Jump to content
Българският форум за музиканти

Ел. китара+кубе(усилвател) в Метро


MyWinter Storm

Recommended Posts

...това е все едно при еректилна дисфункия(импотентност) да се постват ангиографии(вид рентгенови снимки) на кръвоносната система на пениса...

 

ПС:важен е ефекта все пак

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе аз от 3 месеца се опитвам да се въздържам от коментари на такава тематика ( от както ми беше натрит носа от целия форум ) за това , че мисля , че за млад китарист , колкото е по-евтина китарата толкова по-добре. И , че за да чуеш разлика от добра и евтинджос китара ти трябват техника ( на свирене и за озвучаване) Но сега след опита на Евтим ...какво се оказа - че най-много се хареса евтината китарка...

Дълбокото ми убеждение е , че в "марковите" китари от среден клас , най - скъпото нещо е марката.

И ако някой може да ми отговори на въпроса " Защо по принцип се правят китари от шперплат?"

Освен това съм басист, и това може да е смекчаващо обстоятелство..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да бе "панълно" си прав...и един мармот завива шоколада в станиол...нека бъдем реалисти все пак...наистина съществуват някой изключения от правилото и има фирми предлагащи качествени китари на прилична цена...обаче никой не може да ме убеди че нама разлика в китарата за 200лв. и 2000лв...може би защото не е така...а когато някой се опита да изкара че тази от 200лв. е по-хубава ...наистина ми става смешно...на всеки му се иска да притежва най-яката китара на света...ама за 200лв. ...айде стига бе...всички тия "доказателства" и "аргументи"...най-малкото китарата от 2000лв. ще бъде много по-удобна...поради по-високото качество на изработка...следователно по-подходяща за начинаещия...

 

ПС:като си говорим за китари в ценовия диапазон около 2000лв. трябва да отбележа че повечето от тях също са бюджетни...включително и моята основна китара в момента...ама не съм тръгнал да ви убеждавам че мойта е Дъ Бест...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@preIbanez

Не е в удобството разликата. Има китари и за 300, които са страшно удобни.

Разликата е в звука и е малка при това. Разликата се усеща от свирещия.

Трудно е да запишеш семпли, в които да се чуват точно тези малки предимства на хубавите китари - трябва да си много добър китарист на clean и да знаеш какво ще демонстрираш и как да го запишеш. Аз имам 6 китари, като съм имал и други преди време. Нито една от тях не е особено скъпа(макар и да съм имал и да имам някоя друга хубава), обаче вкъщи са ми носили и доста скъпи китари, които съм имал възможност да пробвам. Бих казал, че разликите между евтините и скъпите китари могат да се опишат така:

 

1. За разлики в удобството не можем да говорим - на всеки нещо му е удобно.

2. Скъпите китари си имат марка и модел, което ги прави по-престижни и скъпи.

3. Главната разлика е в звука. Тя не винаги, обаче, фигурира и не винаги е в полза на по-скъпите китари.

Няма две мнения, че най-хубавия звук го имат най-скъпите китари, и то подбрани бройки от тях.

Да намериш такава китара измежду евтините е в общи линии невъзможно или е въпрос на късмет 1:10 000.

При скъпите модели, обаче има някои(макар малко) китари, които пак имат марка и модел, пак изглеждат

престижно, обаче не грабват ухото с нищо - просто са лъскави китари, които свирят някак.

От друга страна, от евтините китари има някои(макар малко), които въпреки, че нямат марка и

не са забележителни, определено хващат ухото и не е изключено да звучат осезаемо по-приятно

от гореописаното малцинство сред скъпите китари и да се доближават доста или направо да си имат

хубавия тон на средностатистическа скъпа китара.

Може би една на 3-10 китари(в зависимост от производителя/серията) от скъпите няма особено скъп звук.

Също така, може би една от 10-20 евтини китари има доста приятни и лесно чуваеми звукови качества,

макар и да няма хубава марка на главата си. Разбира се, има марки евтини китари, като разните

шперплатени, агатисови и др. подобни серии, между които няма хубави бройки - просто са измислени да

бъдат шит. Обаче има и марки, които имат изключения и то съвсем не популярни или престижни марки.

