Jump to content
Българският форум за музиканти

Класика


zombie

Recommended Posts

Поразгледах раздела, масово темите са за модели клавири и т.н. А ми се искаше да обърна внимание и на нещо друго, освен на техника, техника, и пак техника (говоря като муз. инструменти, не техника на свирене).

 

Предполагам повечето от вас са започнали с класическо пиано, а не клавир със сумати джиджафки. Какви произведения сте свирили, от кои автори (Бах, Шопен, Бетовен и т.н.) ? Кои от класическите неща са ви докоснали сърцето? А и да не са класически, кои са ви любимите произведения за пиано, а не клавирни партии  в определени групи? 

 

За мен лично, въпреки всички бленди, ефекти и всичко, което съществува днес на пазара, класическото пиано си остава с един от най-хубавите звуци. Как смятате вие?

 

 

 

Поздрави и много усмивки!

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хайде сега дръж се да не паднеш :hysterical:

 

масово темите са за модели клавири и т.н.

 

--- ами във века на чиповете сме а не на дървения клавесин

 

повечето от вас са започнали с класическо пиано, а не клавир със сумати джиджафки.

 

--- е как да започнеш с джиджафки като не можеш да си ги позволиш, то просто си принуден да си на пиано

 

Какви произведения сте свирили

 

--- то стана изпит в консерваторията

 

(Бах, Шопен, Бетовен и т.н.)

 

--- е това ли е само ценната и хубава музика

 

въпреки всички бленди, ефекти и всичко, което съществува днес на пазара, класическото пиано си остава с един от най-хубавите звуци. Как смятате вие?

 

--- ето как смятам. пристрастието ти отнема разума

 

Поздрави и много усмивки!

 

--- трудно ще се усмихнеш сега

 

Марина

 

--- :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изобщо не я мразя

жена харесваща класика е супер

 

но от пристрастието се отвращавам

 

отвратителен е и пристрастен атеист до пристрастен религиозник, в смисъл, Прекаления светец и Богу не е драг

и това не е само мъдра поговорка а направо си е писано в библията

 

а ти ми даваш повод да demonstriram, казано за теб, а на български да ти покажа още веднъж как не харесвам пристрастието в човек

 

каква е тази латиница и какъв е този хейт(hate) , не ти ли омръзна тази американизация хиляда пъти ли да ти казват да не се срамуваш че си българин, не се извинявай с разни причини а намери решение и кажи и на другите че някой даже не се и усещат как са им промили мозъците

не те карам да ставаш атакист а да си умен а след това другите неща ще се наместят :ph34r:

 

към този който трие неудобни мнения: от триенето също ще имам полза че ще разбера степента на цензура т.е. на добрия тон в форума

 

просто си пиша за развлечение щото си нямам работа, сериозно

 

 

а за класиката

харесвам си я свиря си я и ще си я свиря

и истинско пиано от 100 000$ ако ми подарят няма да откажа

и korg oasys ще приема

обаче латиницата не ща да я приема :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за прекрасния отговор, нямаше нужда! Ясно и защо темите са само такива. Ако мислиш, че ме трогна - не си :ph34r:

 

Иначе въпроса ми е към всички, които ценят пианото като музикален инструмент, както и класическите произведения (има и едно т.н. ако не си видял, така, че не ми обръщай думите!) Това, че си принуден на пиано не е вярно, и не подценявай класическото пиано като инструмент!

 

Още нещо - има си правила в форума, не ме карайте да ги цитирам, забранено е да се пише на шльокавица, както и заяждането не е препоръчително. 

