Jump to content
Българският форум за музиканти

Ел. китара+кубе(усилвател) в Метро


MyWinter Storm

Recommended Posts

Преди около година една приятелка ми спомента за класичиска китара в метро за 35 лв. и естествено на другия ден бяхме там :punk_guitar: Такааа до тук добре.... Отиваме в метро и вижаме една лъскава опаковка която направо казва купи ме! Отваряме кутията първото което ми направи впечатление още преди да я взема изключително лошо боядисана все едно, че дете я беше боядосвало айде как да е... Хващам китарата омг грифа все едно беше дялан с ножче и беше бая дебел и неудибен почвам да я настройвам за да настроя 2-3 струна се наложи да въртя ключа с двете ръце докато настроя едната струна долната вече се разстройваше флажолетите бяха посредата между 12 и 13 прагче а някъде стигаха и до 13-то, че и малко отгоре. Сега тая не съм я видял а и нямам нито време нито желание да се занимавам но предполагам, че става въпрос за същите лайна. Друг вариант е да е дори пластмасова наскоро един колега купи на детето си такава за 100 100 и няколко лева която си изглежда кото истинка настройва се и т.н. сам решаваш :no:

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:):D D: :D :D :):) нааправо да паднеш . М да 200 лева е тази в първия момент си викам кубе китара кълъф леле 200 лева е невъзможно .Така де баща ми е митнически служител и каза че преспокоино ако е китаиска може да е толкова и даже казва че не няма да е лоша ! Преди 1 месец са минавали границата с камиони тези китари и каза че са ги внасяли на 140 лева и са копие на fender strat от дърво са ,естествено ро съмнява качеството но на кои му пука , последен коментар от мен - ТОВА Е СТРАХОТНА КИТАРА ЗА НАЧИНАЕЩИ-ВЗИМАИ И НЕ МУ МИСЛИ ! А като допълнителен коментар xxxx и е видял началните цени на 500 лева китара е цена 400 100 лева надценка със сигурност 600 е 450 150 лева надценка и така на горе !!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

днеска отивам да я зема и ше видим зако я плюха толкоз !!! ко като е ефтина ? може да е китаиска ама кво ? ако си истински музикант не тряя ти дреме дори и африканска да е ! не е най-великата китара ама за някои които няя много пари и иска да има поне няква това си е едно от решенията на вапроса !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска отивам да я зема и ше видим зако я плюха толкоз !!! ко като е ефтина ? може да е китаиска ама кво ? ако си истински музикант не тряя ти дреме дори и африканска да е ! не е най-великата китара ама за някои които няя много пари и иска да има поне няква това си е едно от решенията на вапроса !

Ако иситински музикант няма да си купиш такава китара.Тая китара е за такива,които изобщо досега не са имали китара и да се пробват ще се зарибят ли.

Ако нямаш пари е решение,но лично аз бих се огледал за нещо втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тате ми я купи таа китара преди неколко месеца като за първа е добре не свири чак па толко зле за напълно начинаещи си е добре. Дървото е талашит, тремболото що годе читаво, 21 прагчета грифа на мен ми е удобен У образен. Смених и адаптора с хъмбъкър и са свири по добре. За усилватея кво да кажа не е мн читав не ме кефи, а самата китара като не я бараш шуми адски мн. Единственото което мога да кажа е ако неможете да саберете некой и др лев за ибанез или скуайер по добре втора ръка, това е чак последното решение което може да направите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора зех я ! сега :

 

Китарата :

Цветоветете са и много добре като я видиш на живо ти праи кефа (в практикер който е заедно с пикадили я има извадена и мойе да я пробваш ама не е включена в усилвател което си губи смисъла...)

 

Звука е доста добре за нещто на чията кутия пише "Made in China" (добре са се сетили да не слага горното "лого" на самата китара че да не се излагат хората :greenangel: )

 

Има добро Вибрато което е доста удобно.

 

Струните незнам какви са обаче на първо свирене са удобнички и ако нямаш мазоли предполагам няма да ти режат пръстите.

 

Усилвателя :

Малък, компактен и не тежи повече от 2-3 кила !!!

Доста е добър не прави разни мизерий , не бучи много абе добре си е !!!

 

Аз си зех комплекта от метро и там ми го отвориха да проверя за драскотини , дефекти и тем подобни китарата беше добре опакована няяше начин да се чукне или да се деформира (якоо)

 

Китарата е МНОГО ДОБРЕ на нивото на Stagg и Squier !!! Стига сте я плюили добре си е китарата стига сте са праили на професори по музика !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да не си луд да си вземеш тая бракма! :greenangel: тия и в Praktiker ги има ма са ужасни-пробвах една и една струна липсваше..... а звука и той един..... абе съветвам те да не си вземаш pack-ове... ;):girl_witch: + това всичките пакети са разпечатани....прави сметка..... съвета ми е да събереш още някой друг лев за нещо изгодно, но с качество. Иначе вземеш ли тая, смятай че всичко трябва да смениш-струни, ключове ала бала.... Ма меракът ти да я вземеш гледам е голям, ти си решавай

Редактирано от sara_sw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малеее :girl_witch::greenangel:;)

Абе модераторите,вземете мерки срещу ултра неграмотните индивиди ,тоя селско-уличен жаргон къса нерви направо..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jeordie14 Като порасна искам да стана като тебе!!!!! ;):):recourse: . Честита китара, дано си доволен от нея :greenangel::girl_witch: . Само ми е чудно, защо питаш, като не слушаш хората какво ти говорят?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете човека да се кефи. Важното е да има ентусиазъм. :greenangel:

Ако не му премине бързо ентусиазма ще си купи нещо по-добро някой ден.

Ако пък премине бързо поне не се е изръсил много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле мале луд си........ не ми казвай, че си запазил струните :):thumbup: сега ти предлагам да отвориш amazon-a и да видиш какво можеше да си вземеш за 100 лв отгоре, само да беше изчакал малко...... eто например тва http://www.amazon.com/Behringer-GPK836BK-M...0430&sr=8-2

Редактирано от sara_sw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какъв ви е проблема. Вие ли си купихте китара, некои хора ПМН-то ли ги друса?

Човека си е купил евтина китара и е доволен от нея на първо време. Ясно е, че не е яка китара, но ще свири като за учене. От шперплат , както съм споменавал не веднъж, са направени много от евтините китари.

Даже на колегата PreIbanez, който със сигурност щеше да ти препоръча ибанец мога да кажа, че има ниски серии на ибанец, които не са от шперплат, а са си баш от тала-шит(MDF).

Според мен за идиотски коментари като вашите трябва да се дава WARN 20%.

Стегнете се малко, пийте едно аспиринче и си починете добре.

Може за разтуха да погледнете на предишната страница чичко Сатриани как свири на евтинджос китарка, най-вероятно пак от шперплат.

 

Пак всички говорите без никога да сте имали или пробвали за дълго китарката.

Е, понеже аз съм свирил на 2 берингер-ки(едната от която на съфорумника npace) мога да кажа, че макар китарите да нямат хубав тон(както всъщност нямат хубав тон които и да е евтинджоси), китарите свирят, не са с крив или усукан гриф, лакирани са нормално и струните са им на нормална височина. Адаптерите са същите пръчки като на която и да е китара под 500-600лв сток синглите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.