Jump to content
Българският форум за музиканти

Класика


zombie

Recommended Posts

Еми те неслучайно хората свирещи на пиано (и на които не им трябва едновременно И синт) си носят акустични пиана и рояли по консъртите. А класика надали някой в света свири на синт. :icon_shithappens:

 

Произведения, които аз лично много харесвам, са Beethoven - Moonlight Sonate, Listz - Hungarian Rhapsody No. 2 (има вариант само на пиано), както и джаз вариациите на Jacques Loussier върху произведенията на Бах и Вивалди. :blink:

Ами,примерно,аз като по-малък бях принуден да свиря вкъщи класика на синт,понеже у нас беше много тясно за пиано и до такова имах достъп само в читалището ,тъй че... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

И на мен ми се е налагало да джазкам класика на ел. Пиано, но акустичната струна по- ме кефи, щото от време на време трябва да се настройва. :hysterical:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Та отностно класиката, все пак всичко е почнало от там, класиката си е нещо наистина чудесно, всъщност аз съм свирила на пиано 8 години , сега пак ще почна .... въпреки дългогодишното свирене, аз си падам по простички произведения като Балада на Бургмюлер, скромна разгрявка на пръстите, макар, че вдигам темпото бая и въобще не звучи като балада , та другото ми любимо е Лакримоза- Моцарт, велико произведение , свиря си го , когато ми е скучно или просто тъжно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.