Jump to content
Българският форум за музиканти

Islent

Пет струни на 4 струнен бас

Recommended Posts

Здравейте. Искам да пробвам да взема 4-те най-дебели струни от 5 струнен бас (BEAD), да ги сложа на 4 струнния и да ги настроя в стандарт тунинг E A D G, обаче ме е страх да не прецакам нещо(или цялата китара), поради високо напрежение в струните. Таа ако някой го е правил може ли да сподели  малко опит? Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане.Или ще ги скъсаш, или ще прецакаш баса...Какво търсиш?Дебели струни, теншън?Вземи си 50-110, има и гладки и нормални на Ротосаунд...Има и други варианти.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е целта? Защо ти е да слагаш толкова дебели струни, които да използваш в стандартен строй?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50-110 слагах един път (май точно Ротосаунд бяха) и си има осезаема разлика спрямо "стандартните" 45-105. За мен е положителна промяната, но не са супер разпространен размер. :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми звучи като: "Имам дизелова кола, но искам да и сипя бензин за да видя какво ще стане".

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поради високо напрежение в струните

Е ти нали няма да я включваш в контакта ?  Тия китари само се казват "електрически" !

Единственото, което ще съсипеш, е мостчето при главата, щото може да трябва да му разшириш отворите за по-  дебелите струни. Иначе по- силното теглене на струните ще го компенсираш като натегнеш тръс-рода.  Но не съм сигурен че ще си заслужава това упражнение. Ако баса не звучи добре с хубави нормални струни, силно се съмнявам че ще звукне с 5-ци.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая натягане ще падне за нещо от рода на 65-125 в стандартен строй, да не говорим, че някоя от струните може и да го плесне по манерката. Ходът на truss rod-а не е безкраен все пак, а и ако е боклучав може да се скъса или да скъса резбата. С една дума-безмислено.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите по-горе го казаха, но и аз не виждам смисъл от цялата груба интервенция спрямо горкият бас. Ползвам и 4-ка бас китара, Слагал съм  5 струнен комплект, без G, Т.е. - настройка D-A-E-B. Но |B| струна да вдигаш до |E|??? Пич, знаеш ли колко тона са това???

Това е идентично с показваните филмчета в ютюб, в които някакви шемети удрят от земята китарни ефекти, за да видят дали са несчупваеми???

Повечето "експериментатори" свалят |B| струна, с риск да звучат невъзможно ниско, или както казва един приятел, който не е безизвестен за форума - "това го чуват само свиньете", Също безсмислено, но вкус и цвьет....

Или |E| на 4 - струнка свалят  в Си, но твоят случай....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да пробвам да взема 4-те най-дебели струни от 5 струнен бас (BEAD), да ги сложа на 4 струнния и да ги настроя в стандарт тунинг E A D G, обаче ме е страх да не прецакам нещо(или цялата китара), поради високо напрежение в струните. Таа ако някой го е правил може ли да сподели  малко опит? Благодаря предварително!

Каква ти е идеята по принцип?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се прецакат много неща не го прави като струните са нормални или 50-110 можеш да ги прехвърляш в други стопове а така!!!! Не знам аз лично НЕ бих

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.