Jump to content
Българският форум за музиканти

Изцяло лампов хай-гейн преамп BabySLO by Metalhammer


Recommended Posts

Наканих се най-сетне да запиша нещо с тази изключително мощна играчка.

В домашни условия е и на тихи нива, но все пак дава представа кое/какво/как. Ето снимка:

BabySLO-04.jpg

 

Това е изцяло лампов преамп, хай-гейн, изработка на Дими, а.к.а Метълхамър. Доооста доволен съм от него, а и далеч не само аз! Всъщност аз го кръстих така, тъй като е леко кастъм машинарийка. ;)

Потовете имат следните функции:

На горния ред: Lead Channel Level, Crunch Channel Level, Lead Channel Gain, Crunch Channel Gain.

Отдолу е ЕКю: Bass, Middle, Treble.

 

Ригът е следния:

Ibanez JS1000BP, струни Elixir 09-42, DropD (6-та е яко ластик, ма няма как);

BabySLO All-Tube Preamp, с лампи Thung-Sol+JJ+JJ 12AX7. Левъл 11ч, гейн 15ч, бас 13 ч, среди 11ч, високи 11ч.

Blackheart 5W All-Tube, само PA-то, лампа ElectroHarmonix EL84;

THD HotPlate Power Attenuator, на -8 dB;

12" Handmade Cab, спийкър Celestion Vintage 30 на 16 Ohm, ПДЧ от Практикер; :P

Shure SM57, на 5-10 cm от спийкъра и под 45*;

Edirol FA-66 Mic-Preamp с FireWire кабел;

Apple Mac Mini;

Logic Pro 8.

 

За бекинг имам едно какво да е МИДИ от Гитар Про. Нарочно е доста тихо, за да се чува по-добре китарката. Само един трак е и без никакви пипаници.

Тейпнах една любима песенка, която все се каня да понауча, но я отбягвах заради ДропД строя, че с тоя Флойд... No More Tears на Лози Лозбърн. :P

Свирнята е мега-зле както винаги, не знам защо винаги уча песните като записвам... :thumbup:

 

http://babythomas.name/DIY/BabySLO/BabySLO-NoMoreTears.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fLiSk, благодаря, че ме подсети за врътките! Добавих го в описанието. Четири пъти го писах и все нещо липсва... :thumbup:

 

stevieray, прескочих го много лесно. Направих си един мод, при който имам вход точно преди РА-то. Именно, за да мога да го ползвам с този преамп. Пусках го в немалко усилватели/глави (даже и в солид-стейт), но преди друг преамп звучи супер умряло. Може да свири навсякъде, ползвам го и директно в РС/миксер и как ли не, но не звучи както си трябва. Трябва да е на входа на лампово крайно стъпало. Така е проектиран и така звучи най-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.