Jump to content
Българският форум за музиканти

Обеснете как става


basson

Recommended Posts

Хора моля сега някой да ми помогне и да ми напише нагледно каква програма да сваля от нета и как да я свържа с китарката за да ми се получават ефекти като дистрожън и подобни.

Пробвах с доста програми,но явно немога да разбера как действат.... и винаги като включа ефекта и си дрънна просто нищо нестава и си звучи без ефект.

 

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми намираш си Amplitube 2, тарсиш си ASIO4ALL драйвера инсталираш, настройваш(за настройките има малко теми във форума) и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре... всичко вече го имам свалено и инсталирано... явно на мен нещо ми има ама освен шума който програмката си прави сама др немога да изкарам през нея... как става ? Може ли да ми дадете линк до някой гайд как се използва програмта или нещо такова

 

Ей сега видях една тема на Stelian Tomov уж направих каквото трябва ама така даже и китарата не си чувам....

Редактирано от basson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Отваряш долу вдясно настройките на звука. Options->Properties и избираш Recording. След това избираш line-in.

2. Отваряш ASIO4All Offline settings и избираш звуковата карта, с която искаш да работиш(ако имаш повече от една). Просто даваш Enable и тя светва в зеленко.

3. Конкретно с Амбплитюб не съм работил, но намери в опциите откъде си избираш аудио устройство. Избери ASIO. Също така виж семпъл рейтът да не ти е много висок. Може да стане някъв проблем. Избери най-добре 44 100.

 

На мен всеки ден ми се налага да избирам line-in за рекординг дивайс, защото тъпия скайп не ще да разбира от дума, като му кажа да не бара.

Също да не забравиш да си включиш китарата в лайн-ин на саунд картата :offtopic-001:

Редактирано от lizardman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така е, ама ако си с обикновенна звукова, ти искаш drive distortion! Тия твърдите ефекти при тях ще имаш много фонов шум, няма да ти е яко. Естествено, ако си с хубава звукова карта си ГОТ направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На мен всеки ден ми се налага да избирам line-in за рекординг дивайс, защото тъпия скайп не ще да разбира от дума, като му кажа да не бара.

 

Ако си изключиш микрофона скайпа няма да върти тия номера :) :)

 

По темата - колегите казаха абсолютно всичко. Други полезни програмки за ефекти са Guitar Rig и Revalver :offtopic-001: Guitar FX Box 2.6 също става ако нямаш добра звукова карта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Свързването към компа само за електронни китари ли е, или и за акустични?

Ако става и за акустични какво устройство е необходимо?

Или въобще трябва ли да се свързва куха китара към компютър? и ако да, защо?

 

П.S. Предварително се извинявам ако въпросите са тъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросите са тъпи :greenball:

Свързването към компа може и самолет да вържеш ако искаш. Не е електронни ами електрически, може и акустични(озвучени с микрофон или ако имат изход с кабел както електрическата) Защо да не свързваш куха китара, не всичко в музиката е жица. Ако имаш още въпроси пиши :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1: триеш WoW(пробвал съм - WoW и музика не върви).

2: Триеш всичкия "китарен" софтуер който си инсталирал. Не за друго, а за да започнеш на чисто.

3: Купуваш си китарен кабел и преходник от голям към малък жак.

4: Инсталираш asio4all.

5: Включваш китарата в line-in, отваряш windows mixer-a(volume control) и вдигаш line-in на макс(махаш mute отметката) - би трябвало да се чува чисто. Ако не - объркал си някоя от предишните стъпки(китарата електрическа ли е?)

6: Купуваш/сваляш и инсталираш някой софутер за китарни ефекти като Guitar Rig(препоръчвам) или Amplitube(също, но не толкова)

7: Отваряш Windows mixer-a -> options -> properties -> recording: слагаш отметка на Line-in -> OK!

8: Отваря ти се миксера за входния(recording) сигнал - слагаш отметка(select) на line-in и смъкваш нивото надолу(иначе е много силно за звуковата ти карта и софтуера и се получава пръщене) -> OK!

8,5: Пак в миксера се връщаш на частта с Playback и слагаш mute отметката на line-in(за да не се чува чистия сигнал докато ползваш ефектите.

9: Отваряш софтуера който си купил/изтеглил.

10: Options/properties/settigns/или както там -> избираш за драйвер на input divice да ти е asio4all(после си поиграй и с него ако е необходимо) -> ОК!

11: Level up to 11 and ROCK ON!

надявам се урока да ти е полезен, че го обяснявам вече за не знам кой път(следващия, направо копи/пейст на горните редове :)) и го мразя вече. Споко, аз също имах много проблеми докато прокарам китарата през компютъра.

 

ПС: Не се притеснявай за шума(стига да не е много голям и много дразнещ), винаги го има ако ползваш звукова карта НЕструваща 500 лева, но пък програмите винаги имат noise gate, което решава проблрма до голяма степен.

ПС2: На скайпа му влез в настройките и disable-ни дивайса който управлява звуковата карта(освен ако не го ползваш за разговори - тогава трябва да си го enable-ваш всеки път като гворориш, и пак дизейбъл като свириш).

(:

Редактирано от black_skull
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Не се притеснявай за шума(стига да не е много голям и много дразнещ), винаги го има ако ползваш звукова карта НЕструваща 500 лева, но пък програмите винаги имат noise gate, което решава проблрма до голяма степен.

ПС2: На скайпа му влез в настройките и disable-ни дивайса който управлява звуковата карта(освен ако не го ползваш за разговори - тогава трябва да си го enable-ваш всеки път като гворориш, и пак дизейбъл като свириш).

 

Шум винаги има дори да има и карта за 2000 лв. Защото тоя сигнал влиза с кабел, а кабела колкото и да е дава шум, дори и да е малко, тоя шум като мине през дистера и става брум. За лайв свирене хич да не те е*е, ама за запис, ще трябва да минаваш чистия сигнал през ноиз редъкшъна на audition. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.