Jump to content
Българският форум за музиканти

Идеала ви за звук.


Fender_str

Recommended Posts

^Уникален човек си ти!Как да не се наслаждаваме на примерите,които си посочил!

 

Към Baby Thomas - За Andi Timmons,като образец за тон,гласувам с пет ръце! (валя ме дъжда на манифестацията след Чернобил,количката ми беше кабрио)

 

Отново към Бицев - Като видиш пак Бон Джоуви,кажи му да предаде на Ричи Самбора,че ми е сред любимите китаристи,и да почне да си вдига телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нещо от сорта на Gary Moore - Still Got.., за ритъм - нещо от сорта на Metallica, албума Master Of Puppets. Чисти неща - нек адаптер с лек хорус и реверб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеалът ми за звук е този, който аз си направя. Обикновено това става като използвам лампов усилвател подпрян

с овърдрайв педал. Естествено да не забравяме и хубавата китара.

Най често звукът ми не прилича на никого, а и не трябва. Далеч съм от мисълта да гоня звук като на някого, защото

знам, че за да постигна това, ще ми е нужна много повече техника от това, да ползвам просто една китара, кабел и амп.

Дори и не се старя/опитвам да звуча като еди кой си - просто няма смисъл да гоня вятърни мелници.

Всъщност идеалът ми за звук са два:

1) Сочен, отворен и разпръснат - обикновено това го постигам с махагонова китара и Маршал.

2) Плътен прибран и стегнат - в момента това го постигам с лампов Рандал и китара с комбинирани дървета - магагон, ясен и клен с алнико адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Сочен, отворен и разпръснат - обикновено това го постигам с махагонова китара и Маршал.

2) Плътен прибран и стегнат - в момента това го постигам с лампов Рандал и китара с комбинирани дървета - магагон, ясен и клен с алнико адаптери.

 

Маршала и Рандала какви са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И я че изокам...

 

 

Има един куп страхотни китаристи с един куп страхотни звуци.

Но ако трябва да избирам...то ще е в полза на китаристи ,с ярко характерен звук.

 

1. The one and only Jeff Beck - Nadia.

2. Tuck Andress -

3. SRV - Little Wing - думите са излишни

4. Звукът на Маклафлин от 90те - найлонови струни и синтезатор :punk_guitar:, супер фюжън емблема

.. и късния Шакти -
- мисля че беше Гибсън Л5

5. Manitas de Plata -

- защото по скромно гледна точка характерното звукоизвличане на фламенкото е едно от най-трудните неща в техническа гледна точка, постановката е съвсем различна от класическата и тн, динамиката е различна..( ако някой се занимава с фламенко, ще се радвам да се свържем)

6. Двупръстия... уникален Джанго -

 

и май да се спра дотук...че и до утре може да се пише..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно много ми харесва звука на Carlos Santana.

Всъщност много изпълнители ми допадат като звучене, но просто наскоро слушах пак някакви неща на Сантана и избухнах от кеф.

Редактирано от Cutthroat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам си моя звук,а той е маршалски,по отворен,тоест със среди.Иначе харесвам и фендерски звук.Просто невероятен чист и драйв тон нещо като Стиви Рей Вуун и с повече драйв Малмстийн.Иначе за маршалски нахъсан звук ме кефят Слаш и Зак Уайлд,Гери Мур също(той ги умее всичките)Малко по различен е звука на Даймбег,но и той ужасно ме кефи.Без среди с много високи и плътен тон който те удря в главата като преса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми, че някои хора се сетиха и за акустичния звук.

Аз най-харесвам тона на: Клептън (всички периоди), Джон Лий Хукър, Марк Нопфлър, Джими Хендрикс, Питър Грийн (дефазирания звук е страхотен), Пако де Лусия (няма такова свирене - напоследък го слушам по-рядко от преди, защото ми иде да хвърля електрическата китара и да забравя за нея, пък доста пари дадох за тоя Гибсън и не ми се хвърля :surprise:) и не на последно място ще добавя - Кийт Ричардс и Били Гибънс.

Има още много, които харесвам - но тези определено са ми фаворити.

 

ПламенМ - давай някой ден да се разберем, че ме сърбят ръцете. МНОГО се радвам, че има запалени "фламенкари". Едно време като се учех, се брояхме на пръстите на едната ми ръка.

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slash.

 

Също ми харесва и на Нирвана... но той е по-лесния вариант. Едно фъз-че и съм готов. :ok:

Трудна работа да ти кажа :surprise:

Не чак толкова. В сборника му с интервюта The Cobain Dossier пише за фъза, за Smells like са хорус и дистър, а на мен ми е още по-лесно, защото Line 6 си имат "каталози" с настройките за различните песни. :rocker:

 

А да отбележа, за Слаш искам да докарам звук като на Welcome to the Jungle! Сигурно много се зори с настъпи-кутийки по концерти (вече не де...).

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line 6 си имат "каталози" с настройките за различните песни.
:surprise::rocker: дали рекламните им директори са свирили на нещо някога (освен на дудук може би?)

А моя идеал - Gibson LP/SG > Marshall JMP/Plexi ,може и с някакъв драйв и уа-педал според музиката.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Каквото пробвах (Enter Sandman, Smells like, Back in black и Satisfaction) - удари тавана. Едно към едно - не, разбира се. Че то тогава всички щяха да свирят с туби за 300 лв. НО определено звученето е силно напомнящо за песните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.