Jump to content
Българският форум за музиканти

Windows 7


kolio_k

Recommended Posts

Въпросът е в спецификацията на стандартите (асинхронно/синхронно предаване и поддръжката на определени времена и капацитет и гарантирането им) и най-вече в имплементацията им от производителите, а не някакви теоретични пикови скорости.

 

Докато излезе USB-3, firewire-a e стабилен избор, според мен поне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ЮСБ е някаква всичкопръдлива хава, дето кога тръгне, кога не... :thumbs_up:

 

Аз лично никога не съм имал проблеми с външната ми USB карта. Бачка си без грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си купя експрес кард с Firewire портове за лаптопа.

 

Само това е вариант.

Докато при УСБ трансфера е до 100% по 1394 е 100%

 

За последните 2 месеца изкопирах около 10 ТБ филмов материал през лаптоп с експрес карта с 2 х 1394b порта и няма грижи. И съболезнования за всички които мислят че могат да работят нещо различно от счетоводство по УСБ.

 

еСАТА май няма дивайси но трансфера е добър също :thumbs_up:

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И съболезнования за всички които мислят че могат да работят нещо различно от счетоводство по УСБ

Те от Таскам и не само,боба го ядат с пръчките и затова още им вървят картите на юсб 2.0.Ае да не се заяждаме-темата беше че човека иска нещо икономично,не съм казал че експрес карта е лош избор,подкрепих идеята за файър>юсб преходник като най евтин вариант за момента,без много компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А точно USB -> 1394 е най-лошият възможен вариант.

По принцип където има трансфер USB не се използва.

Освен това не съм конкретизирал и насочил мнението си към никого.

Просто не съм виждал професионална техника с USB интерфейс. Говоря и за Таскам рекордерите, които използват някои колеги, въпреки че не е най-популярния вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко сравнение на архитектурите на разбираем език (в случая английски обаче) и ниво, надявам се:

http://www.qimaging.com/support/pdfs/FirewireUSB.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лични мои ( и чисто лаишки наблюдения ), USB2 не може да се мери със FireWire, що се отнася до аудио. Имал съм достатъчно карти и от двата вида, като цяло тези на USB имсхс тенденция да вкарвт пуканки на ниска латенция. Но вчера пообиколих магазини и прегледах доста лаптопи от всякакви ценови категории, включително и няколко MacBook и MacBookProта. За мое съжаление FireWire, вече явно няма да се предлага или поне го нямаше на никоя от машините които гледах. Така, че явно ще трябва да се преориентирам за в бъдеще. Иначе вече си поръчах Експрес кард преходник към FireWire и като дойде , ще споделя в темата дали има някакви свестни резултати. Благодаря много още веднъж на всички помогнали с мнения и съвети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пускането на предпоследната серия лаптопи на Apple се оказа, че нямат 1394, всички са само с глосс дисплей и какво беше още. Масова паника и ужас, както и орди с недоволстващи. Няма месец по-късно пуснаха модели с мат дисплеи и ФайърУайър. Дали заради хората или к'во - не знам.

От предлаганите в момента по магазините лаптопи, MacBook & MacBookAir нямат 1394, MacBookPro имат всичките 3 модела.

 

Synchu, .PDF-а е супер як, тенкс! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко в страни от основната темо но..

Уин 7 е най доброто което за пускали от Майкро$офт.. така че за всички плашункащисе.. да не се плашункате върви като по мед и масло с някои леки изключения

някои по стари игри, антични порграми и порчие.Но като цяло е на ниво и съвместимоста с драйверите е на 100% и с повечето порграми. Със режима за съвместимост при стартиране на ексетата проблема се решава на около 99.99999999%Ползвам го ощт от миналата година по това време когата се пръкна пребетата,която си беше желязна от където и да се погледне.

 

Отгоре на всичко Вин7 лети на картофени щайги на които им идва в повече Уин Вистата..Включително на дребосъците с Атом порцесори които под дефаулт се пордаваха(т) с Уин Хр...

 

Пак леко в страни още едно допълнение.

Дел са върха на сладоледа, лично за мен ,имам един настолен който мачка като за световно и съм и м фен като цяло..

Но и Асерчето (портативен)което имам къпе от всякъде..та мисълта ми е ако трябва да се сменя компа и няма много кеш не е зле да се огледате преди да пазарувате.

За 400 евро може дасе пазарува машинка която е почти да не казвам колкото, един Делл преносим например и струващ двапъти повече..

 

ако има интерес ще ви разкажа ако трябва и с картинки как се справя Мини-то ;)

 

Поздрави!.

 

п.с

Преминаването от Виста на Вин7 да речем е хубаво да се направи с някоя от многото ''измукващи'' драйвери програмки.Да се ги смръкнете в някоя папака и после в случай че Вин 7 не си намери драйвер да му ги покажете.хардуер с който съм имам проблеми при инсталиране на Виста са се инсталирали безпроблем на Уин 7..но за всеки случай.най вече УиФи-та..

 

Ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз си взех нов лап - уин7 "с въпрос" :) (малко ламерски, ама...)

 

Лапа ми е 3гб РАМ - 64бит - АМД

Исках да питам - в моя случай по-добре ли е да ползвам уин7 на 64 (в какъвто вид дойде лапа), или да върна ХР на 32 за по-добра работа с аудио?

Чух, че 64 битовите изискват поне 4гб РАМ за задоволителни резултати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно чуване. 64-битовите ОС могат да използват повече от 4 ГБ РАМ, а не изискват

Освен това старо правило е - щом работи - не го поправяй. По-добре прави музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

64bit OS, управлява по-добре процесите и използва по добре ресурсите на процесора.

 

Въпроса е, че му трябват малко повече ресурси от процесора и рамта.

 

примерно ако за 32бит имаш минимално изискване 1ГБ РАМ до за 64бит имаш минимално изискване 2ГБ РАМ.

Останалото е Евала.

Друг е момента ако видео картата е със споделена памет (взема от оперативната памет за да работи).

 

То ти използваш около 3ГБ рам а останалото е за вградената видео карта която ти взема от оперативната памет.

В такъв случай 64бит ОС е излишен, но пък си работи.

 

ако производителят препоръчва 32бит ОС, то трябва да ползваш 32бит ОС.

 

Надявам се да съм успял да отговоря на въпроса ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не съм пробвал още, но...

 

Виждам, че при уин7 с 3 гига рам, 1 гига е вече зает от ОС (или квито там сървиси има включени).

Докато при ХР ми тегли едва 100 мб рам...

Чудех се - ако запиша 20 трака и ги наблъскам с ефекти - няма ли да клекне системата, т.е. ако ползвам ХР ще имам вместо 2 гига свободна рам - 3 гига...или?

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш слотове-слагай още рам,но при всички случаи 64 бит е по-добре,разни цъкания и пукания,които имах с 32 битов XP,просто сега ги няма.WINDOWS7 ULTIMATE ми ползва около 800мб рам след една бърза/повърхностна оптимизация с орязване на някои sevices/.Лапа ми е с 4гб и се държи 7-мака повече от прилично-друг е въпроса,че при слагането на още 2гб рам идиотчетата в сервиза ми бяха разместили харда :greenangel: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.