 

Поздрави и още повече усмивки ,защото ме накара да се усмихна при вида на мнението ти :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми те неслучайно хората свирещи на пиано (и на които не им трябва едновременно И синт) си носят акустични пиана и рояли по консъртите. А класика надали някой в света свири на синт. :thumbs_up:

 

Произведения, които аз лично много харесвам, са Beethoven - Moonlight Sonate, Listz - Hungarian Rhapsody No. 2 (има вариант само на пиано), както и джаз вариациите на Jacques Loussier върху произведенията на Бах и Вивалди. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....абе хора...я по-споко малко..това, че човека се интересува от класика не го прави ограничен и вманиачен кон с капаци..споделям мнението на дамата...но начина и на изразяване...беше обиден и грозен...по-добре да си запазва негативните и поучителни мнения за себе си все пак раздела е клавишни в което влиза и акустично пиано...нека уважаваме колегите и не се перчим и да си придаваме важност не е присъщо за един 1 артист...ъуспех с класиката...щом те докосва и облагородява...няма нищо лошо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пич, на някои по-заседяли се тук почва да им писва да идва някой си всенеизвестен и да тръгва с първа тема да ни поучава "кое е свето и кое е грях". Ми и на мен не ми харесват никак даже акустичната и класическата китара ама не съм тръгнал да казвам, че, видиш ли, тези дето свирят акустика нищо не са видели от света и трябва да набримчат overdrive на 11 за да прозрат :hysterical:

 

Съгласен съм, че темата може да няма замисъл като провокативна в главата на автора й, но точно така си изглежда. Просто човек трябва да се научи да използва едно от основните предимства на форума- да напишеш нещо, да го прочетеш, и да прецениш наистина ли това което си написал е това, което искаш да кажеш. С две думи- да си мериш приказките :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой "всенеизвестен", който ви провокира и поучава, защото пита  кои са ви любимите произведения, и дали зачитате класиката? Трябвало да си меря приказките? Струва ми се, че сме в демократична държава (дори и да е пародия на такава) и имам право на питам и да казвам каквото си искам. Аман от разбирачи и огорчени хора из тоя форум. Който иска да чете и да отговаря - който не иска - здраве да е. 

 

Айде със здраве! 

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласих се с теб...аз също се застоявам и се нервя понякога..но сме музиканти трябва да уважаваме човешкия фактор, а във форума съм се нгледал на перчене и поучаване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм почнал с класика, изключително и само Бах, което може би донякъде предопредели факта, че сега свиря джаз :hysterical: За мен класиката си остава най-ценната и богата музика, както и звукът на акустично пиано един от най-вдъхновяващите и красиви, пък нека някой ме мисли за пенсионер или каквото иска. Сега свиря поравно джаз и класика, отделям много време на Шопен, Дебюси, Моцарт и Бетовен, но най-готиното в класиката е, че когато почувствам, че съм започнал да се изчерпвам импровизирайки, или пък изпадна в музикална апатия, винаги мога да отворя христоматиите за пиано, да свиря класика и да чувам красотата на вековете да излиза изпод пръстите ми, без да мисля за каквото и да е друго, или без да влагам каквито и да е усилия, освен да почувствам намеренията на автора и да ги интерпретирам. Усещането че някой е сътворил нещо прекрасно и го е оставил за следващите поколения на ноти, е невероятно, и само който не е свирил класика, не осъзнава какво пропуска. Естествено, трябва си един определен минимум от техника, за да можеш да си доставяш удоволствие от цялата работа, вместо само да се бориш с нотния текст. Свиренето на класика е едно ниво над слушането на любима музика, защото хем знаеш какво ще прозвучи, хем пък не го слушаш наготово, а го правиш сам и контролираш това, което искаш да чуеш.

 

Колегата от втория пост звучи сякаш има нещо лично срещу авторката на темата, защото се заяжда прекалено по детински. Дайте да бъдем големи хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм почнал с класика, изключително и само Бах, което може би донякъде предопредели факта, че сега свиря джаз :hysterical: За мен класиката си остава най-ценната и богата музика, както и звукът на акустично пиано един от най-вдъхновяващите и красиви, пък нека някой ме мисли за пенсионер или каквото иска. Сега свиря поравно джаз и класика, отделям много време на Шопен, Дебюси, Моцарт и Бетовен, но най-готиното в класиката е, че когато почувствам, че съм започнал да се изчерпвам импровизирайки, или пък изпадна в музикална апатия, винаги мога да отворя христоматиите за пиано, да свиря класика и да чувам красотата на вековете да излиза изпод пръстите ми, без да мисля за каквото и да е друго, или без да влагам каквито и да е усилия, освен да почувствам намеренията на автора и да ги интерпретирам. Усещането че някой е сътворил нещо прекрасно и го е оставил за следващите поколения на ноти, е невероятно, и само който не е свирил класика, не осъзнава какво пропуска. Естествено, трябва си един определен минимум от техника, за да можеш да си доставяш удоволствие от цялата работа, вместо само да се бориш с нотния текст. Свиренето на класика е едно ниво над слушането на любима музика, защото хем знаеш какво ще прозвучи, хем пък не го слушаш наготово, а го правиш сам и контролираш това, което искаш да чуеш.

