Jump to content
Българският форум за музиканти

Tisho_Vasilev

"Градинаря(В душите ни болка пари)" - Първият сингъл на варненската група "Century"

Recommended Posts

Здравейте!

Много съм радостен да споделя с вас първият сингъл на групата ми!
С него взехме второ място в категория "Авторска песен" на Let's Rock It! 2013
Приятно слушане и се надяваме да се хареса :)

https://www.youtube.com/watch?v=fbFVfbwGzt8&hd=1

Записът е направен в радио Варна.

Звук и обработка:
Христо Николов

Славин Славчев - Вокали
Милослав Петров - Пиано, бек вокали
Тихомир Василев - Китара, бек вокали
Валентин Ставрев - Бас китара
Павел Панев - Барабани

https://www.facebook.com/CenturyBandOfficial

Редактирано от Tisho_Vasilev
  • Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнения, коментари, критики, хвалби(току-виж) са добре дошли :)

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

на мен ми харесаха следните неща : мелодията на парчето, солото и основния вокал...

Не ми допадна : вокала, който пее началните куплети(предполагам, че е клавириста), текста на песента(заглавието също), звука на клавишните...

Не бих възразил и на малко повечко китарки (рифчета или леки соло включвания)...

Иначе парчето е интересно, но поне според мен му трябват леки корекцийки ...

Това е моето скромно мнение - чисто субективно, както повечето неща в музиката.

Поздрави !

P.S. Спомням си един твой китарен кавър на Марая Кери - той ми допадна доста / по принцип съм фен на мелодичните солца /. 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно парче! :thumbup:  Няма да е зле да дадете линк към MP3 файл.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време и внимание! Радвам се, че все пак някой го прави, имайки предвид, че хората главно се интересуват от западна музика :)
Парчето може би скоро ще бъде пуснато и за даунлоуд :)

Поздрави, Тихомир

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Текстът е брутален. Музиката също много ми харесва. Слабите места според мен са миксът и аранжиментът, като аранжиментът затруднява  микса. Ако се пипнат няколко неща по него, песента ще зазвучи по-кохерентно и балансирано.

Другата ми забележка е: при този хубав текст, толкова ли не можа авторът му да пренапише тези два реда: "Дайте път на гнева, покажете мнение! Да заровим в прахта всяко унижение!", така че да не се налага при изпяването им да се променя ударението на думите "мнение" и "унижение"? Това е най-слабата част на текста и кулминацията страда. Най-сетне заговаря градинарят, но това, че казва "мнениЕ" и "унижениЕ" отвлича вниманието от посланието му. 

На "капеха сълзи по лицето" затруднявате много вокалиста с тези затворени гласни на високите тонове. На следващия куплет си ги взима с лекота на "пощаден". Хубаво е текстописеца да се съобразява и с това.

Въпреки тези дребни неща: страхотна песен, поздрави на автора на музиката и текста.   :thumbs_up:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно парче! :thumbup:  Няма да е зле да дадете линк към MP3 файл.

Е къв е зора -

http://vocaroo.com/i/s1sm8pGexRgU

Много Ахатски ми звучи на мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Solas, благодарим за градивните критики и комплименти.

С 2 приказки обяснявам. При 'мнение' и 'унижение' не се налага да се променят ударенията. Не знам какво имаш предвид. Ударенията и в двете думи си падат точно там където трябва - на 'Е'..

А и това са триоли. А да пееш триоли с твърди съгласни трябва да си или рапЕр или бийтбоксЕр ;) Това вече наистина би затруднило вокалиста. :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От Annonnymоus
      https://www.thomann.de/gb/jackson_slathx_m_3_7_sw.htm

(Jackson SLATHX-M 3-7 SW)

Наясно съм, че Динакорд доставят от Томан, но има ли къде да се пробва тази китара преди да се поръча? В самия им магазин нямаше последно, когато ходих (преди месец?), нямам идея дали сайта им се обновява, тъй като липсват модели, които съм видял, че има в наличност в самия магазин.
      Благодаря предварително! 
    • От a1RwalK
      Драги колеги, щастлив съм да споделя с вас едно произведение, върху което работихме с екипа.

Ще се радвам да споделите мнение и обратна връзка за който и да е аспект от продукцията. 

Поздрави и весело лято!
    • От ivchovarna
      Привет ! Ние сме пеещ басист и китарист. Имаме нужда от барабанист за да започнем репетиции. Търсим сериозен човек, който да иска да свири редовно и да харесва "Ramones".

За контакти : Иво 0889183061 или във facebook : Ivaylo Cekov, Boyan Vassilev
    • От CrazyGames
      Групата се намира във Варна и за момента се състои от трима члена на възраст 18-24 години (китара, бас, вокал/китара).

Търсим барабанист за Indie Rock проекти (кавъри + авторска музика) (Queens Of The Stone Age, Jaws, Foals, Sonic Youth, Arctic Monkeys).

* не изискваме да имате барабани, тъй като смятаме да ходим по репетиционни
      * намерението ни е да репетираме поне един път в седмицата
      * колкото повече опит имате толкова по-добре, но сме отворени за всякакви предложения
      * най-важно за нас е да ви харесва това, което ще се свири

За повече информация на лично съобщение или на телефон - 0897 811 277.
    • От ViniVidiCici
      Здравейте,

Свиря на електрическа от 4-5 години (но не всеки ден, за жалост).

Почти съм се решил за 8-струнна и се спирам на Tam10.

Има ли някой във форума с такава китара или има ли някой който е свирил на такава и може да даде мнение?

От собствено проучване чрез чичко ти Гугъл чета, че хората са доволни и, че това е качествен инструмент.

Тъжното е, че до сега не съм пипал дори 7-струнна. Но съм прекалено надъхан да ме спре нещо такова.

Вторият ми въпрос е - от къде да си я взема? Да си я поръчам ли или да използвам услугите за доставка през български магазин?

Ще имам ли вариант да я пробвам и ако има забележка да я върна за друга?

Просто, отскоро бачкам и мога да си позволя скъп инструмент и съм малко невеж в това как става покупката.

Като цяло как става схемата със signature моделите?

Ако има нещо, което трябва да знам, но не съм споменал, ще бъда благодарен да ме уведомите.

Поздрави,
      ВиниВидиЦици

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.