Jump to content
Българският форум за музиканти

Linux


wessy

Recommended Posts

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съмнява ме. VSTi плъгините имат или отделни инсталации за Уин/Мак или са на един диск (дискове) и двете. Но за Лин не съм виждал...

Софтуери има за аудио запис, МИДИ глупости и какво ли не, но и аз не мога да разбера каква е файдата, след като не се поддържа VSTi. To си се поддържа, ама какво и КАК може да се пусне... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не 64-бит версия!

Иначе ще тръгне, но надали ще подкараш саунда, особено за музициране. Но пък можеш да разгледаш софтуерчетата ;)

 

 

i386 ;)

 

Нооо не тръгна. :unsure: Както и да е. Сега заминавам за дискове и ще видя къв ще е резултата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има общо и то много. Това е нов релийз базиран на Ubuntu Feisty 7.04, но оптимизиран за работа с графични/мултимедийни/аудио/видео приложения. Включва риъл-тайм кернел, специализиран софтуер, собствен графичен интерфейс (скин), собствени "репозитори" за ъпдейти и т.н. и т.н. Цъкни на сайта им и ще намериш достатъчно много инфо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas относно дръм машината тази мисля че е сносна: КЛИК. Аз сега го свалям в момента и ще го пробвам а относно ВСТ мисля, че наистина няма да има. Но може пък да се намери нещо подобно или някакви банки не се знае. Айде ще се разровя ако открия нещо ще ви съобщя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре! Остава въпроса с читавите семпли. Или изобщо някакви, които биха тръгнали там. Изобщо (и за съжаление) проблемът е много голям с музицирането и алтернативните ОС (различни от МасОС & Уин)... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Статията е интересна! Обаче липсата на VSTi поддръжка (към момента) в Линукса прави цялата процедура почти безмислена. Не точно, ама...

Инак съм го инсталирал това, имам и Ubuntu Studio, пробвах и още няколко изцяло музикантски дистрота, но ялова работа... :)

 

Затова сега ще опитам Мас ОС Х-а, пък да видим... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статията е интересна! Обаче липсата на VSTi поддръжка (към момента) в Линукса прави цялата процедура почти безмислена. Не точно, ама...

Инак съм го инсталирал това, имам и Ubuntu Studio, пробвах и още няколко изцяло музикантски дистрота, но ялова работа... :)

 

Затова сега ще опитам Мас ОС Х-а, пък да видим... :P

Поддръжка на vst няма, но има аналог - ladspa. Не съм го разучил достатъчно, но като се информирам, ще пиша.

 

По принцип основното предимство на линукс е че няма нужда от asio, защото както и mac, няма проблеми с латенцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статията е интересна! Обаче липсата на VSTi поддръжка (към момента) в Линукса прави цялата процедура почти безмислена. Не точно, ама...

Инак съм го инсталирал това, имам и Ubuntu Studio, пробвах и още няколко изцяло музикантски дистрота, но ялова работа... :no:

 

Затова сега ще опитам Мас ОС Х-а, пък да видим... ;)

Точно мислех да отворя една тема за мак ос за x86 архитектура.Пробвах някакво исо 4гб и нещо от торентите но ми вади кернел паник, не подържало цпу-то ми а то е Пентиум Д 2.8 със sse3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колко плъгина поддържат тази технология? Проблемът е, че не мога да си пусна никой от виртуалните инструменти (бас, дръмс, пиана, етц.)

 

Мас ОС Х се подкарва, но има голям проблем с драйверите, ако си с неподходяща машина. Чакам си FireWire Audiophile-a, за да видя дали ще запали там. Че да си поиграя малко. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И колко плъгина поддържат тази технология? Проблемът е, че не мога да си пусна никой от виртуалните инструменти (бас, дръмс, пиана, етц.)

 

По принцип знам че е добре развита технологията. Виж във уикипедиа, би трябвало да има подробности, поне на англ. Като се запозная повече със ladspa, ще пиша. Мисля че по подразбиране се инсталират със 64studio.

Освен това може да подходиш със семплерно решение - файлове от gigasampler се зареждат във Qsampler, а soundfont-ове - във FluidSynth.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.