Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Harvester Of Sorrow

Boss Metalcore Vs. Line 6 Uber Metal

Recommended Posts

Така, първо благодаря ви, че ме изтърпяхте да се похваля в половината теми, че си взех нова китара. Второ - нещо почнах да не си харесвам диста на кубето - http://www.laney.co.uk/show_prod.php?prod=lx12 и реших да си взема някакъв педал(не съм гей, за ефекти става дума) Пообиколих тук-там и се спрях на два:

1. http://line6.com/tonecore/uberMetal.html

2. http://www.bossus.com/gear/productdetails.php?ProductId=851

Цените са близки, знаете, че става дума за стърганье от типа 6. 000000000000000 с тук-там някой акорд, не можах да намеря такава тема във форума. Ако има, но не съм я видял дайте линк или ако няма изкажете мнение по въпроса.

Edited by Harvester Of Sorrow

По-добре посъбери за комбо с по-голям говорител :greenangel: С китара за сумати пари и този 6" направо се мъчиш

...значи трябва ти ПЕДАЛ за повечко ГЕЙ-н...аз бих заложил на Сансамп технологията...всъщност на нея реално съм заложил в случаите когато не мога да си мъкна усилвателя...за много добра сума Никифена може да те снабди с неговия С-амп...по-здрав драйв от това здраве му кажи...звучи много богато...естествено...и има 27 вида звук...освен това може да се ползва като ефект в амп или преамп...като преамп бучнат в ритърн на амп...или направо централно...и в трите случая звучи много добре и професионално...разбира се колегата е прав за говорителя...обаче със С-амп може да си репетираш на този усилвател в къщи и да имаш убийствен драйв на сцената...

Малкия говорител ти реже ниските, затова го няма "метъл" усещането. В 6" говорител квото щеш ръгай - все тая. Вземи си нещо с 12" - комбо или халфстак, ти си знаеш, но само едно дистерче няма да оправи положението кой знае колко.

6. 000000000000000

:punk_guitar: аха ясно.... btw земи си роланд кубе 15или 30( може и нагоре) имат мн готин звук или лине6 паяк 15 или 30

А какво мислите за вариант да взема пак Laney, обаче по-голямо?

Ами, аз съм със същото Laney, но 65 вата и... Какво да ти кажа... Не е създадена за метъл тая машинка. Верно си има едно копче, което бууства лекичко и реже средите, ама пак не е достатъчно за брутализми. През цялото време ще трябва да си на 10 гейн и пак няма да ти е достатъчно... Някак си се губят ниските и звучи басово(което ми харесва). Но пък мога да кажа, че е в пъти по - добро от роланд кубето посечено горе... Един час го тествах това... нещо и още се будя вечер от кошмари... Брр...

:punk_guitar:

Както и да е. Ако искаш погледни Warp Factor на Hughes and Kettner(дисторжън педалче). Не съм свирил на него, но съм чел много добри ревюта... Глупаво е да го предлагам така, но просто наскоро се замислих дали да не посъбера пари за такъв.... 100 лева върви втора ръка(даже се продаваше наскоро тук), а има оценки 9 и нещо в хармъни-то. Дори да не се купи си заслужава да се тества.

Аз ще се направя на интересен и ще пиша по темата - метал кор.

Аз ще се направя на интересен и ще пиша по темата - метал кор.

Айде и аз да се намеся. Ако търсиш юнашки звук направо скачай на матал кор-а. Ако желаеш пиши на yanevd@gmail.com и ще ти метна едно семпълче с метал кор и друго с много подобен ефект. Ако търсиш някакъв драйф събери парички примерно за едно Peavey кубе. Това поне от моята къщурка ми се струва добре.

поздрави

Ако говорим за драйв от кубе - с две ръце и три крака гласувам за Line 6.

Относно педалите - Метълкор. Ама през 6" Laney няма да му усетиш бруталията много-много.

За кубе - Peavey Vypyr. Дори 15 ватовата въшка ще ти отнесе главата. На моменти изтънява, но през повечето време си държи хубав, пълен звук. 30-ватовата е с 12" говорител и има въможност за включване на footswitch.

Има кубчета с 8" и 10" говорители, които успяват да размърдат целия говорител на много по-тихи нива. 12" наистина е чуден вариант, ама за да му размърдаш цялата мембрана и да получиш хубав, уплътняващ бас, трябва да усилваш повечко...

Ако е по темата - Boss Metalcore.

:offtopic-001: Ще подкрепя колегите за варианта кубе с 12'' говорител. Там няма грешка. Randall, Marshall, Line 6(ако си падаш по ефекти!) имат комбота по 75W в ценови клас 600-800лв, които са страхотни за сцена и за вкъщи. Това ти го препоръчвам ОСОБЕНО в случай, че имаш банда и правите някви участия. (или имаш намерения да си правите) :offtopic-001:

Не пиша , за да съм дребнав, но кубета в ценови рейндж 600/800 , идеални за сцена няма, освен евентуално на втора ръка :offtopic-001:

При положение, че в момента бачкаме по 2-3 авторски песни и първите ни участия ще са есента наистина ми трябва кубе, но засега питането ми е за ефект.

Не съм пробвал това педалче на Босс, предполагам е добро както и повечето им неща, но мога да кажа със сигурност че Юбер Метъл сваля фаянс и още нещо много важно - има вграден ноизгейт, нещо което е абсолютно задължително ако свириш хай-гейн метъл. Ако си го купиш като отделно педалче, цифрата ще е съвсем друга.

Edited by edgecrusher