Jump to content
Българският форум за музиканти

Шест струнен бас ? Да ли си струва ?


първия ми бас, с колко струни да бъде ?  

103 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

"Щото аз си жула на китара и досега не съм на бас и не разбирам"
..7 струнен и си полу-китарист.Но иначе прехода от 4-5 стр. не е страшен.Въпрос на практика.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Чета за първи път темата и забелязвам, че "Вие вече сте гласували в тази анкета " - НЕ Е ВЯРНО!!!

Не че има някакво значение, ама нещо куца тука :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още свиря с първия си бас, който е 5-струнен. Свикнал съм му доста и ми е много удобен, но си мисля, че все пак щеше да е по-добре да почна с 4-струнен, а и почти не ползвам 5-тата струна. В този ред на мисли 6-струнен бас за човек, който тепърва ще хваща бас, е нещо напълно безсмислено. Не разбирам кой знае колко, но съм сигурен, че ако попиташ някого от "старите кучета", ще ти каже същото.

P.S.: Успех със свиренето на бас, но първо обърни малко внимание на правописа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 или 5, зависи какво мислиш да свириш. Ако си вземеш 4, прехода към 5 ще е като детска игра.

6так... принципно не съм хич против, но няма да е баш удобен за начало. Според мен като пипнеш един с 4 или 5, и после 6 ще се убедиш, че си говорим за рядко ползване, вярно увеличен регистър и възможности за акорди да речем....Аз бях надъхан за все повече и повече струни - казвам си "занапред тоя или оня бас", но пробвах сопи на колеги от тук и почнах да си казвам, че мястото ни е в ниските регистри, а не нагоре - да се бие с всички други инструменти. 6тица чак като съвсем ти "отеснее" 4ката или 5цата, казвам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой от великите не свири на повече от 4 струни - факт. Уутън, Стив, Маркъс, Флий, Джако... Тъй че 4-стринг форевааа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, купи си 6-ца и му махни първа и 6-та струна, ако толкова те притесняват. :cheers2:

Сега - сериозно. Ако си решил, че баса е "твоят" инструмент, няма значение броя на струните. Колкото повече "задобряваш" - толкова недостатъчно ще ти се струват и ще искаш да бяха повече. Все пак нас, 6-струнниците ни водят "арфисти", но това е една друга тема. Ако намериш изгодна 6 - ца / да ти харесва като цена, визия, звук / - скачай смело. Това е моят съвет. "Във Африка всяко малко гущерче мечтае да стане голям крокодил, но не всяко може добре да плува". Но който е влязъл във водата и има желание - се научава. Дано съм бил полезен. :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, купи си 6-ца и му махни първа и 6-та струна, ако толкова те притесняват. ;)

Сега - сериозно. Ако си решил, че баса е "твоят" инструмент, няма значение броя на струните. Колкото повече "задобряваш" - толкова недостатъчно ще ти се струват и ще искаш да бяха повече. Все пак нас, 6-струнниците ни водят "арфисти", но това е една друга тема. Ако намериш изгодна 6 - ца / да ти харесва като цена, визия, звук / - скачай смело. Това е моят съвет. "Във Африка всяко малко гущерче мечтае да стане голям крокодил, но не всяко може добре да плува". Но който е влязъл във водата и има желание - се научава. Дано съм бил полезен. :)

 

Напълно подкрепям. Няма значение броя на струните. Ако сега започваш ще ти е еднакво трудно на 4 и на 6 струни, така че е въпрос на личен избор. Важното е да си познаеш твоята китара и да ти е удобна.

Поздрави и успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.