Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
TONY

До къде съм под кривата круша.

Recommended Posts

Днес вали и реших да се пробвам, да запиша едно домашно демо.

Че съм слаб миксер и записвач, сигурно всички го знаят.

Ще пусна днешният вариант и същото парче от преди 5 години.

Интересно ми е, да чуя критики, препоръки и сравнявайки двете, има ли смисъл да

продължавам ( за мен има - домашните ми дема, са полезни за останалите от групата да разучат идеите ми)

Не пускайте силно, почва с гръмотевици, не знам защо в Рипъра е ок, след рендване звучат доста силно, може би трябва да сложа лимитер). Иначе нивото е -6 дБ, което е ок за немастериран вариант. Това е днешният вариант 

https://www.dropbox.com/s/g1ull2gg7o8mv2c/Pomitasht uragan1.wav?dl=0

Текста вече е променен, ще се казва Помитащ ураган. Старото демо е мега зле, толкова съм могъл преди 5 години.

Досега бандата ми Уран има два прилични демо записа, като някой друг записва и смесва нещата са прилични.

Въпроса е аз, какво да подобрявам. То е ясно, че като сам правя всичко е едно, а като отидем да запишем с групата, вече е съвсем друго.

Edited by TONY

Тони, дай някакъв нормален линк. С тоя дропбокс ме губиш.

Второ какво значи да продължавам ли? Който иска да направи нещо го прави, който спира- умира. И за това дори няма нужда да съм чул парчето :) Звучиш малко като "има ли смисъл да се науча да свиря на...?". Това е въпрос на който всеки трябва да си отговори сам и по-нататък от него си зависи дали ще го постигне.

• Like 2

Dropbox-а го ползвам, заради другата банда, с която свиря, там си обменяме идеите.

Ако (или когато) имам версия с вокал, ще я кача на саундклауд страницата на Уран.

Мисля, че съм успял да мина от стъпало А на Б, сега идеята ми е да разбера, как да продължа към В. 

Моментите на съмнения са нормални. Пък и от нещата, които правя, записите най-ми куцат.

(ако ги разделя на А. композиране и текстописане, Б. иструментализъм(китара,бас, редене на барабани) В. записване и миксиране)

Ясно ми е, че е друго, песните да се записша от цялата група и в подходяща обстановка.

Просто ме човърка да си правя демозаписи с редени барабани, DI китари. Гледам другите какви постивения имат с домашните записи.

Имам да оправям още неща.

С уточнението, че човек не може да прави всичко сам, избери си кои са ти силните страни и ги развивай тях. Останалото го делегирай. 

После за да минеш на ниво В е ясно - практика, учене, сравнение, практика, учене, сравнение...

И тогава вече ще питаш конкретно "как да направя тази китада да звучи ..." а не "какво да подобрявам". Щото всеки дава мнение през собсвтения си мироглед и под подобрение всеки ще има в предвид различни неща. А ти искаш да напаснеш нещо към твоя.

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.