Jump to content
Българският форум за музиканти

IvanDTr

Direct Injection (DI) Boxes

Recommended Posts

Сложих го, ама малко смотани кутийката и щракалките. Нямаше изобщо читаво. Както и да е, по-натам може да ги сменя. Засега остава само да се "ламинира" с фолио и да сложа един Ground Lift...

http://babythomas.org/stuff/bt-di-box-2.zip 94К

Нова схема намерих някаква. Това не мисля да е точно ДИ БОХ, но пича пише, че записва директно с това:

http://amps.zugster.net/articles/direct/index.html

П.П. Мързеше ме да го чета, дано има общо с темата :)

аз като доста бос в звукозаписните технологии имам въпрос, на който май знам отговора, но по-добре да си каже и някой разбирач, преди да съм направил некоя глупост и да изгърми нещо тука ;)

абе на модела Берингер Ултра Г например има два варианта за изходен сигнал от Ди Бокса - жак към усилвател/колони и канон за пулт.

каква е разликата в двата изхода и може ли да се ползва изходния жак, който е за колоните и да се пусне в пулта, ще се случи ли нещо кофти или е по-добре да си купя един кабел канон-канон и да си го ползвам него само за Ди - пулт ?

Ами ултра-г има в същност само един изход - този с канона, другото е просто паралелно свързан жак на входният, така че да можеш както си свързал китарата директно в пулта, в същото време да я слушаш на някакъв монитор - примерно на някое кубе.

аааааааааааааааааааааааа ясно

еми ще трябва да се закупи кабел канон-канон значи

айде сега сме квит ники123бг ;)

Аз предлагам мега-корпорацията N-AUDIO да почва серийно прозиводство :D

Много сериозен модел е активния BBE DI-100X, но е доста скъп.

Тука в BG-to BBE е малко трудно да го намериш.

Мен ме кефи идеята да имам Palmer PDI03 (Palmer Speaker Simulator/DI Box. Само че като гледам единственият такъв в ebay в момента е на цена от 620 GBP (около $1200).

Мен ме кефи идеята да имам Palmer PDI03 (Palmer Speaker Simulator/DI Box. Само че като гледам единственият такъв в ebay в момента е на цена от 620 GBP (около $1200).

PGA04 е сходен като функции :headbang:

А ако само ДИ и спикър симулатор PDI09 за 100$ върши доста добра работа...<_ load>

Behringer се канят да пускат нови DIBox-и около 1-во тримесечие на 2006:

2 модела на цени от 22 и 34 Euro

http://www.behringer.com/DI400P/index.cfm?lang=ENG

http://www.behringer.com/DI600P/index.cfm?lang=ENG

По темата на Доктора: / и малко встрани/:

Ефектът ми е SGX 2000 на ART, американски. има си лампи, освен транзистори, ползва се и като предусилвател - бос съм в тия неща.

Та, в различните пресети, особено тези с надут драйв и компресор, има жужене, което само с як нойсгейт се маха, но това скапва и без това кекавия състейн... Не знам дали е от заземяването, или от липса на Ди Ай бокс.

В интернет не намерих нищо за моя ефект...

Док, някакви идеи?...

Edited by sa6tiat

здравейте колеги.от известно време ме мъчи един въпрос, а той е имам ли нужда от въпросния ди бокс когато китарата ми минава през процесора а той е digitechRP200.процесора не върши ли подобна работа като ди бокса.никъде не намерих отговор точно на тоя въпрос и за това питам.благодаря предварително.

здравейте колеги.от известно време ме мъчи един въпрос, а той е имам ли нужда от въпросния ди бокс когато китарата ми минава през процесора

Да, имаш нужда!

благодаря за бързия отговор.