Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Сложих го, ама малко смотани кутийката и щракалките. Нямаше изобщо читаво. Както и да е, по-натам може да ги сменя. Засега остава само да се "ламинира" с фолио и да сложа един Ground Lift...

http://babythomas.org/stuff/bt-di-box-2.zip 94К

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова схема намерих някаква. Това не мисля да е точно ДИ БОХ, но пича пише, че записва директно с това:

http://amps.zugster.net/articles/direct/index.html

П.П. Мързеше ме да го чета, дано има общо с темата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като доста бос в звукозаписните технологии имам въпрос, на който май знам отговора, но по-добре да си каже и някой разбирач, преди да съм направил некоя глупост и да изгърми нещо тука ;)

абе на модела Берингер Ултра Г например има два варианта за изходен сигнал от Ди Бокса - жак към усилвател/колони и канон за пулт.

каква е разликата в двата изхода и може ли да се ползва изходния жак, който е за колоните и да се пусне в пулта, ще се случи ли нещо кофти или е по-добре да си купя един кабел канон-канон и да си го ползвам него само за Ди - пулт ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ултра-г има в същност само един изход - този с канона, другото е просто паралелно свързан жак на входният, така че да можеш както си свързал китарата директно в пулта, в същото време да я слушаш на някакъв монитор - примерно на някое кубе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааааааааааааааааааааааа ясно

еми ще трябва да се закупи кабел канон-канон значи

айде сега сме квит ники123бг ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам мега-корпорацията N-AUDIO да почва серийно прозиводство :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сериозен модел е активния BBE DI-100X, но е доста скъп.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука в BG-to BBE е малко трудно да го намериш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме кефи идеята да имам Palmer PDI03 (Palmer Speaker Simulator/DI Box. Само че като гледам единственият такъв в ebay в момента е на цена от 620 GBP (около $1200).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мен ме кефи идеята да имам Palmer PDI03 (Palmer Speaker Simulator/DI Box. Само че като гледам единственият такъв в ebay в момента е на цена от 620 GBP (около $1200).

PGA04 е сходен като функции :headbang:

А ако само ДИ и спикър симулатор PDI09 за 100$ върши доста добра работа...<_ load>

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behringer се канят да пускат нови DIBox-и около 1-во тримесечие на 2006:

2 модела на цени от 22 и 34 Euro

http://www.behringer.com/DI400P/index.cfm?lang=ENG

http://www.behringer.com/DI600P/index.cfm?lang=ENG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата на Доктора: / и малко встрани/:

Ефектът ми е SGX 2000 на ART, американски. има си лампи, освен транзистори, ползва се и като предусилвател - бос съм в тия неща.

Та, в различните пресети, особено тези с надут драйв и компресор, има жужене, което само с як нойсгейт се маха, но това скапва и без това кекавия състейн... Не знам дали е от заземяването, или от липса на Ди Ай бокс.

В интернет не намерих нищо за моя ефект...

Док, някакви идеи?...

Редактирано от sa6tiat

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги.от известно време ме мъчи един въпрос, а той е имам ли нужда от въпросния ди бокс когато китарата ми минава през процесора а той е digitechRP200.процесора не върши ли подобна работа като ди бокса.никъде не намерих отговор точно на тоя въпрос и за това питам.благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравейте колеги.от известно време ме мъчи един въпрос, а той е имам ли нужда от въпросния ди бокс когато китарата ми минава през процесора

Да, имаш нужда!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за бързия отговор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.