Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Ще използвам темата, за да не правя нова, ако нямате нищо против. Интерисува ме, как мога да настроя плъзгача на някой ефект автоматично да играе напред-назад. Срещал съм го в сетовете на програмата, но не знам как сам да си го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ориентирай се към ревалвер,аз една година се мъча с ГТР3,обаче ревалва е номер едно в естествения звук.Гитар рига все още ме изненадва приятно на моменти,обаче иска много ръчкане и пробване.а това с гейна е много относително-при промяна на височината на адаптерите той пак се променя,така че се досещай че всичко е много индивидуално.И въпреки всичко съм убеден че ГТР 3 крие много неподозирани възможности-просто той е малко заклеймен.Порови за банки в www.guitarampmodeling.com,иска се регистрация за сваляне на банки,лошото е че там банките са за ГТР3.1-ей тук ако можеш да ми помогнеш пък аз ще съм ти много благодарен :wallbash:

"

Да ти кажа от бг номер едно тракера мисля точно тази версия има последната 3.1

Иначе на мен мисля, че ми трябват банки настроени точно за дадени песни/албуми/изпълнители и цъкам един път и съм АЗ ;) просто ръчно е трудно да допипам звука, защото и не знам до колко може, а много време отнема и ми действа изморително като не го докарам :(.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

COMPONENTS>MDF>LFO,ПОСЛЕ ASSIGN КЪМ НЯКОЙ ОТ ЕФЕКТИТЕ,КОИТО ИСКАШ ДА ТИ "ИГРАЯТ".

А аз си мисля, че се прави с някоя настройка и обърнах всички менюта...Мерси за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, аз съм начинаещ ентусиаст който преди 3 часа си купи първата китара. Доколкото бях събрал информация, мога да я включа към компютъра и да използвам Guitar Rig за ефекти и т.н. но проблема ми е че пъхам кабела в китарата, пъхам в Line-In жака (с преходник) инсталирал съм онези ASIO драйвери, но не ми излиза никакъв звук :thumbs_up: знам че не съм дал почти никаква информация но и не знам какво точно трябва да допълня за да обясня проблема. Надявам се да успея до 1 час да я свържа че нямам търпение :greenangel:

Редактирано от Samurai_S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай търсачката, скоро имаше точно такава тема (и май беше доста дълга)... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях в същото положение наскоро, но тези 2 теми ми помогнаха много:

#1 http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=35489

#2 http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1613

успех :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има по-проста схема:

1. Инсталираш ASIO 4 All v.2;

Рестарт.

2. Инсталираш Revalver MK3 - може да свалиш демото от сайта на peavey, или оригинала (торент - google);

3. Купуваш си преходник - от телефонен към РС жак (има в Конрад електроникс на бул. Христо Ботев) - струват 60 стотинки;

4. Слагаш преходника от единия край на жака и го пъхаш в Line-in (ако не се лъжа синия жак, но то си пише) канала на саунд картата си;

5. Пускаш Peavey Revalver MK 3 и даваш следните настройки - File -> Audio Devices: Input Device - Asio4all v.2, Output Device - Asio4all v.2.

6. Пъхаш другия край на кабела в китарата си и си готов да свириш.

 

ПП: Имай в предвид, че по този начи няма да може да слушаш музика или да гледаш видео със звук и да свириш едновременно. Ще може или само да свириш, или само да слушаш. Затова всички програми с аудио аутпут трябва да са спряни, иначе няма да се чуе китарата.

 

Само едно уточнение: работи и с най-скапаните саунд карти (вградени). Само, че ползва централния процесор доста. Аз съм с Core2 Quad 9550 и с прости настройки ползва 8% - 13% CPU. При 7 елемента обаче почва да ползва около 20. А 64 битовото процесиране - стига до 80%.

Затова ако сте с много слаби процесори незнам как ще ви върви.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^аз пък не виждам причина за това!

 

horsefucker, не бих предпочел софтуера на Peavey по 2 причини - едната е че не може да се регистрира напълно версията и втората е че от всички видове китарен софтуер Guitar Rig е най-лек и това помага за най-ниско latency

 

При мен и Amplitube и RevalverMKIII тежат и не мога да намаля под 12 ms latency докато с Guitar Rig 3 свиря с 4ms latency, което е страхотно.

 

ПП: Имай в предвид, че по този начи няма да може да слушаш музика или да гледаш видео със звук и да свириш едновременно. Ще може или само да свириш, или само да слушаш. Затова всички програми с аудио аутпут трябва да са спряни, иначе няма да се чуе китарата.

 

това също не е вярно, аз свиря на PCто с Guitar Rig заедно с backing tracks от winamp (въпреки, че в Rig-a си има вграден плейър)

 

има и още един момент - ASIO4ALL SUXXXX!!!!!!!!

 

Samurai_S кажи каква точно ти е аудио картата дори и да е скапана и да видим какво можем да изкопаем :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко ми кажеш как да си ги настроя, че да мога и да слушам и да свиря ще съм благодарен. Аз лично нямам идея как става тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.