 

Колегата от втория пост звучи сякаш има нещо лично срещу авторката на темата, защото се заяжда прекалено по детински. Дайте да бъдем големи хора!

Благодаря за хубавият отговор! Аз не съм толкова много запозната с класиката, незнам защо някой по-горе си помисли, че слушам само такова... но въпреки това, макар и заниманията ми сведени до минимум с класически произведения, класиката си е класика и я уважавам! Има определени неща, които наистина съдават усещане, което други не могат. Зависи си от човека, настроението и т.н.

 

 

И да, да бъдем големи хора, няма дужда от заяждане!

 

Поздрави :)

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз не съм голям фен на класиката, не знам защо толкова я превъзнасят,"

 

--- ето, доближи се до целта. класиката е...........пропаганда, тя е оръжие използвано срещу нас и другите поробени народи. стана много антиглобалистично но фактите говорят това. и не че класиката е лоша а се използва от лошите срещу нас. как? налага се на сила понеже за всеки народ тя е странна и чужда музика. и ето кое е лошото. тя се обявява за по ценна и по висша от всяка музика на даден народ и по този начин народната музика , не само българската, се принизява като долна, срамна недостойна, унизена. и от първи клас започват да ти промиват мозъка с пианото. как? ами ти не учиш пиано, ти учиш класическа музика и западен мироглед. както примерно с бойните изкуства. не учиш да се биеш а направо ставаш "покръстен" китаец или японец :)

също така простите народи са ги учили на четмо като четат не буквар а библията. ето така ти не учиш просто четене а учиш библия т.е. докато учиш уж едно те покръстват и им ставаш роб.

така прави запада във всички сфери. това е война, идеологическа или нещо като духовна. то е като християнството, няма нужда да превземаш телата на хората с бой, превземи душите им, и ще ти се поклонят и телата им пред "великата класическа музика" а после и пред президента :)

 

за това казвам че класическата музика е пристрастие т.е. накарали са те да я харесваш макар и понякога де не ти изглежда разумно

 

всяко нещо само по себе си не е нито добро нито зло. с нож се убива и с нож се прерязва въжето на обесения и го спасяваш. т.е. лоши са делата на човека който използва даден инструмент.

 

това не е оф топик(още една наложена насила дума) това е тема за музиката и нейното много важно свойство. голямото и влияние в живота ни или по точно голямото и влияние което се използва умишлено в наша вреда върху живота ни.

 

и сега да не я ли слушаме. ами щом не е нито зло нито добро, си слушаш това което ти харесва и спокойно си казваш за други произведения че са голям боклук, но това е трудно защото вече една невидима власт не ти го позволява.

ако е така, значи си поробен.

 

всичко това важи и за другите западни стилове

не харесвайте защото са ви казали че е хубаво

 

аз харесвам от класика до техно и от народна до метъл

но не и да съм металист който не признава нищо друго особено чалгата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижда се че имаш позиция по въпроса...и съм съгласен с някой казани от теб неща , но нямаш право да нападаш момичето само защото ти мислиш по друг начин а и я прецени много набързо...истинската и пропита с любиов тъга и дълбоки емоции музика е стойностна било то класика метъл рок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

"...така прави запада във всички сфери. това е война, идеологическа или нещо като духовна. то е като християнството, няма нужда да превземаш телата на хората с бой, превземи душите им, и ще ти се поклонят и телата им пред "великата класическа музика" а после и пред президента..."

 

Извън темата, че се засегнах лично на тема "Класика" - колега или колежке gggttt, според теб има ли българска класическа музика или няма???????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.