metal , аз свиря всичко от Eric Clapton до Metallica . За това ми трябва процесор , да може като отида да свиря на живо , с едно натискане да сменям тотално блендата си .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ако говорим конкретно и само за метъл, може би лайн сикс ще ти свърши най-много работа. Но щом искаш да обхванеш такъв широк стилов диапазон... Вокс с двете ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те точно лампите могат от чист до мега тежък звук и то по-арно от който и да е процесор.Ако ампа ти не го може - или друг амп или мод, а в бг има толкова хора, които за малко пари ще го моднат супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам оригинален Peavey Classic 30 , 1994 година , Made in USA и нямам намрение да го давам на никой даго модва :X . Пък и да го модне няма да мога да превключвам бързо различните дистъри и няма да мога да му пусна малко хорус или delay

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според тези изисквания, излиза че искаш процесор с най-много различни симулации.

 

Отговора е Line6 X3 live !!!

 

Не съм 100% сигурен, но към момента на пазара няма друг вариант с повече симулации на ампове и кабинети + дуал режим.

 

 

 

Идеен вариант за по-ефтино решение е Line6 XT live , и си купуваш пакове допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Грешно.В днешно време в амповете може да се сложи миди управление, както и всякакви ефекти(хоруси, флейнджъри и т.н.)А с това миди управление може да се запаметяват пачове (т.е. колкото може процесора, може го и ампа, стига да бъде желано).Цената на услугата няма да е повече от процесор, а може и по-малка.Колкото до желанието за повече гейн - пробвал ли си с буустър?

Предполагам думите ми няма да бъдат възприети, но който и процесор да избереш, колкото и скъп да е, никога няма да има качеството на ламповия драйв.

Това е мое мнение и не искам да го налагм на никого!

Успех! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като в подкрепа на думите на колегата горе ^ искам да посоча БГ амповете на Garland.Виждал съм комбо,което беше "натъпкано" с посочените от теб ефекти.Аз лично мисля че инвестиция от 1000лв за процесор,който след 1 година ще струва 600лв не си струва(пак казвам,че си е мое мнение).Ако инвестираш пари за лампа в този ценови клас никога няма да съжаляваш!Не казвам,че с процесора ще съжеляваш,но инвестицията от 1000 означава,че гониш качество...

А пък ако свириш с по-малко гейн,ми няма проблеми,купуваш един хай гейн хед и на клийна минаш през бустер,а през колоната чуваш страхотен кръч.Ето ти чист,крънч и яка резачка на която ще се кефиш години :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиви Класик 30 има доста сериозен гейн, не знам с каква китара си но кубето е перфектно. Опитай да го бустнеш с нещо ако не стига кривене, но при наличието на такъв амп по-добре не се занимавай с процесори. За мен слабия компонент в него е говорителчето (праснах един такъв веднъж и то без да усилвам кой знае колко), ако го смениш с например Винтиж 30 мисля, че ще се изкефиш на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мда да не говорим,че "различните дистъри",както беше изказано мнение в доста случаи могат да бъдат регулирани от волюм пота на китарата.На това Peavey ще му се разтресе п....ката от ЕМГ 81.Но ако се свири колегата вкъщи на 1,няма да стане ламбата требва да се набримчи здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека не превръщаме темата в развален телефон, а да се съсредоточим върху нейната същност, а именно - процесорите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Босс ГТ-10 е за мен този, който ми най-допадна, причината да го продавам е ,че доста ми е сложен има милион възможности,имал съм всички от теб изброени, но най ми допадна босс-а и вокс-а, като при вокс-а има проблем, просто така са си го измислили хората, не на всички пресети можеш да ползваш експрешън педала, като волюм и като Уа-Уа, само на тези ,които те са ти ги направили-фабричните или ако го направиш уа,няма как да го направиш в изключено положение пък -волюм, дакото при другите си е волюм и като го настъпиш става уа или уами или контролер за параметрите на ефектите, но винаги ти е уа и волюм!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.