Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Имам превод на менютата на тази прогрмама, на български работи за последната версия 3.4 или 3.51 май.

Може да пробвате:

 

http://www.4shared.com/file/JEHdlaU-/ReaperBG.html

 

опа, начи зарежда се от Options-Custom Toolbars/Menus

Редактирано от Adversarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трак = писта (панел контроли)

 

Не съм сигурен какво точно имаш предвид под "EQ да контролира определени канали", но да речем, че те разбирам като да искаш определени канали от същия трак, в който е заредно EQ-то (едва ли е това, защото по този начин всички канали си минават през EQ-то, макар че могат да се изкарат също преди EQ-то към други тракове) или канали от други тракове да минават през това EQ и то да ги "ефектва"!? Така ли е?

 

Направи си един трак, именувай го применро "EQ" и му зареди EQ ефект (преимерно ReaEQ).

Направи си другите тракове (писти) и на желан от тях натисни Route (Sends, Recieves and hardware Outputs) бутона. Направи (добави) Send-контрола (Add new send...) от съответното падащо меню към трак "EQ". Непосредствено в долната част на така направената Send-контрола ще видиш Audio и MIDI каналните връзки и свързвания. Предполагам се интересуваш от Audio-каналните връзки. Ако пердварително знаеш колко аудио канала минават през този трак (например multi-out барабанен модул или клавирен или бас такъв) можеш да зададеш броя им в падащото меню track Channels от същия Routing панел-прозорец с тия връзки.

Да предположим, че това ще ти бъде 5-ти канал и на него знаеш, че е примерно касата или каквото и да е друго (може и стерео-двойка: примерно 3/4). Избираш го от падащото меню в раздел Audio => и го оставяш да отиде (Send) към => 1/2 (Send-a e към трак "EQ", както стана ясно).

 

Това е, ако съм те разбрал правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли клипчетата, че май ги няма вече в тубата ... :)

Май много късно се сетих да разцъквам таз джаджа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

някой може ли да каже какви са минималните системни изисквания :hysterical:

мерси

от доста време искам да си направя запис на китарата... иначе свиря с процесор имам и камионче и усилвател.. и така си свиря, но ми се иска да си направя запис а компютъра ми е много слаб, с 312 мб рам... бях дърпал една от програмите-фрити лууп- май беше но ми сечеше.. ;)

и с мойта щайга има ли някаква програма с която е възможно това нещо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръпни си Reaper от сайта и пробвай. ИНсталатора е десетина мегабайта, инсталира се много бързо. Според мен ще тръгне и при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не намерих нито един работещ линк :greenangel:

искам да попитам... темата е за уж начинаещи ааз нищо не схващам... искам едно да си запиша китарата докато свиря , да си нареда барабани, и още една писта с соло китара... как се прави това..

трябва ли китарата да минава през кубе процесор камионче или направо в компа и да използвам ефекти от програма...

изтеглих си reaper.. имам и gutar rig 3... свиря отдавна на китара имам си и процесор и камионче и кубе и сичко.. но не знам как се записва и как се прави ппесен на такава програма...

до сега си правех барабани на китар прото и там си правех и китарата да чуя как звучиотстрани песента, но искам да си запиша някоя песен....

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си правя записи, купих си микрофон, вкарвам го в компа, цъкам запис и пише -(Can't record-no tracks armed for recording)- моля помогнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено "многопистовите" (multi-track) програмки за запис имат бутонче на всеки track, който се натиска, за да се запише върху същия тоя track.

Не съм сигурен, че това е проблема, но няма да е зле да си на "ти" с програмата, с която работиш.

Между другото, ако кажеш коя е, може да ти се даде и малко по-читав отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздела за звукозапис има тема за Рийпър, отваряй и чети (и гледай - има видеа), че като гледам на какво още си се запънал си представям каква плеяда от въпроси предстои :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry, току-що видях, че става дума за Reaper. Не съм запознат с програмката, но...

Както и да е, най-вляво на track-а имаш бутонче "ar" - това ти трябва на тоя етап.

Но колегата преди мен е абсолютно прав - прочети с какво си се захванал, защото иначе рискуваш да задаваш въпроси в тая тема още няколко седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А възможно ли е да не си,,заредил,, трак изобщо ? Цъкни на add track и от там дай рекорд. Увери се също така и че volume панела на операционната ти система ( долу в дясно) е на опцията ,, Record,,

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.