Това е мнението ми по вечния спор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, като говорим за китари от 200 и от 2000-ето ви и моите 2.50 кинта.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Дори и най-добрата бройка от 200 левовите китари не може да изкара тона на най-лошата 2000 левова такава.

 

Скъпата китара затова е скъпа ,защото има стабилен и равномерен тон по-целия гриф, без заобляния и заглъхвания тук-таме.

А и не само ...другите причини ги знаем вече.

Евтината китара все нещо ще и куца а за тон и дума не може да става даже

да е най-добрата ,като бройка.Дори и след смяна на адаптери и хардуер звукът и си остава ефтин.

Личен опит!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В горното си мнение под евтини имам предвид китари, струващи до 800-1000 лв нови, а под скъпи - над 1500-2000 лв нови. За 200 лв. не говоря. При тях съм споменал, че НЯМА изключения. Имайки предвид това уточнение, не мога напълно да се съглася горното.

В природата нещата имат естествени вариации и според мен крайните мнения не са съвсем верни.

Имам и конкретни случаи предвид, касаещи известни музиканти и лютиери, притежаващи скъпи китари и работещи/ремонтиращи както много скъпи, така и по-евтини такива. Тяхното мнение е че въпреки че скъпите са по-хубави от по-евтините е имало единични случаи, в които по-евтин инструмент е звучал значително по-добре от много скъпи такива. Дори съм чувал, че се е случвало по-евтин инструмент да звучи по-добре от личните скъпи инструменти на лютиера, което вече едва ли е преувеличение. Разбира се, не говорим за 200-300 лв инструменти. По-скоро за 600-1000 лв.

 

Имена и марки няма да споменавам, понеже темата не е клюкарник.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако някой може да ми отговори на въпроса " Защо по принцип се правят китари от шперплат?"
Вечния отговор - за Пари :greenangel: ,защото е евтин отпадъчен продукт,а за да направиш качествен инструмент се иска подбор на материала,естествено изсушаване и майсторлък,които са все скъпи неща.Мого по- лесно е да отидеш в консуматорска верига Метро ,или друг подобен ташак и да си вземеш китайски боклук с вид на китара. :hysterical:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постът ми бе естествено продължение на поста на preIbanez а не на Евтим и там се говори за китари от 200 и 2000 и съответно

прилики и разлики ,разлики ,разлики,разлики............... :greenangel:

 

Най-забавно ми е ,като почнат да сравняват ония китари Винтидж с Гибсън и как разликата била много-малка.

И тук не говоря за външния вид а за звук.

А най-най-най забавното е като някой се изцепи ,че разликата в звука от евтината и скъпата китара била само 10%

и точно за тия 10% се плащало многото пари. :hysterical:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за слушане на обработени семпли - разликата за слушащия наистина често изглежда 10%. Това не е преувеличение. За свирещия, обаче, картината е коренно различна и процентите са трицифрено число.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата наистина не е повече от 10 %процента ,все пак и двете са дъски с по 6 тела и два магнита на тях, но в тази връка, генетичната разликата между павиан и човек в проценти е още по малка :hysterical: ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако някой може да ми отговори на въпроса " Защо по принцип се правят китари от шперплат?"
Вечния отговор - за Пари :greenangel: ,защото е евтин отпадъчен продукт,а за да направиш качествен инструмент се иска подбор на материала,естествено изсушаване и майсторлък,които са все скъпи неща.Мого по- лесно е да отидеш в консуматорска верига Метро ,или друг подобен ташак и да си вземеш китайски боклук с вид на китара. :hysterical:

Ц!

 

Шперплта има много близки характеристики до тия на солид боди, от колкото тези от слепени части,каквито са доста от китарките...

...Hillbilly , естествено , че ти можеш да намериш разлики и много разлики. Хубавите китари са си хубави китари.Искам да кажа , (по темата) , че за първа китара няма смисъл да хвърлиш маса пари и после да разбереш , че по принцип не ти се свири.

И съм сигурен , че ако ти хванеш и разтриеш тая китара от Метро и я включиш в твоите ампове , пак ще се чува добре. Поне прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.